Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyrok w sprawie PTC za dwa tygodnie

Wyrok w sprawie PTC za dwa tygodnie

sirmark 23 Maja 2008 09:51

0 0

4. czerwca zapadnie wyrok w sprawie uznania w Polsce wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego dotyczącego sporu o to, kto jest właścicielem 48% udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej - pisze Gazeta Prawna.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie dał stronom, czyli kontrolowanemu przez francuski koncern medialno-telekomunikacyjny Vivendi - Elektrimowi Telekomunikacja (ET) i znajdującemu się w procesie upadłości Elektrimowi, siedem dni na przedstawienie ostatecznych stanowisk.

Sąd okręgowy zajmuje się sprawą ponownie po tym, jak w styczniu 2007 r. Sąd Najwyższy uznał kasację ET dotyczącą uznania w Polsce wiedeńskiego wyroku przez sądy I i II instancji i skierował sprawę do ponownego orzeczenia.




Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu był jednym z kluczowych postanowień w sporze między Elektrimem Telekomunikacją, Deutsche Telekom i Elektrimem o 48% udziałów PTC. To na podstawie tego uznanego wyroku arbitrażu i późniejszego stwierdzenia, że Elektrim nie wykonał jego postanowień na czas, DT mógł odkupić udziały dzięki opcji call za około 600 mln zł, stając się posiadaczem 97% akcji telekomu.

Vivendi w swym raporcie za 2007 rok ujawniło, że w latach 2006-2007 na obsługę prawną związaną z różnymi procesami dotyczącymi m.in. PTC wydało 155,4 mln euro.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-05-23 11:51:59

    155,4 mln euro na papugi to jest trochę grosiwa ;)

  • 0

    2. ~mirekb  2008-05-23 13:32:33  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    jak sie wyjasni ta sprawa do konca będzie t mobile tak czy inaczej a co do wydatków na prawników to to sie nogdy nie zmieni.PTC ma najbardziej zawiłe regulaminy(niejasno okreslone procedury reklamacji,dołaczanie rozliczen za poprzednie okresy rozliczeniowe oraz niejednoznaczny tryb rozwiazywania umowy("skutkuje na 8 dzien miesiaca") i inne kwiatki..nie "za darmo" zarabiaja tyle pieniedzy

  • 0

    3. ~adx 18  2008-05-23 13:43:42  host: dynamic-78-8-2-103.ssp.dialog.net.pl

    ale ja się cieszę zże to się wyjaśni bo jest nadzieja że w końcu wejdzie t-mobile do polski i skończy sie ta maskarada z erą.Bo nie od dziś widać kolor magneta na reklamach a ww kolor jest kolorem t-mobile.Trzymam kciuki by się udało.

  • 0

    4. ~jojo  2008-05-23 14:50:14  host: egd231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ponawiam pytanie: Co będzie pierwsze (a właściwie drugie) PL - T-Moblie, czy też PL - Vodafone? Zajrzyjcie na FKN...

  • 0

    5.  2008-05-23 14:55:07

    jojo: a co FKN takiego odkrywczego napisał? :)

  • 0

    6. ~jojo  2008-05-23 14:59:52  host: egd231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie, to nie o to chodzi - nic odkrywczego. Po prostu podał kilka ciekawostek, a których nie każdy musi wiedzieć. Przyznaje sie, że ja np. o tym: "Przygotowania na przełomie 2006 i 2007 roku były jednak na tyle zaawansowane, że do Polski trafiła nawet dostawa kart SIM z logo T-Mobile." nie wiedziałem - może przegapiłem... Bez urazy Witku. Telepolis i tak jest najlepsze. ;-)

  • 0

    7.  2008-05-23 15:04:22

    jojo: ja tam się nie obrażam, nie o to chodzi. ;) Ale może rzeczywiście popatrzyłem na to przez pryzmat swojej wiedzy, a nie czytelnika. ;) Oprócz kart SIM to dotarły jeszcze m.in. smycze T-Mobile. :) Zauważcie także, że nowy wystrój salonów jest praktycznie identyczny jak firmowy T-Mobile (m.in. ta drewniana podłoga) - przy rebrandingu zostanie tylko zmiana plafonów i koloru podświetlenia. ;)

  • 0

    8. ~jojo  2008-05-23 15:15:54  host: egd231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na ten nieszczęsny, "mdlisty" RÓŻ. Hmmm... ;-/ Moja młodsza siostra już się ciszy. ;-D

  • 0

    9. ~  2008-05-23 15:16:15  host: egd231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cieszy

  • 0

    10.  2008-05-23 19:38:22

    Od kilkunastu miesiecy T-Mobile rządzi w Erze i co mamy ... coraz gorsze oferty. Nawet ja zaprzysięgły zwolennik tej sieci coraz częściej na nią narzekam a dokładnie na nowe plany abonamentowe i mixy. Dobrze, że jeszcze Tak Taka nie zepsuli. W styczniu przedłuzyłem umowe z Era (dwa numery) i skorzystałem ze starych dobrych komfortów i na razie mam spokój. Jeśli jednak za niecałe dwa lata bede mial przedłuzyć umowe i przejsc na obecne abo to nie skorzystam. Głupi nie jestem.

  • 0

    11.  2008-05-23 19:40:58

    Generalnie może lepiej by było aby Era dostała się w ręce Vivendi. Szwaby już mnie zrazili maksymalnie.

  • 0

    12. ~Jano  2008-05-23 21:16:07  host: aeiw215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    T-mobile tak rządzi że z punktów Ery są zwalniani ludzie: małych ruch (kiepska oferta), PWA przez kuriera tak samo nowe umowy i punkty umierają!

  • 0

    13. ~m  2008-05-24 23:12:48  host: s32.zabrze.net.pl

    Jakoś po wprowadzeniu Nowej Ery, która zastapiłą Era Nowy Komfort, było wiecej głosów zachwytu niz sprzeciwu, nie uwazam wiec by oferty były gorsze.

  • 0

    14. ~m  2008-05-24 23:14:17  host: s32.zabrze.net.pl

    Jano, krecisz nie majac zadnych podstaw. Po rozłące PTC z Germanosem, jak grzyby po deszczu powstaja punkty wąłsne Ery. Nie wiem kto ci takich bredni naopowiadał, ze punkty umieraja?

Dodaj swoją opinię