Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wystartował "V Kongres Technologiczny"

Wystartował "V Kongres Technologiczny"

WitekT 24 Listopada 2006 12:45

0 0

Bauc mPrawie dwa tysiące uczestników, kilkudziesięciu akredytowanych dziennikarzy, goście z całego świata - w piątek rano w gmachu Politechniki Warszawskiej rozpoczął się V Kongres Technologiczny.

Ten kongres miał wyglądać inaczej. Także moje wystąpienie miało być inne. Kongres był pomyślany jako święto nauki i technologii. Przeżywamy jednak w kraju tragedię i nie czas na świętowanie. Nawet jeżeli miałoby ono dotyczyć technologii - powiedział prezes Polkomtela Jarosław Bauc podczas powitania gości.

W związku z tragedią w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej i trwającą żałobą narodową władze Plusa podjęły decyzję o rezygnacji z dnia otwartego, planowanego na 25. listopada.

Jarosław Bauc powiedział, że podczas V Kongresu Technologicznego chce pokazać Plusa, który dyskretnie towarzyszy swoim klientom w domu, w pracy, po godzinach w czasie wolnym i w podróży.

Będziecie mogli Państwo zobaczyć i wypróbować najnowsze rozwiązania powstałe we współpracy Polkomtela z naszymi partnerami właśnie w tych obszarach - powiedział Jarosław Bauc nawiązując do prezentacji w Parku Technologicznym, gdzie pokazane zostaną praktyczne zastosowania technologii mobilnych sieci Plus i partnerów.

Prezes Nokii Olli-Pekka Kallasvuo przedstawił telefonię mobilną jako najdynamiczniej rozwijający się sektor gospodarki na świecie. Już prawie półtora miliarda osób korzysta z telefonii komórkowej. Dziennie przybywa 1,3 mln nowych użytkowników komórek. Telefonia komórkowa nie jest tylko przywilejem bogatych krajów - dynamicznie rozwija się na całym świecie.




Wiele osób swoje pierwsze w życiu połączenie telefoniczne wykonuje z telefonu komórkowego. Podobnie jest z Internetem mobilnym - powiedział Olli-Pekka Kallasvuo.

Prezes Nokii podkreślił, że dzięki rozwojowi technologii mobilnych wkraczają one w zupełnie nowe obszary życia. Już dziś muzyka jest nieodzownym elementem telefonu komórkowego. Rozpoczyna działalność telewizja mobilna - pierwszy azjatycki serwis telewizyjny rozpoczął działalność w Wietnamie. Aparaty fotograficzne i kamery w telefonach też stały się już codziennością, podobnie jak gry.

W biznesie telefonia komórkowa może zdecydowanie zwiększyć mobilność przedsiębiorstw i ich pracowników. Według badań tylko 1% do 3% skrzynek e-mailowych w firmach przestawione jest na platformę mobilną.

Nadszedł już czas dla prezesów korporacji, aby poważnie potraktowali mobilność, głownie dla zwiększenia efektywności przedsiębiorstw - powiedział Olli-Pekka Kallasvuo.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Włodzimierz Kurnik witając gości Kongresu podkreślił wagę partnerstwa między nauką a biznesem. Wynalazek bez wdrożenia nie jest innowacją - podkreślił profesor Kurnik, wskazujac na konieczność finansowego zaangażowania się w badania naukowe firm prywatnych, tak aby obie strony korzystały na tej współpracy dla dobra swoich społeczności.

Rektor Politechniki podkreślił też, że warszawska uczelnia ma ambicje stania sie uniwersytetem trzeciej generacji, w którego laboratoriach będą powstawały wynalazki znajdujące powszechne zastosowanie, dzięki ich upowszechnieniu przez biznes.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Szalony  2006-11-24 13:06:50  host: inet20909-1.eranet.pl

    Niech ktos o edge Plusa zada pytanie ;) ps pewnie na takich imprezach jest towarzystwo wzajemnej adoracji i nie na miejscu jest narzekac na zasieg edge Plusa ;)

  • 0

    2. ~  2006-11-24 13:36:27  host: 82.177.9.211

    Przestan.To jest lansownia i pr_show a nie ksiega skarg i zazalen.Podejrzewam ze nikt decyzyjny z ulicy Regresu 3 tam nie bedzie.Oni tylko sie gapia w slupki exelowskie na prezentacjach niestety.

  • 0

    3. ~sp7wml  2006-11-24 16:35:40  host: 81.219.179.14

    Witam Maleńkie poprawki: w piątek rano w gamchu ?? chyba gmachu, planowanego na 25. listopada. tu chyba kropka po 25 jest niepotrzebna, potraktowali mobilność, głownie dla zwiększenia głownie na głównie Pozdrawiam Paweł

  • 0

    4. ~  2006-11-24 16:40:07  host: p10-04.opera-mini.net

    No tak plus zrobil konkurencyjna imprezke dla Krajowego sympozjum teleinformatyki i telekomunikacji ciekawe ze na impreze plusa pchaja sie np motorola czy nokia a KSTiT umiera totalnie od 2 zaden nawet operator gsm sie nie pokazal w bydgoszczy a sama wystawa to jakies 10 stoisk szkoda mi KSTiT bo byla to fajna imprezka brazowa

  • 0

    5. ~mirekb  2006-11-24 17:24:55  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    wygrywaja silniejsi.to jasne a tam mimo tragedii w Halembie moga cos pokazac.przeciez oni maja zero skrupulów..po2 Plus zawsze robil KT w pazdzierniku ale pan Bauc ma wieksze pewnie sprawy na glowie niz NIEDOrozwÓj EDGE W POLSCE(O CO CHODZI JAK MOWA O ROZWOJU???HSDPA W WAWIE?;-)ŚMIESZNE) czy tez zmiane platformy simplusa;-))liczy sie zysk korporacyjny..ale oby sie nie przeliczyli..klient raz czy drugi olany fkur wi sie i odejdzie do konkurencji..jeszcze troche

  • 0

    6. ~Picuś  2006-11-24 17:42:26  host: drt73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Simplus ma tymczasem nowe promo świąteczne - filmik reklamowy do tego moim zdaniem przedni - oby ofertka była równie lo lo lo ;) http://uaiza.wrzuta.pl/film/zdPp75wcn3/5simplus

  • 0

    7.  2006-11-24 18:06:24

    MirekB-Bardzo dobry komentarz :) swoją drogą wcale bym się nie zdziwił jakby w Plusie nie uważali że mają NiEdoROZWOJ W EDGE i byli zadowoleni i wogóle Co Ci Abonenci chcą a jak nie pasuje to "won" ;)

  • 0

    8. ~Lucek  2006-11-24 20:55:12  host: 250.gts.3.pl

    Wlasnie w tym jest problem.Stado specjalistow z regresu namber 3 nie mysli kategoriami uzytkownika sieci tylko siedzi pierdzac w miekkie fotele i gapi sie na statystyki i nie daj boze zeby ktorys ze slupkow spadl za bardzo albo urosl bo wtedy biora nozyce i ciach!Kasa sie liczy i tylko to!Klient jest dla sieci bo daje zysk udzialowcom a nie na odwrot:(Ot i cala zasada dzialania:)

  • 0

    9.  2006-11-24 21:20:48

    Lucek- święta racja :) sieć nie jest dla abonentów ale abonenci są dla sieci :-) Właśnie Plus traci powoli mnie :) bo niestety od lat nie mogę się edge plusa doczekać gdzie od lat orange go ma a era nawet umts w moimi regionie . Może jak więcej osób tak jak ja odejdzie z Plusa za brak edge to wtedy się opamięta ? Już teraz moim znajomym co chcą w laptopie mieć w domu internet odradzam plusa właśnie dlatego że oferuje tylko gprs.

  • 0

    10.  2006-11-24 21:56:07

    A Ciebie szanowny Witku Polkomtel nie zaprosił na kongres? Oj nieładnie się zachowali ;)

  • 0

    11.  2006-11-24 22:26:15

    Bartplus: dostałem z Nokii, Motoroli, Sagema, a na końcu... z Polkomtela. ;) SirmarK pojechał, pewnie w weekend wstawi się relację zdjęciową. :)

  • 0

    12. ~Piotr  2006-11-24 22:40:49  host: abri227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witka nie zaprosili bo ma taki układ z Polkomtelem po swoim wcześniejszym artykule jak my Polacy z Putinem. Niby wszystko jest ok. ale zapomnieli wysłać zaproszenie.

  • 0

    13.  2006-11-24 22:42:24

    Piotr: akurat tu będę bronił Polkomtela - zaproszenie wysłali i ze 2x nawet dzwonili. ;) Co prawda do kontaktów wysłali osoby wcześniej mi nieznane, ale zaprosili. ;)

  • 0

    14.  2006-11-24 22:48:20

    WitekT: A to zaskoczenie :)

  • 0

    15. ~piotr  2006-11-24 23:08:22  host: abri227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ochrona w siedzibie głównej pewnie ma zdjęcie Witka z adnotacją :dzisiaj wszyscy są zajęci,na urlopie,prezes na chorobowym itp.;)

  • 0

    16.  2006-11-24 23:10:15

    piotr: ...z napisem "tych klientów nie obsługujemy", a zdjęcie jak z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". ;)

  • 0

    17. ~piotr  2006-11-24 23:34:21  host: abri227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT: Gdzieś to już było: "Duży może więcej!" W końcu są na trzecim miejscu. Przecież to medalowe miejsce?!?!?

  • 0

    18. ~  2006-11-25 18:33:21  host: aaye59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A czy nasz "ulubieniec" z ul. Regresu będzie obecny na kongresie? ;-)

Dodaj swoją opinię