Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyraźnie maleje sprzedaż SonyEricssona

Wyraźnie maleje sprzedaż SonyEricssona

WitekT 20 Marca 2009 09:39

0 0
Choć SonyEricsson swoje wyniki za I kwartał ogłosi dopiero 17. kwietnia, to firma już ostrzega, że pierwsze trzy miesiące roku były znów bardzo słabe. Strata brutto (przed opodatkowaniem) wyniesie aż 340-390 mln euro.

Dodatkowo, wyniki SonyEricssona będą obciążone kwotą 10-20 mln euro w związku z kosztami trwającej restrukturyzacji.

Producent przewiduje, że w I kwartale sprzeda około 14 mln telefonów przy średniej cenie 120 euro. W I kwartale 2007 roku producent sprzedał 21,8 mln telefonów, a w I kwartale 2008 roku - 22,3 mln sztuk.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 77
  • 0

    58. ~  2009-03-20 19:35:51  host: aefa16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozumiem, że telefony tej marki moga sie nie podobać, ale do najbardziej awaryjnych to one nepewno nie należą.. Mi osobiście bardziej podobaja się ich telefony z przed kilku lat niż obecnie, więc powinni cos z tym zrobić bo depczą Motce po piętach, a jak wiadomo Motka idzie w ślady siemensa. Osobiście mam P990i, świetny telefon (choć nie pozbawiony wad ), i trochę szkoda, że zaprzestali wydawać modeli z zerii P, które nie były "dla każdego". Pozatem, patrząc obiektywnie to nie tylko SE, nie wydaje na rynek nic ciekawego, nawet Nokia nie ma za dużo ciekawych modeli do zaoferowania na dzień dzisiejszy w porównaniu do konkurencji( czego przykładem jest 5800, czy N96, itd..- znawcy tematu wiedzą o co chodzi ). Obecnie najciekawsze modele moim zdaniem tworzy Samsung, który znacznie poprawił jakość i wyposarzenie swoich telów. Ale wracając jeszcze do SE, to życzę mu wszystkiego najleprzego!

  • 0

    59. ~get  2009-03-20 20:27:31  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    a jak ma nie maleć, jak takie g... produkują, od momentu swojego powstania do dzisiaj... nie ma gorszych telefonów od SE, nie dość że zero innowacyjności, ten sam design, to jeszcze awaryjność bliska 100%, każdy prędzej czy później trafia do serwisu. Prawda jest taka że po prostu teraz już wystarczająca ilość ludzi się poznała na tych telefonach i została osiągnięta masa krytyczna potrzebna do upadku tej firmy, pewnie 80% ludzi których kupiło ten śmietnik (SE) już nigdy nie chce mieć z tą firmą nic wspólnego, a nowych też nie dochodzi bo ludzie słyszą od innych i widzą co to za badziew, dziwię się że ta firma tak długo pociągnęła. A teraz mała dygresja - I CO MĄDRALE ??? od dłuższego czasu mówię że jak ktoś takie badziewie produkuje jak SE to musi paść, zawsze w odpowiedzi słyszę masę dzieci neostrady (głównych użytkowników SE) czy też chłopaków-POPaków naskakujących na mnie i okazujących swoją frustrację, co mnie zawsze niezmiennie bawi :D a parę miesięcy temu powiedziałem że obstawiam na 99% że SE padnie w tym roku - ilu było innego zdania ? prawie wszyscy wypowiadający się :D i gdzie teraz jesteście he ? przyznać się - ciekawe czy teraz będziecie mieli na tyle honoru żeby przyznać mi rację I PRZEPROSIĆ ? dodam tylko że dla rynku upadek SE to wspaniała sprawa bo prawdopodobnie sony samo zacznie robić telefony i będą one na drugim końcu skali co do jakości w stosunku do śmietnikowców - SE :D czyli będą wysokiej jakości, więc dojdzie jeden NORMANY gracz - sony, a odejdzie jeden kierowany do 15-latków z POPem w kieszeni, których nie stać na porządny telefon - SE, nic tylko się cieszyć :]

  • 0

    60. ~facet  2009-03-20 21:02:34  host: 94.254.221.44

    ja używam SE, i modlę się aby ta firma nie upadła bo robi jedne z najlepszych telefonów na świecie. używałem nokji, samsunga, motorolli i zostałem przy SE.

  • 0

    61. ~  2009-03-20 21:05:16  host: aefa16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja też :)

  • 0

    62. ~fan SE  2009-03-20 21:10:07  host: 94.254.221.44

    get wypisujesz brednie, ale wybaczam ci - pewnie jesteś ze wsi warszawa, a jako że jest piątek wieczór pewnie nawąchałeś się jakiegoś gówna jak wszyscy tam i masz omamy :)

  • 0

    63. ~  2009-03-20 21:36:57  host: aaui49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nic dodać nic ująć: http://www.boygeniusreport.com/wp-content/uploads/sony-ericsson- ouch.jpg :) :) :)

  • 0

    64.  2009-03-20 21:52:35

    get - masz coś do użytkowników prepaidów? Może to dlatego, że mają lepszą ofertę niż abo? Nie wiem kto twierdził, że SE nie zaliczy strat, ale to nie byłem ja. więc proszę Cie nie pisz "wszyscy", bo się mylisz. Nie masz wyłączności na nieomylność, ani niestety na głupotę. A i jeszcze jedno, to, że Tobie nie wystarcza np SE W200i to nie znaczy, że komuś [słusznie, np dzieciakowi tzn do lat 20] tak itelefon nie będzie w zupełności wystarczał. Ceny SE [zwłaszcza po roku] są o wiele niższe od innych producentów, między innymi dlatego stanowią one alternatywę dla innych producentów. Nie wszystkich stać na drogie telefony, niektórym po prostu nie opyla się płacić 2x więcej za model innej firmy, który potrafi to samo co ten tańszy, ale dodatkowo posiada funkcje, których użytkownik nie potrzebuje [po co mu system, dobra kamera, dotykowy wyświetlacz albo projektor]? A dodatkowo w przypadku Nokii czy Apple płacimy za znaczek. Być może dla kogoś taka Nokia czy iPhone dodają +10 do respektu albo +5 do bycia cool [jezzy, czy jak to się tam teraz nazywa]. Tak czy siak dla jednych wystarczy prosty moduł GSM w czymkolwiek [laptop, PDA, toster czy cokolwiek], a dla innych musi to być zarazem telefon, dyktafon, mp3, odtwarzacz dvd, kamera, aparat i ruter w jednym. Nie powiesz mi, że dziecku, który jeszcze chodzi niezbędny jest telefon z systemem operacyjnym [smartphone] i do tego jeszcze z ekranem dotykowym [pda]?

  • 0

    65. ~Nicram_  2009-03-20 22:21:45  host: 77-253-240-94.adsl.inetia.pl

    z SE mam jeszcze K700i miałem K750i rozpadł się po roku użytkowania P1 denerwował mnie GPS obecnie używam C702 i uważam że w SE niewiele się zmieniło od czasu rewolucji jaką dla mnie był K700i w międzyczasie miałem Nokie E51 która bardzo mnie denerwowała! Nokie 6300 a obecnie używam Nokie E71 którą bardzo sobie chwale i równolegle SE C702 Rzeczy które mnie najbardziej denerwują w SE to: 1 długi czas ładowania baterii w porównaniu do noki 2 baterie krócej trzymają 3 beznadziejny serwis w porównaniu do Noki 4 brak innowacyjności uważam że od czasów K700i bardzo nie wiele się zmieniło poza rosnącą liczbą milionów pikseli w aparatach Zdecydowanie na plus dla SE : 1 dużo lepsza jakość dźwięku niż w noki 2 proste menu 3 niższa cena

  • 0

    66. ~  2009-03-20 23:49:50  host: 80.51.91.252

    @46 dziecko drogie, chyba nie miałeś innego telefonu niż SE. Jeśli wg ciebie najważniejszy w telefonie jest aparat i upstrzone menu, to gratuluję logiki. Dorzuć do tego pierdzący głośniczek, i idź proszę do tramwaju lub autobusu szpanować kawałkami mp3 - będzie cool. W przeważającej mierze nastolatki są głównymi klientami SE - bo sprzedają komórki za śmieszne pieniądze, a to że się rozpadają i wyglądają jak cegły to już inna sprawa. Estetycznie SE są na poziomie lat '90 - dziękuję za takie brzydactwo.

  • 0

    67. ~  2009-03-20 23:54:01  host: 80.51.91.252

    @59 święta racja.

  • 0

    68. ~fan SE  2009-03-21 07:26:46  host: 94.254.196.129

    65. Nicram: beznadziejny serwis SE hahaha ?? miałem styczność z jednym i drugim: w SE telefon wraca po tygodniu, o czym informują telefonicznie że już można odebrać natomiast w Nokii trzeba oczekiwać 3, 4 a czasem i 5 tygodni na naprawę telefonu, mało tego, czas naprawy nie jest wogóle sprecyzowany w protokole reklamacyjnym :o

  • 0

    69.  2009-03-21 12:03:02

    #68 - ciekawe głupstwa pleciesz. Tylko, że obie marki serwisuje ten sam serwis: http://www.crc-polska.com . Mają oni wyłączność m.in. na takie produktu jak SE, Nokia, Apple czy HTC. Poczytaj na necie o CRC / Regenersis obecnie a zobaczysz jaki to "cudowny" serwis. Swoje przeżycia z tym serwisem też już mam; dzięki HTC wszystko jest ok.

  • 0

    70. ~fan SE  2009-03-21 12:37:58  host: 188.33.20.36

    69. Nicram - może i ten sam serwis, nie mam w tej chwili papierów po ręką żeby sprawdzić, a telefony oddawałem do serwisu przez salon Plusa. I było tak jak napisałem powyżej: SE - po tygodniu telefon z salonu że jest do odebrania, Nokia - po dwóch tygodniach cisza, więc dzwonię z zapytaniem - salon nic nie wie, ale mówi: trzeba czekać, bo Nokia ma nie sprecyzowany czas na naprawę, tak więc czekałem, czekałem, zdarzało się że i ponad miesiąc (blisko 5 tygodni (!)) :/

  • 0

    71.  2009-03-21 14:32:27

    ~czapla - daj sobie spokój już... używasz telefonu popularnego wśród mamusiek - ale nikt nikomu nie broni ;-D

  • 0

    72.  2009-03-21 14:35:54

    ~czapla - mnie nie obchodzi czy jej czegoś brakuje... mnie obchodzi czy to co wg ciebie brakuje jest mi potrzebne czy głupotą byłoby za to płacić ;-)

  • 0

    73.  2009-03-21 14:41:00

    rafiki - bardzo proszę, nie chrzań z tym porównywaniem pre-paid i abonamentu, szczególnie ogólnymi głupimi tezami, że mają lepszą ofertę ;-) Mówiąc o abonamencie, mówisz też o mnie... Nie będę powtarzał, że oferta pre-paid nie jest dla mnie korzystna, nie ma sensu.

  • 0

    74. ~SiemensFan  2009-03-21 15:11:29  host: emu8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najbardziej pamietam Psujące się /zacinające czy jak ten shit nazwac "Joysticki"... a tu chyba przyznacie mi racje ze SE byl(jest) mistrzem w tym...Aha i np w t630 gdy zalapal zawieche to nawet wyciagniecie baterii nic nie pomagalo bo i tak trzeba bylo czekac az" sie odwiesi"... Pozdrawiam

  • 0

    75. ~kwistas  2009-03-21 18:02:49  host: w3cache-5.wignet.pl

    ~SiemensFan SE był w tym mistrzem, od dawna w SE nie ma joystoków. A czasy jakość telefonów przypominające T630 już dawno minęły, teraz te telefony są o wiele lepsze i trwalsze. Oczywiście wy będziecie obstawiać przy swoim, sceptycznie do SE byłem nastawiony do czasu kupienia SE k550i od tamtej pory zmieniłem zdanie, telefon okazał się trwałym i funkcjonalnym.

  • 0

    76.  2009-03-22 13:14:07

    wlo - naucz się wreszcie pisać wszystko w jednym komentarzu, wtedy będzie przejrzyściej. A wracając do tematu prepaid vs abonament miałem an myśli abonament dla nowego klienta, a nie dla klienta ze stażem. Chociaż kiedy widzę jak się traktuje takich klientów [partnerów, jak to powiedzieli], to abonent zastanawia się, czy faktycznie nie przejść nawet do Orange. Nie wiem, być może lepiej traktują klientów z abo firmowym.

  • 0

    77.  2009-03-29 14:19:21

    hahah i dobrze Sony Ericssony to głupie telefony a do tego plastikowe gówna jak sony ericsson upadnie to będzie najlepszy dzień w moim Życiu:) pozdrawiam wszystkich użytkowników telefonów ale oprócz posiadaczy sony ericssonów

Dodaj swoją opinię