Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wysyłamy coraz więcej SMS-ów

Wysyłamy coraz więcej SMS-ów

sirmark 13 Grudnia 2006 22:44

0 0
Liczba wiadomości tekstowych wysyłanych z telefonów komórkowych w ciągu 5 lat może się podwoić. Zdaniem firmy badawczej Gartner w 2005 r. przesłano 936 mld wiadomości SMS, a do roku 2010 ich ilość ma wzrosnąć do 2,3 bilionów.

Najwięcej wiadomości ma być wysyłane w Azji i regionie Pacyfiku, gdzie ilość ma sięgnąć poziomu 1,8 bln SMS-ów.

Przychody z usług mają wzrosnąć z 39,5 mld dolarów w 2005 r. do 72,5 mld dolarów w 2010r.


Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~jojo  2006-12-13 22:58:52  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Jasne, SMS to wciąż bardzo praktyczny i tani sposób komunikacji.

  • 0

    2. ~m  2006-12-13 23:38:39  host: 195.116.69.100

    Ja ostatnio chyba pobilam swoj rekord i wyslalam w ciagu dnia 105 smskow, ehh nawet nie wiem kiedy ;P

  • 0

    3.  2006-12-13 23:59:16

    o kurczę:)

  • 0

    4.  2006-12-14 00:03:48

    2- około 100 wysyłam codziennie ale z neta :), a z komórki ani jednego miesięcznie :)

  • 0

    5.  2006-12-14 07:08:45

    bosman na jaka siec i jak w takich ilosciach?

  • 0

    6. ~no name  2006-12-14 07:28:15  host: 80.54.4.166

    Gdybym miał więcej znajomych w jednej sieci to lekko ponad 100 SMSów dziennie bym wysyłał, a tak tylko 50 (z jedną osobą) :)

  • 0

    7. ~kris  2006-12-14 08:16:02  host: luxgw.thiel-logistik.com

    ja wysyłam średnio "tylko" 20 dziennie, tj. ponad 2500 od wakacji, od kiedy mam new telefon ;)

  • 0

    8. ~wlo  2006-12-14 08:21:16  host: asv194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja z telefonu może 3-5 miesięcznie wysyłam... Za to z komputera setki, jeśłi nie ponad tysiąc - to jest podstawowy sposób wysyłania informacji i komunikacji nie wymagającej odpowiedzi w moim przypadku. archi3 - generalnie z miasta plusa do wszystkich sieci. Bramkę zasilam maksymalnymi pakietami - wychodzi stosunkowo tanio wówczas, przy okazji przedłużania żywota numerów simplusów, których nie chcę stracić a nie wykorzystuję zgromadzonej na kontach kasy. Oczywiście, jak często powtarzam, mam najwięcej kontaktów w Plusie, więc za dramo.

  • 0

    9. ~Ricki  2006-12-14 09:40:45  host: dib239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Od kwietnia mam 362 wiadomości wysłanych i 631 odebranych czyli nieco ponad 1 sms na dzień.

  • 0

    10.  2006-12-14 09:59:55

    smsy z telefonu to męczarnia dla mnie. Co innego z netu. Darmowy starter orange i złoty miltibox jak znalazł do tego celu.

  • 0

    11. ~  2006-12-14 10:05:37  host: cnq26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mi pakiet 600smsów w Orange starcza średnio na tydzień, a jak przyszaleje to nawet na 2 dni :d

  • 0

    12. ~BlackTeam  2006-12-14 10:06:42  host: cnq26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zresztą 1gr za smsa to nie pieniądze...

  • 0

    13. ~użyszkodnik  2006-12-14 11:34:42  host: prx04.polskieradio.pl

    ja używam smsa tylko wtedy, kiedy nie chcę lub nie moge zadzwonić - miesięcznie nie wysyłam więcej jak 15-20 smsów.

  • 0

    14. ~ss  2006-12-14 13:37:26  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    a w 2020 będzie 888 bilionów miliardów wysłanych... kolejny ekonomista od pierdół...

  • 0

    15. ~marian  2006-12-24 14:13:54  host: 81.15.159.201

    ta a 2021 bedzie 100000 bilionow smsow. Pierdolo kocopały !!! Skad oni moga wiedziec kto ile wysle, to jak nasz zad mysli a nie robi !! albo i nie mysli :)

Dodaj swoją opinię