Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyrok za spowodowanie śmierci wskutek używania telefonu komórkowego

Wyrok za spowodowanie śmierci wskutek używania telefonu komórkowego

Immortal 23 Lipca 2007 13:39

0 0

Rachel Begg została skazana na cztery lata pozbawienia wolności z powodu złamania przepisu o zakazie używania telefonu komórkowego w trakcie kierowania samochodem, co doprowadziło do śmiertelnego wypadku.

Smutnie zakończyło się korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy samochodem przez pewną nastoletnią Brytyjkę. Jak ustaliła policja, Rachel Begg używała telefonu wielokrotnie na krótko przed wypadkiem. Dodatkowo, panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne, w konsekwencji czego uderzyła w samochód swojej babci, powodując jej śmierć. Sąd skazał ją na cztery lata pozbawienia wolności.




Jak widać zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie kierowania samochodem ma solidne podstawy, warto więc o tym pamiętać kiedy będziemy w podobnej sytuacji, telefon przecież może poczekać.

Źródło tekstu: engadgetmobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~LEON  2007-07-23 13:45:48  host: 213.25.189.50

    BIEDNA BABCIA

  • 0

    2.  2007-07-23 13:49:07

    Witek: Widze, ze juz kogos przyjeliscie chyba ? | Tak swoja droga - ile lat miala ta dziewczyna ? Bo o ile byla jednak bezgranicznie bezmyslna, tak ciekawe, w jakim wieku dostala mogla dostac taki wyrok.

  • 0

    3. ~  2007-07-23 13:51:38  host: egq63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Biedny samochód...

  • 0

    4. ~TT  2007-07-23 14:01:39  host: 212.160.172.70

    Widzę, że nowy współpracownik został już wybrany? :) Powodzenia dla debiutanta (?) :)

  • 0

    5.  2007-07-23 14:03:25

    Dwóch nowych jest - LuiN i immortal. ;) Zresztą zrobimy oddzielnego newsa o tym, bo i inni pewnie zostaną też wykorzystani, choć bardziej do innych, raczej jednorazowych robót. :)

  • 0

    6.  2007-07-23 14:04:21

    @Planet - 19 lat ma, a babcia 64 :)

  • 0

    7. ~  2007-07-23 14:49:14  host: 87-205-218-30.adsl.inetia.pl

    A to smarkula. Chciała wyłudzić spadek po babci.

  • 0

    8.  2007-07-23 15:05:43

    Witek: no to czekam na odpowiedz. Tez chce byc 'wykorzystany' przez was (heh heh) - moze byc i etat, jak znajdzie sie jeszcze miejsce :) (moze maila wyslalem za pozno or what ? 18tego wieczorem poszlo...) No nic - mam nadzieje na jakas odpowiedz dotrze :) (na prv I guess).

  • 0

    9. ~kamil1221  2007-07-23 15:07:06  host: wap.mobile.project4.pl

    pare dni mnie nie ma a tu takie zmiany w adninistracji ! pozdrowienia z mazur !

  • 0

    10. ~  2007-07-23 17:36:50  host: host-81-190-120-227.gdynia.mm.pl

    Nie wiem co się stało z zakazem używania komórek w Polsce - wszędzie widzę palantów, którzy kierują z komórką przy uchu - a policja ma to kompletnie gdzieś. Może jak paru powjeżdża w pielgrzymki na Jasną Górę, to nagle zaczną ten problem zauważać...

  • 0

    11. ~  2007-07-24 00:01:37  host: crc86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NIe dziwie sie takim wypadkonm. Ceny spadaja systematycznie w sieciach, sa pakiety minut, tak jak np w Kubakli mam 10 gr/minuta do 6 numerow. Przeciez idzie sie gadac... Ale narzekac nie mozna. Po prostu wiecej uwagi!

Dodaj swoją opinię