Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wystartował Targeo.mobi

Wystartował Targeo.mobi

sirmark 12 Września 2007 02:21

0 0

Twórcy mapowego serwisu Targeo.pl uruchomili Targeo.mobi, pierwszy na polskim rynku lokalizator dla telefonów komórkowych. Wystarczy zainstalować Targeo.mobi w swoim telefonie, aby mieć mapy i informacje lokalizacyjne zawsze pod ręką.

Wiosną pojawiły się na polskim rynku interaktywne mapy umożliwiające przeszukiwanie baz instytucji użyteczności publicznej, firm czy punktów usługowych. Teraz autorzy serwisu Targeo.pl przygotowali w pełni funkcjonalną aplikację mapową przeznaczoną dla użytkowników telefonów komórkowych. Ma to być odpowiedz na rosnące oczekiwanie na wygodny dostęp do praktycznych informacji w sytuacji, gdy nie można skorzystać z komputera.

targeo mobi targeo mobi targeo mobi

Jak bardzo potrzebne są tego typu aplikacje, pokazuje raport firmy doradczej KPMG "Media przyszłości. Jak zarobić na treści cyfrowej", prezentujący wyniki badań przeprowadzonych wśród aktywnych użytkowników internetu i telefonów komórkowych w Polsce. O ile możliwości oglądania przez komórkę filmów bądź telewizji oczekuje zaledwie 2 proc. badanych, o tyle większości użytkowników komórek najbardziej brakuje szybkiego dostępu do informacji teleadresowych i lokalizacyjnych. Aż 64 proc. badanych zadeklarowało, że przeszkadza im sytuacja, gdy są poza domem - czyli nie mają dostępu do komputera podłączonego do sieci, jedynie telefon komórkowy - i potrzebują szybko sprawdzić adres, repertuar kina, rozkład jazdy, czy znaleźć coś na planie miasta. Do tych właśnie osób adresowany jest Targeo.mobi.




Aplikacja umożliwia przeglądanie bardzo szczegółowych map całej Polski, zawierających obrysy poszczególnych budynków, a także wyszukiwanie adresów oraz interesujących obiektów (np. kina, restauracje, hotele, bankomaty...) w bazie zawierającej obecnie ponad 100 tysięcy punktów. Targeo.mobi wykorzystuje bardzo dokładne mapy, systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa, zawierające prawie dwa miliony budynków z dokładną numeracją, co pozwala na wskazanie szukanego miejsca z dokładnością do pojedynczych metrów.

Dzięki integracji map Targeo z serwisem komórkowym Gazeta.mobi - "lekką" wersją portalu Gazeta.pl - pod ręką jest bieżący repertuar kin w całej Polsce. Dedykowana wyszukiwarka "Co Jest Grane" pozwoli znaleźć wybrane kino na mapie i sprawdzić jego repertuar, albo wybrać interesujący film i odnaleźć te kina, które go aktualnie grają. Warto podkreślić, że dane są aktualizowane kilka razy dziennie.

Można też zainstalować w telefonie specjalną wersję Targeo.mobi wydaną z okazji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawiera ona szczegółowe opisy wszystkich odcinków wyścigu, a dzięki integracji z urządzeniami do monitoringu GPS, w czasie rozgrywania poszczególnych etapów możliwe jest śledzenie na mapie aktualnej pozycji kolarzy.

Źródło tekstu: Targeo     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~pzientar  2007-09-12 16:18:00  host: 217.153.61.134

    wlo, prosiłbym o zgłaszanie takich uwag przez stronę http://targeo.mobi/beta/comments.html Pozwoli nam to lepiej określić priorytety przed następnym releasem aplikacji.

  • 0

    19.  2007-09-12 16:24:58

    na k800i blueconnect w telefonie-ERA, działa aż miło :) szkoda tylko że 3G rzadko mi się w Łodzi udaje złapać.

  • 0

    20. ~  2007-09-12 17:17:00  host: ulanow.ismedia.pl

    niech ktos poda plik instalacyjny na www to sobie wgram na karte pamieci i zainstaluje

  • 0

    21. ~  2007-09-12 18:14:53  host: p09-06.opera-mini.net

    przecierz mowie ze nawet od razu z WAPU nie instaluje.... pobiera ale wyskakuje info ze instalacja nie mozliwa....... cziwne bo nie takie cuda sciagalem......

  • 0

    22. ~  2007-09-12 20:37:53  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

    u mnie działa bez problemów.

  • 0

    23.  2007-09-12 20:46:28

    Bardzo fajna aplikacja :) Tylko mam uwagi co do szukania obiektów na mapie - niestety nie wiem skąd serwis pobiera dane ale są one bardzo nieaktualne - np w łodzi na teofilowie od lat jest basen ale w aplikacji go nie ma i odwrotnie w Aleksandrowie od lat nie ma otwartego basenu a w aplikacji jest a za to nie ma basenu krytego który w Aleksandrowie od lat jest :-) ciekawe czy ktoś zrozumiał co napisałem ? Hehe :)

  • 0

    24.  2007-09-12 20:48:05

    Co do filmów to bym dał opcję krótkiego opisu - treści,wykonawcy,czas trwania itp :)

  • 0

    25.  2007-09-12 21:44:42

    ~pzientar - OK ;-) Ale najpierw muszę pokorzystać - to tak na gorąco tylko było - rzeczy, które z listy punktów wydaje się są najbardziej potrzebne. 21 - jaki masz telefon?

  • 0

    26.  2007-09-12 22:01:37

    a co do filmów, to nie można odptaszkować opcji... Używam Nokii 6233, żeby była pełniejsza wiedza ;-)

  • 0

    27. ~  2007-09-12 22:52:37  host: p09-06.opera-mini.net

    mam nokie 9300 i nie chce mi zainstalowac targeo.... ani przez wap ani przez opere mini..........

  • 0

    28.  2007-09-13 01:21:57

    A swoją drogą to hymmm... to musi być online ? Nie moze być po prostu aplikacją wgraną na kartę pamięci ? Duzo by to zajmowało, wie ktoś ?

  • 0

    29.  2007-09-13 11:03:31

    Polan - to jest aplikacja JAVA!!

  • 0

    30. ~kawak  2007-09-13 17:14:41  host: host-89-228-137-2.gorzow.mm.pl

    Nie wiecie czy mapy zapisują się w pamięci telefonu ?? czy ewentualnie mozna jakoś je ściągnac ? i działać w trybie offline ?

  • 0

    31. ~raf  2007-09-13 20:20:41  host: staticline1978.toya.net.pl

    witam u mnie na Nokia 6233 mozna zapisac program jedynie w pamieci telefonu.Jednak program uruchamia sie na chwile i wyskakuje blad aplikacji, szczególy błedu "No Such Element java/util/NoSuchElemetException. Dlaczego tak sie dzieje? Prosze o pomoc uzytkownikow Nokii 6233

  • 0

    32.  2007-09-13 20:50:14

    ~raf - u mnie w 6233 mam na karcie pamięci program i żadne błędy nie wyskakują ;-)

  • 0

    33. ~  2007-09-13 21:18:19  host: 87-205-63-7.adsl.inetia.pl

    program udało sie zainstalować, odpalam go i non stop wisi na pobieraniu danych (transmisja umts), totalna zwiecha, trzeba resetować telefon.kicha :(

  • 0

    34. ~raf  2007-09-13 21:52:47  host: staticline1978.toya.net.pl

    do wlo udało sie odpalic. To co nie dzialalo to wersja tour de pologne. Na karte tez sie udalo przerzucic z pamieci telefonu. dzieki za odp

  • 0

    35. ~  2007-09-14 17:23:36  host: ulanow.ismedia.pl

    na nokii 2610 bo 3 przyblizeniach mapy wyskakuje blad OutOfMemory :( jak to naprawic? da sie?

  • 0

    36. ~  2007-09-14 18:04:38  host: ulanow.ismedia.pl

    na dodatek zglaszanie bledow na stronie targeo nie dziala, lol

  • 0

    37. ~mir  2007-09-30 20:00:09  host: 088156096009.stk.vectranet.pl

    wgrałem mapę na samsunga e250 tylko raz udało mi się ją otworzyć a cały czas kiedy próbuje otworzyć to się wiesza

Dodaj swoją opinię