Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyszukiwarka z SMS-owym interfejsem

Wyszukiwarka z SMS-owym interfejsem

TP 18 Maja 2007 22:38

0 0

Norweska firma Sochasto zapowiedziała wprowadzenie na rynek specjalnego silnika wyszukiwarki, który na zapytanie odpowie wiadomością SMS.

Warunkiem poprawnego działania programu jest odpowiednie zapytanie, które musi pasować do ustalonego formatu. Największą zaletą wyszukiwarki jest brak konieczności łączenia się z Internetem w celu odnalezienia potrzebnych informacji. Co więcej - rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich modeli telefonów, nawet tych najprostszych. Według przedstawicieli Sochasto, właśnie prostota obsługi będzie największym atutem nowej wyszukiwarki, pozwoli to na skuteczne konkurowanie z Google i Yahoo - potentatami wyszukiwania informacji.
NearU - bo tak się nazywa wyszukiwarka - będzie dostarczał również informacji o najbliższych punktach usługowych, jak restauracje, kawiarnie, puby oraz sklepy. Wynik wyszukiwania będzie wzbogacony o dokładne instrukcje jak dotrzeć do sugerowanego w odpowiedzi miejsca.

Usługa ma być dostępna komercyjnie na początku lipca, ale już trwają jej testy. Na razie będzie fukncjonowała w USA.

Źródło tekstu: news.softpedia.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~plok  2007-05-19 00:46:53  host: chello087206097127.chello.pl

    a my będziemy oczywiście za to płacić:/

  • 0

    2.  2007-05-19 11:24:56

    Ja wolałbym już zapłacić. Często korzystam z "Znajdz najbliżej" z aplikacji simtoolkit (SIMextra)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet