Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyszukiwarka głosowa dla iPhone'a od Google

Wyszukiwarka głosowa dla iPhone'a od Google

Q! 18 Listopada 2008 11:02

0 0

Wszystko wskazuje na to, że Google po raz kolejny zamierza zrewolucjonizować sposób wyszukiwania informacji w Internecie. Tym razem chce zaproponować wyszukiwarkę głosową przeznaczoną dla telefonu iPhone, którą użytkownicy będą mogli pobrać już w piątek.

Zasada działania "głosowego" Google nie będzie skomplikowana. Kiedy użytkownik zada pytanie wyszukiwarce, jego głos zostanie nagrany i przesłany na serwer Google. Nastąpi jego analiza, a następnie na jej podstawie rozpocznie się wyszukiwanie danych. Wyniki zostaną zaprezentowane użytkownikowi w tradycyjny sposób.

System zaproponowany przez Google nie jest idealny, jednak oferuje co najmniej te same funkcje, które znajdują się w produktach konkurentów. Jego zaletą ma być możliwość gromadzenia znacznych ilości danych, co ma mieć wpływ na coraz lepsze działanie samej usługi. Kolejną zaletą usługi firmy z Mountain View powinna być istniejąca już baza danych zapytań. Dzięki niej możliwe będzie tworzenie statystycznego modelu związków wyrazowych używanych przez użytkowników. Nowością ma być także wykorzystywanie wbudowanego w iPhone akcelerometra, dzięki któremu tryb nagrywania poszukiwanej frazy będzie się automatycznie załączać w momencie, gdy tylko użytkownik zbliży telefon do ucha.
Na poniższym filmie można obejrzeć oficjalną prezentację i sposób działania głosowej wyszukiwarki od Google.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone 3G w katalogu.

Źródło tekstu: GSMarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-11-18 12:11:26

    "Nowością ma być także wykorzystywanie wbudowanego w iPhone akcelerometra [...]" - chyba czujnika zblizeniowego ?

  • 0

    2.  2008-11-18 15:22:50

    A nie łatwiej coś po prostu do telefonu wpisać? Jak będę do telefonu mówił to każdy obecny w pobliży będzie wiedział czego szukam ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Brak ID | 2018-06-20 00:21:03

Tutaj znowu plagiat z Apple nazwa „X”i te wycięcie:-(


RobertABCD | 2018-06-20 00:16:47

Chyba nikt.


~litwin | 2018-06-20 00:11:08

At 10 podejrzewam ze japoński tez stanie sie twoj łeb gdy takowa instrukcje przeczyta


~locomoco | 2018-06-20 00:09:01

Regulamin: http://tlp.is/hrl


~CaIm.7 | 2018-06-20 00:04:55

at.7). Podszywacz koniiotłuk i do tego pederasta:-D :-D :-D

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet