Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyroki w sprawie analiz rynków 13 i 14

Wyroki w sprawie analiz rynków 13 i 14

sirmark 11 Sierpnia 2008 18:32

0 0

11. sierpnia przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym odbyły się dwie rozprawy dotyczące skarg Telekomunikacji Polskiej na bezczynność Prezesa UKE poprzez niezakończenie postępowań:
w sprawie ustalenia czy na krajowym rynku świadczenia usługi dzierżawy odcinków zakończeń łączy występuje skuteczna konkurencja (rynek 13);
w sprawie ustalenia, że na krajowym rynku świadczenia usługi dzierżawy odcinków łączy niebędących zakończeniami łączy nie występuje skuteczna konkurencja (rynek 14).

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał obie skargi TP za zasadne. W przypadku rynku 13 Sąd zobowiązał Prezesa UKE do wydania rozstrzygnięcia w terminie 90 dni, a w przypadku rynku 14 - w terminie 30 dni. Powyższe terminy na wydanie decyzji obowiązują od dnia doręczenia Prezesowi UKE akt sprawy wraz z odpisem prawomocnego orzeczenia Sądu w obu sprawach.
W ustnych motywach uzasadnienia Wojewódzki Sąd Administracyjny wskazał, iż z uwagi na okres prowadzenia postępowań (4 lata), nie jest skuteczna argumentacja Prezesa UKE, iż podejmuje czynności w sprawie. Sąd wskazał także, że Prezes UKE nie może uzasadniać braku wydania rozstrzygnięcia skomplikowanym charakterem sprawy.

Wyroki nie są prawomocne.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2008-08-11 19:20:57

  Kare im dowalic!! Kare!! ;D A tak serio, to gdy TP sie spoznila z dostarczeniem na czas cennikow do zatwierdzenia, UKE ukaral TP kara finansowa... No pardon, ale to zaczyna byc naprawde niesmaczne :/ Kiedy wreszice urzedy/urzednicy zaczna w rownym stopniu odpowiadac za swoje chore czyny??

 • 0

  2. ~ukenamuniu  2008-08-11 23:48:59  host: 86-59-n1.aster.pl

  Ciekawy jest projekt decyzji (na stronie UKE) wyznaczającej TP. Pomijam obowiązki, uzasadnienie jest fajniejsze. Łącza liczy się w sztukach. Jeżeli np. TP ma 9 łączy 64k a Sexatel jedno łącze 2M, to TP ma 90% rynku? A jeżeli porównywać przepustowość, to co z analogowymi? Jaki zestaw? Minimalny zestaw z rozporządzenia (do 155M) czy z decyzji wcześniejszej UKE (do 2M) a może wszystkie stosowane w sieci krajowej? Jeśli tak, to jak można wyznaczać pozycję TP dla przepustowości, których nie oferuje? Stosunek łączy końcowych do tranzytowych 2:1 - znów w sztukach, pomimo tego, ze kreseczka na malunku węzeł-węzeł powinna być nieco grubsza. Nie zwróciłem uwagi na to, jak UKE wybrnął z błędu (POP) i policzył zgodnie z uwagą KE: do udostępnionych miejsc interkonektu nawet jak inny nie korzysta? Itp, itd, do d.

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2008-08-12 00:05:54  host: 86-59-n1.aster.pl

  jeszcze: ukemałpaukegovpeel- zdecyduj się chłopie (kobieto?)> co ma badać Prezes? Czy na rynku 13 występuje skuteczna konkurencja a na rynku 14 NIE występuje? Przed analizami już znamy wynik - występowanie lub nie występowanie? Chyba, że metody "badawcze" dla występowania lub nie występowania są różne... lub należy postawić tezę, by ją potem obalić.

 • 0

  4. ~  2008-08-12 10:35:17  host: 86-59-n1.aster.pl

  Brawo, Telepolis "opiniotwórcze". Przeczytali, poprawili. Bada się, czy występuje skuteczna konkurencja.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet