Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wystartowały płatności mobilne w Biedronce

Wystartowały płatności mobilne w Biedronce

sirmark 9 Października 2013 01:56

2 3
Biedronka uruchomiła płatności mobilne - informuje bankier.pl. Nie ogłoszono tego jeszcze jednak oficjalnie.

Płatności można dokonać przez system PeoPay - rozwiązanie udostępnione przez Bank Pekao. Obecnie aplikacja PeoPay dostępna jest na system operacyjny Android. Wkrótce mają pojawić się także aplikacje dla systemów iOS i Windows Phone.

Testowana przez użytkownika płatność w sklepie przebiegła bardzo szybko. Kasjerka wpisała do kasy kod okazany na telefonie, klient potwierdził to kodem PIN, a kasa wydrukowała rachunek.

Zobacz: PeoPay - mobilne płatności od Pekao




Źródło tekstu: bankier.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: biedronka | peopay

w sumie: 57
  • -1

    43.  2013-10-09 13:34:48

    Znowu problem... Ja tam nie noszę pieniędzy w portfelu, nie mam zamiaru szukać bankowmatów żeby godzęś gdze przy kasie dowiaduje się, że kartą zapłącić nie mogę, więc nie chodzę do takich sklepów, albo zostawiam towary przy kasie. Proste? Dla mnie oczywista oczywistość ;-)

  • 0

    45. ~ola  2013-10-09 13:57:47  host: apn-95-40-81-139.dynamic.gprs.plus.pl

    skończy jak TuBiedronka? niby jest ale...

  • -1

    46.  2013-10-09 13:58:33

    Problemem są jedne z najwyższych prowizji pobieranych przy płatnościach kartą i dlatego Biedronka jest moim najważniejszym źródłem zaopatrzenia w podstawowe artykuły. Jeśli ktoś lubi sponsorować pośredników - jego sprawa, mnie nic do tego. Ale niech nie mówi, że to oczywista oczywistość, bo to nie jest zbyt mądre. Bo koszty obsługi płatności kartą są przerzucane na klientów i znajdują odzwierciedlenie w cenach towarów. Jak na razie do samej idei płatności mobilnych podchodzę ostrożnie. Raz, że obsługuje wybrane banki, dwa - to też kosztuje. Na razie w promocji za to nie płacimy, ale w przyszłości w miarę upowszechnienia się tej usługi mogę spodziewać się wprowadzenia opłat. A nie mam zamiaru kogokolwiek dodatkowo sponsorować. Wystarczająco dużo płacę podatków.

  • 0

    47. ~Misiek  2013-10-09 14:00:11  host: 87-206-249-47.dynamic.chello.pl

    Jest istotna różnica między transakcjami karcianymi a takim systemem. Otóż wypłaty nie przechodzą przez serwery Visa ani Mastercard (USA, PRISM, Snowden, te sprawy).

  • 0

    48. ~  2013-10-09 14:01:01  host: 195.26.22.215

    @46 a co ma jedno do drugiego?

  • 0

    49. ~m76  2013-10-09 14:21:29  host: abwc180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wazna sprawa to oplata COMIESIECZNA 1zl jesli nie dokonamy jednej transakcji raz na pol roku !!!

  • 0

    50. ~  2013-10-09 14:40:05  host: 078088109251.wagrowiec.vectranet.pl

    W tym sklepie trzeba zwracać uwagę na gramaturę produktów - jeśli jest tańszy niż w innym dyskoncie czy supermarkecie, nie znaczy że jest taki sam. Zauważyłem, że niektóre produkty mają niższą cenę, ale za to opakowanie też JEST mniejsze niż u konkurencji. A co do płatności, to niech wprowadzą obsługę kart, a nie jakieś płatności mobilne. Wątpię, by klientela tego sklepu w większości korzystała ze smartfonów...

  • -1

    51.  2013-10-09 14:44:54

    toms - mój szwagier nie korzysta z usług firm, gdzie dużo się zarabia (pracownicy), bo twierdzi, ze to jego kosztem ;-)

  • 0

    52.  2013-10-09 14:48:48

    A co do prowizji... Kiedy mi oddzielnie na wyciągu będa prowizję podawać i ściągać z mojego konta, to będę się zastanawiał nad sensem korzystania z karty. Ale dopóki to sprzedawca będzie do ceny doliczał uśrednione koszty obsługi płatności karcianych - Ty możesz, ja nie będę się tym przejmował ;-) Czasu nie mam na to.

