Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyroki w sprawie analiz rynków 13 i 14

Wyroki w sprawie analiz rynków 13 i 14

sirmark 11 Sierpnia 2008 18:32

0 0
11. sierpnia przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym odbyły się dwie rozprawy dotyczące skarg Telekomunikacji Polskiej na bezczynność Prezesa UKE poprzez niezakończenie postępowań:
w sprawie ustalenia czy na krajowym rynku świadczenia usługi dzierżawy odcinków zakończeń łączy występuje skuteczna konkurencja (rynek 13);
w sprawie ustalenia, że na krajowym rynku świadczenia usługi dzierżawy odcinków łączy niebędących zakończeniami łączy nie występuje skuteczna konkurencja (rynek 14).Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał obie skargi TP za zasadne. W przypadku rynku 13 Sąd zobowiązał Prezesa UKE do wydania rozstrzygnięcia w terminie 90 dni, a w przypadku rynku 14 - w terminie 30 dni. Powyższe terminy na wydanie decyzji obowiązują od dnia doręczenia Prezesowi UKE akt sprawy wraz z odpisem prawomocnego orzeczenia Sądu w obu sprawach.

W ustnych motywach uzasadnienia Wojewódzki Sąd Administracyjny wskazał, iż z uwagi na okres prowadzenia postępowań (4 lata), nie jest skuteczna argumentacja Prezesa UKE, iż podejmuje czynności w sprawie. Sąd wskazał także, że Prezes UKE nie może uzasadniać braku wydania rozstrzygnięcia skomplikowanym charakterem sprawy.

Wyroki nie są prawomocne.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2008-08-11 19:20:57

  Kare im dowalic!! Kare!! ;D A tak serio, to gdy TP sie spoznila z dostarczeniem na czas cennikow do zatwierdzenia, UKE ukaral TP kara finansowa... No pardon, ale to zaczyna byc naprawde niesmaczne :/ Kiedy wreszice urzedy/urzednicy zaczna w rownym stopniu odpowiadac za swoje chore czyny??

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~ukenamuniu  2008-08-11 23:48:59  host: 86-59-n1.aster.pl

  Ciekawy jest projekt decyzji (na stronie UKE) wyznaczającej TP. Pomijam obowiązki, uzasadnienie jest fajniejsze. Łącza liczy się w sztukach. Jeżeli np. TP ma 9 łączy 64k a Sexatel jedno łącze 2M, to TP ma 90% rynku? A jeżeli porównywać przepustowość, to co z analogowymi? Jaki zestaw? Minimalny zestaw z rozporządzenia (do 155M) czy z decyzji wcześniejszej UKE (do 2M) a może wszystkie stosowane w sieci krajowej? Jeśli tak, to jak można wyznaczać pozycję TP dla przepustowości, których nie oferuje? Stosunek łączy końcowych do tranzytowych 2:1 - znów w sztukach, pomimo tego, ze kreseczka na malunku węzeł-węzeł powinna być nieco grubsza. Nie zwróciłem uwagi na to, jak UKE wybrnął z błędu (POP) i policzył zgodnie z uwagą KE: do udostępnionych miejsc interkonektu nawet jak inny nie korzysta? Itp, itd, do d.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~ukenamuniu  2008-08-12 00:05:54  host: 86-59-n1.aster.pl

  jeszcze: ukemałpaukegovpeel- zdecyduj się chłopie (kobieto?)> co ma badać Prezes? Czy na rynku 13 występuje skuteczna konkurencja a na rynku 14 NIE występuje? Przed analizami już znamy wynik - występowanie lub nie występowanie? Chyba, że metody "badawcze" dla występowania lub nie występowania są różne... lub należy postawić tezę, by ją potem obalić.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~  2008-08-12 10:35:17  host: 86-59-n1.aster.pl

  Brawo, Telepolis "opiniotwórcze". Przeczytali, poprawili. Bada się, czy występuje skuteczna konkurencja.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-87-73-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet