Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyprzedaży majątku Nortela ciąg dalszy

Wyprzedaży majątku Nortela ciąg dalszy

Q! 23 Września 2009 09:30

0 0

Kanadyjski Nortel ogłosił plan sprzedaży swoich głównych działów w firmie - ostatniego dobra, jakie zostało w posiadaniu spółki od momentu ogłoszenia jej bankructwa na początku roku. Oznacza to, że już niedługo Nortel może być obecny jedynie na kartach historii.

W przekazanym do prasy komunikacie Nortel stwierdził, że złożył w amerykańskim sądzie upadłościowym wniosek, który pozwoli na wyprzedaż ostatnich pozostałych w rękach firmy udziałów. Podobny wniosek został przedłożony sądowi dla kanadyjskiego Ontario. To sprawi, że wszelkie zmiany właścicielskie udziałów będą musiały zostać zaakceptowane przez obydwa Urzędy.

Wystawione na sprzedaż jedne z ostatnich działów firmy zajmują się głównie tworzeniem oprogramowania wykorzystywanego do obsługi bezprzewodowej transmisji danych. Ich zadaniem jest również tworzenie technologii przesyłu danych kolejnych generacji.
Ogłoszona właśnie aukcja będzie już trzecią próbą wyprzedaży majątku firmy Nortel. Wcześniej Ericsson nabył udziały w departamencie odpowiedzialnym za transmisję danych w technologiach CDMA oraz LTE, która kosztowała go 1,13 mld dolarów. Dział rozwiązań korporacyjnych Nortela trafił natomiast w ręce firmy Avaya, która zapłaciła za niego 915 mln dolarów.

To jednak nie koniec wyprzedaży Nortela, gdyż firma ta planuje również pozbyć się udziałów w spółce LG-Nortel, w której posiada 50% + 1 akcję. Podmiot ten produkował osprzęt 3G dla sieci komórkowych opartych o technologię WCDMA.

Do chwili obecnej zainteresowanie przetargiem wyraził m.in. Sony Ericsson, Alcatel-Lucent oraz dwa fundusze private equity.

Źródło tekstu: mobilebusinessbriefing, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2009-09-23 09:45:52

    Taka firma i poszla... szkoda bo ich urzadzenia byly bdb.

  • 0

    2. ~:))  2009-09-23 11:28:32  host: 94.254.221.142

    pewnie że szkoda, tym bardziej, że to jedna z niewielu znanych firm, która nie była z USA

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet