Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyraźniejsze odczytywanie SMS

Wyraźniejsze odczytywanie SMS

sirmark 15 Lipca 2005 11:03

0 0

Uniwersytet w Stanford zamierza pomóc osobom, które mają kłopoty z odczytywaniem wiadomości SMS na ekranach swoich komórek.

Technologia znana jako Rapid Serial Visual Presentation (RSVP) ma na celu pomoc osobom, których telefony komórkowe wyposażone są w ekrany o mają wyjątkowo małych rozmiarach. Uniwersytet w Stanford stworzył RSVP specjalnie dla osób, które nagminnie muszą przybliżać komórkę bliżej oczu, aby odczytać SMS.
Technologia RSVP polega na wyświetlaniu na ekranie komórki pojedynczego słowa, które po chwili zastępowane jest następnym. W taki sposób prezentowana jest cała wiadomość tekstowa. Sprawia to, że SMS jest bardziej czytelny, niż w sytuacji gdy na ekranie wyświetlany jest jeden, bądź dwa wiersze tekstu.

W wersji demo, oprogramowanie wykorzystujące RSVP pozwala ustawić odpowiednią szybkość pojawiania się kolejnych wyrazów. Jak twierdzą twórcy, większość ludzi czyta płynnie do 1000 wyrazów na minutę. Naukowcy z Uniwersytetu Stanford sądzą, że używanie technologii RSVP sprawi, że wiadomości tekstowe będą odczytywane szybciej niż dotychczas.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy kiedykolwiek kupiłeś/kupiłaś sprzęt elektroniczny w Chinach?

Zakup smartfonu w Chinach a jego naprawa

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet