Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyszukiwanie obrazkowe w sieci Vodafone

Wyszukiwanie obrazkowe w sieci Vodafone

LuiN 5 Marca 2008 17:21

0 0

otelloOperator telefonii komórkowej Vodafone testuje nową metodę wyszukiwania internetowego, przeznaczoną dla telefonów komórkowych. Technologia wykorzystuje nie słowa, jak dotychczas, lecz obrazki.

System nazwany Otello, wymaga wykonania zdjęcia danego przedmiotu, miejsca lub budowli, aby w ten sposób wyszukać wszelkie dostępne w Internecie informacje na jego temat. W celu wypróbowania Otella, Vodafone zamierza zawrzeć umowę z jedną z niemieckich gazet. Na jej mocy, czytelnicy wykonując komórką zdjęcie danego tekstu, otrzymają więcej informacji na jego temat, np. pliki dźwiękowe oraz wideo.
Według specjalistów z firmy Vodafone, powodem dla takiej inwestycji jest zwiększająca się tendencja do produkowania telefonów pozbawionych uproszczonej klawiatury. Wobec tego, przeszukiwanie Internetu za pomocą zdjęć wykonanych aparatem zainstalowanym w komórce, jest łatwiejsze i szybsze, niż wpisywanie szukanych fraz z klawiatury.

Operator nie ujawnił jednak jak długo potrwa faza testów systemu Otello.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-03-05 17:25:17

    Ciekawa koncepcja. ;)

  • 0

    2.  2008-03-05 17:42:17

    sprawa super ale patrzac na Polskie realia i ceny za przesyl danych to tania rzecz to nie bedzie... (zeby nie powiedziec nieoplacalna)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet