Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wystartowała Nokia Siemens Networks

Wystartowała Nokia Siemens Networks

WitekT 2 Kwietnia 2007 20:09

0 0

Spółka Nokia Siemens Networks rozpoczęła działalność 1. kwietnia, zajmując od razu pozycję jednego z liderów na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej. Nokia Siemens Networks będzie współpracować z setkami swoich klientów na całym świecie w celu połączenia pięciu miliardów ludzi, którzy — zdaniem firmy — będą do roku 2015 korzystać ze stałego dostępu do sieci.

Nowa spółka, należąca do firm Nokia i Siemens, zajmuje miejsce pierwszej trójce w branży (na podstawie przychodów pro forma z roku 2006 wynoszących 17,1 miliarda euro). Nokia Siemens Networks ma około 600 klientów i działa w około 150 krajach. Firma rozpoczyna działalność od mocnego wejścia. Oprócz oddzielnych inicjatyw firm Siemens i Nokia, od czasu uzyskania zezwoleń antytrustowych i antymonopolowych w listopadzie złożono około 140 wspólnych ofert.

Rozpoczynając działalność z pozycji jednego z liderów branży, mamy jasny cel: zostać numerem jeden. Chcemy zostać dostawcą numer jeden w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych dla naszych klientów, firmą numer jeden łączącą świat zintegrowanymi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi, a także miejscem pracy numer jeden dla swoich pracowników. Chcemy także być znani jako firma działająca zgodnie z najsurowszymi standardami etycznymi — powiedział Simon Beresford-Wylie, dyrektor naczelny Nokia Siemens Networks.
Nokia Siemens Networks ma pięć działów — Radio Access (dostęp radiowy), Broadband Access (dostęp szerokopasmowy), Service Core and Applications (sieci rdzeniowe i aplikacje usługowe), IP/Transport oraz Operation Support Systems (systemy wsparcia operacyjnego) — oferujących pełny asortyment produktów i aplikacji do sieci stacjonarnych, komórkowych i konwergentnych. Nowa firma zaspokaja ponadto rosnący popyt na usługi za pośrednictwem swojego działu Services (Usługi), zatrudniającego około 20 tys. specjalistów na całym świecie.

Mamy odpowiednią wielkość i zasoby, by być podmiotem konkurencyjnym, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że konkurencyjność to o wiele więcej niż skala. Nokia Siemens Networks jest w stanie zapewnić klientom prawdziwą innowacyjność. W naszej kulturze korporacyjnej nad hierarchię przedkładamy szybkość, elastyczność, uczciwość i wyniki. Dzięki ścisłemu partnerstwu z firmą Nokia dobrze znamy potrzeby użytkowników końcowych i możemy zapewniać swoim klientom kompleksowe rozwiązania. Nie mniej istotna jest nasza oferta — idealnie dostosowana do potrzeb świata konwergencji oraz pełna atutów w segmencie zarówno stacjonarnym, jak i komórkowym — powiedział Simon Beresford-Wylie.

Nokia Siemens Networks wykorzystuje dorobek badawczy i innowacyjny swoich firm macierzystych. Będzie dysponować jednym z najlepszych na świecie zespołów badawczo-rozwojowych, opracowujących najlepsze w swojej klasie produkty do sieci stacjonarnych oraz komórkowych następnej generacji. W roku 2006 zespół badawczo-rozwojowy należący obecnie do Nokia Siemens Networks zaprezentował pierwsze na świecie rozwiązanie do dostępu radiowego Long Term Evolution (LTE). W dziedzinie dostępu stacjonarnego zespołom badawczym udało się przesłać dane z szybkością 10 gigabitów na sekundę za pośrednictwem światłowodowej sieci dostępowej — cztery razy szybciej niż było to możliwe dotychczas.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~luter2000  2007-04-02 20:20:34  host: eux34.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "(...) zajmując od razu pozycję lidera" v.s "(...) zajmuje miejsce pierwszej trójce w branży". To co nie wiedzą, że lider to nr 1 a nie od 1 do 3? ;-) Nie ma jak dobre piersze zdanie komunikatu, którego w całości i tak 90% nie przeczyta.

 • 0

  2.  2007-04-02 20:21:48

  luter2000: aj, aj - miałem to poprawić, bo też to zauważyłem wcześniej. ;) Teraz już to zrobiłem - dzięki za zwrócenie uwagi! :)

 • 0

  3. ~  2007-04-02 20:53:07  host: nat-tar.aster.pl

  A ko jest jeszcze w tej pierwszej trójce?

 • 0

  4.  2007-04-02 20:54:04

  Alcatel-Lucent i Ericsson.

 • 0

  5. ~blom  2007-04-02 21:25:54  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  to cza zmienić na "Nokia Siemens NIE connecting people"

 • 0

  6. ~  2007-04-03 08:18:31  host: w3cache1.icm.edu.pl

  "W dziedzinie dostępu stacjonarnego zespołom badawczym udało się przesłać dane z szybkością 10 gigabitów na sekundę za pośrednictwem światłowodowej sieci dostępowej" - jeżeli to "osiągnięcie" nastąpiło dopiero w 2006 roku to gratuluję snu zimowego. Standard IEEE 802.3ae został przyjęty w połowie 2002 roku.

 • 0

  7. ~MAX  2007-04-03 09:28:25  host: 212.160.172.70

  Siemens jak zwykle próbuje kupczyć swoją marką. A to BenQ-Siemens a to Nokia-Siemens a to Siemens tramwaje (które nie jezdżą bo mają wady fabryczne). Kiedy wreszcie Siemens zrobi coś sam i poprawnie? :| I gdzie jest ta niemiecka solidność? :)) Właściwie polacy powinni podziękować za obalenie tego mitu przez samego Siemensa :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet