Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wysoka kara dla Apple'a w procesie patentowym

Wysoka kara dla Apple'a w procesie patentowym

orson_dzi 14 Października 2015 16:39

9 0

Apple przegrał proces patentowy z Uniwersytetem w Wisconsin. Gigant ma zapłacić ponad 800 mln dolarów odszkodowania.






Sąd w Madison uznał, że Apple naruszyło patent Uniwersytetu z Wisconsin z 1998 roku dotyczący przetwarzania informacji w mikroprocesorach. Sąd uznał, ze technologia Uniwersytetu została użyta w iPhonie 5s, iPhonie 6 i iPhonie 6 Plus. W związku z tym Apple ma zapłacić 862 mln dolarów odszkodowania.

To jednak nie koniec postępowania, ponieważ sąd rozstrzyga jeszcze kwestia użycia technologii w iPhonie 6s i iPhonie 6s Plus. Jeśli tutaj również zapadnie wyrok skazujący, to wysokość odszkodowania może wzrosnąć i przekroczyć miliard dolarów.

Źródło tekstu: Reuters; wł     

w sumie: 20
  • 4

    1.  2015-10-14 16:46:20

    Nosił wilk razy kilka...

  • 5

    2. ~jarko  2015-10-14 16:49:21  host: bkq209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    applefan, powiedz co o tym sądzisz? Chyba ten Uniwersytet jakiś dziwny no nie? Jeszcze żeby Apple patenty zastrzegało bo tam to same geniusze, ale Uniwersytet? Phi

  • 4

    3. ~ddd  2015-10-14 17:11:33  host: user-31-175-43-43.play-internet.pl

    1@ popieram...

  • 5

    4. ~qa  2015-10-14 17:16:47  host: apn-5-60-196-221.dynamic.gprs.plus.pl

    #2 a co ma powiedzieć? np. to było zamierzone działanie mające na celu wspieranie edukacji w USA :D

  • -1

    5. ~LTE  2015-10-14 17:46:13  host: 188.146.130.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dla Apple miliard to jak dla nas groszówki zapłacą albo będą się odwoływać stać ich.

  • -1

    6. ~  2015-10-14 17:51:33  host: user-46-112-148-116.play-internet.pl

    @5: Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek napiszesz coś tak sensownego, że przyznam Ci rację :)

  • -8

    7.  2015-10-14 17:53:45

    Miliard dla Apple to niewielka kwota. Co do patentów dlaczego nikt nie jedzie teraz po amerykańskim uniwersytecie tak jak to robicie z Apple?

  • 2

    8. ~  2015-10-14 18:07:04  host: user-94-254-132-7.play-internet.pl

    A gdzie wysokość kary? 800 milionów to tygodniówka jednej papugi.

  • 4

    9. ~12345  2015-10-14 18:15:54  host: 194.126.221.7

    bo uniwersytet nie zawinił a apple to złodziej

  • 4

    10. ~jarko  2015-10-14 18:21:49  host: bkq209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 Przewidziałem to w komentarzu numer 2 :)

  • 4

    11.  2015-10-14 18:48:45

    applefan_ - bo żaden uniwersytet nie pomyślałby nawet o patentowaniu koła albo prostokąta z zaokrąglonymi rogami ;-)

  • 3

    12.  2015-10-14 18:48:55

    @7: bo Apple jest trollem patentowym : )

  • 3

    13.  2015-10-14 20:32:42

    Apple uważa że co twoje to i moje a co moje tego nie rusz... Patent na prostokąt z zaokrąglonymi "rogami" mnie powalił jakiś czas temu na plecy i nadal uważam że Apple produkuje dobry sprzęt, ale ich polityka "własnościowa" woła o pomstę do...

  • 0

    14. ~  2015-10-14 21:40:58  host: public-gprs361118.centertel.pl

    Się czepiacie - po prostu Apple miało już za duże rezerwy pieniądza i nie miało gdzie tego wszystkiego trzymać. No to specjalnie naruszyło patenty żeby trochę odetchnąć od tej kasy dosłowne zalewającej firmę.

  • 1

    15. ~  2015-10-14 21:55:16  host: host-176-221-121-177.dynamic.mm.pl

    Strzepną z ramienia paproszek wart 862 mln $, bo w końcu pajacanatycy płacą za ich śmieciofony...

  • 3

    16. ~MALACH  2015-10-14 22:14:16  host: 178-36-38-42.adsl.inetia.pl

    w chinach nieletni wytwarzają te gey fony . Bardzo mnie cieszy kara byłe była by prawomocna . Ja to parch-jabłoni (aple) żądało zaprzestania używania polskiej firmie nazwy a.pl? to bardzo dobrze kończy się dyktatura zwyrodnialców z ussesmai i ich szpiegowskiego *** !

  • 2

    17. ~tatkoo  2015-10-15 06:29:01  host: ip-89-161-27-106.tel.tkb.net.pl

    Applefan koncern Cie potrzebuje, trzeba zrobić zrzutkę na kare. Proponuje abyś poprowadził kwestę w naszym pięknym kraju :D hahaha

  • -1

    18.  2015-10-15 10:08:57

    Patenty są ważne 20 lat. Jak się odwołają i przeciągną proces go się przedawni.

  • 1

    19. ~Terier  2015-10-15 10:40:52  host: google-proxy-66-102-9-21.google.com

    @18 to nie jest Polska.

  • 1

    20. ~Czaki  2015-10-15 13:08:51  host: 31.102.140.126

    Nie orzedawni sie, bo wazna jest data popelnienia przestepstwa (kradziezy w tym wypadku), a nie data zasadzenia wyroku. ;)

Dodaj swoją opinię