  • 0

    53.  2013-10-09 14:52:56

    A jeśli przy jednostkowym dużym zakupie (np. komputera - akurat jestem na etapie zakupu dla syna, więc mogę podać cały proces) odstąpienie od płatności kartą miałoby obniżyć mi cenę tego zakupu i jakiś procent - czemu nie? Tylko też w takim przypadku idę do sklepu (fakt - zaprzyjaźnionego, gdzie mnie znają), w którym dostanę płatność przelewem nie gotówką - bo nie będę latał do bankomatu (rozumiem toms, że w tym przypadku nie boli Cię prowizja?) albo do banku po gotówke latał ;-)

  • 0

    54.  2013-10-09 15:25:25

    toms, za obsługę płatności gotówkowych, sklepy także placa. Nie mów, że o tym nie wiesz...

  • 0

    57. ~Zocha  2013-10-09 17:51:06  host: gw.casus.com.pl

    No i bardzo dobrze że coś ruszyło , bo te bankomaty przy biedronkach nie zawsze miały nominał 20zł a wiele osób robi drobne zakupy więc to tylko doda im klientów,choć i tak mają ich raczej sporo.

  • 0

    58.  2013-10-09 20:34:02

    toms za wyprodukowanie tej gotówki też trzeba zapłacić. Cały świat przechodzi na rozliczenia bezgotówkowe bo są tańsze. Odnośnie taniości Biedronki to polecam sprawdzać cenę za kilogram żeby porównać do innych sklepów. Stary wałek supermarketów dla których specjalnie produkuje się identyczne opakowania ale o mniejszej wadze. Wizualnie wszystkie wyglądają identycznie a różnią się wagą. Gryzą się o to same supermarkety między sobą bo klient pójdzie tam gdzie taniej. W Biedronce nie kupuje bo nie można płacić kartą ale w wakacje Biedronkę miałem najbliżej. Jak to pewnie wszędzie bywa niektóre produkty mają taniej a inne drożej. Taka taktyka żeby zwabić na promocję i orżnąć na czymś dodatkowo bo rzadko kto lata po 10 sklepach żeby wszystko było taniej.

  • 0

    59. ~@38  2013-10-09 21:09:19  host: ama.ibs.net.pl

    Pekao SA jest drugim największym bankiem w Polsce.

  • -1

    60.  2013-10-10 09:22:16

    toms... jeśli tylko i wyłacznie cena i nazwa towaru jest dla Ciebie ważna... Nie ma sprawy ;-) Jednak oprócz tego jest i jakość i ilość za jaką płacisz. Zobacz ile kosztuje jednostka towaru. Moja żona też kocha ła się w biedronce... Teraz tylko po określone produkty chodzi, bo nie jets prawdą, ze jest tania biedronka, o jakości nie mówiąc (chociaż nie jest zasada niska jakość oczywiście) ;-)

  • 1

    61. ~mat  2013-10-10 11:52:40  host: 193.111.166.137

    Najbardziej mnie rozśmieszają komentarze typu nie ma wifi. na pewno wtedy będzie jeszcze szybciej może jeszcze będziecie wtedy biegać po sklepie prosząc o hasło do wifi aby się zalogować... to powiedźcie mi po co wam smartfony.. dla lansu czy szpanu? Dlaczego się wypowiadacie na temat mobilnych płatności jak większość z was nawet nie wie jak funkcjonują karty

  • 0

    62.  2013-10-10 19:01:14

    Ja dziś zapłaciłem w Biedronie. Pani nie wiedziała czy już działa, ale jak powiedziałem, że powinno, to poprosiła o kod, czyli procedurę znała. Płatność byłaby ekspresowo szybka, gdy komunikacja netowa Playa szybciej działała. Ogólnie podoba mi się prostota tego.

  • 0

    63.  2013-10-14 08:13:59

    można już eurokonto w Pekao podłączyć do peopay, więc jak ktoś ma rachunek w pekao to nie musi się męczyć z doładowywaniem konta w prepaidzie

  • 0

    64. ~krzysp  2013-10-17 00:03:49  host: 89-74-60-237.dynamic.chello.pl

    Nareszcie! :) Właśnie podłączyłem PeoPay do swojego Eurokonta w Pekao SA. Na razie do Biedronki mi nie po drodze, ale gdy tam będę to na pewno zapłacę PeoPay'em! :)

  • 0

    65. ~Tonny  2013-10-17 18:26:22  host: 91-106-25-39.lukman.pl

    Prosze nie wprowadzac ludzi w blad! Moze w niektorych sklepach biedronki rzeczywiscie mozna tak zaplacic ale pisanie ze Biedronka uruchomila takie platnosci sugerujac ze odnosi sie to do ogolu sklepow to czysta nieprawda. Probowalem dzisiaj zaplacic w Biedronce w mojej miejscowosci - 40-to tysieczne miasto - i poinformowano mnie ze nie ma takiej mozliwosci. Jak stwierdzila pani kasjerka nie maja nawet kas ktore umozliwialyby realizacje takiej platnosci.

Dodaj swoją opinię