Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wypożyczalnia wideo w TP oficjalnie wystartowała

Wypożyczalnia wideo w TP oficjalnie wystartowała

WitekT 12 Października 2006 13:08

0 0

Na otwarcie wirtualnej wypożyczalni filmów klienci Telekomunikacji Polskiej mają do wyboru ponad 100 tytułów. Do końca roku oferta zostanie rozbudowana do 500 pozycji.

Wśród filmów już znalazły się m.in. Mr. & Mrs. Smith, Sahara, Oliver Twist, Pan życia i śmierci, Vinci. Ofertę filmową TP przygotowała we współpracy z firmą Cineman oraz ITI Film Studio i Kino Świat.

Telekomunikacja Polska jako pierwsza firma w Polsce uruchomiła wideo na życzenie. Wierzę, że usługa ta zmieni oblicze polskiego rynku telewizyjnego, ponieważ daje Klientowi pełną wolność wyboru i komfort. Naszym celem jest stworzenie najbogatszej biblioteki filmów i programów on-demand w Polsce. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić nowe, innowacyjne usługi, takie jak: telewizję wysokiej rozdzielczości HDTV oraz PVR - dekodery najnowszej generacji z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie wybranych programów telewizyjnych - mówi Kornelia Mathea, Dyrektor Dywizji Usługi dla Domu Telekomunikacji Polskiej.

Dzisiaj dla firm telekomunikacyjnych i dystrybutorów filmowych budowanie wielkiej wirtualnej wypożyczalni filmów to nowe, nieznane wyzwanie - zderzenie całkowicie odmiennych technologii, poszukiwanie nowych interaktywnych metod porozumiewania się z widzem, budowanie repertuaru opartego na rzeczywistych preferencjach odbiorców - uważam za fantastyczne, że możemy aktywnie uczestniczyć w tym projekcie! - powiedziała Barbara Czalbowska, wiceprezes firmy Cineman.
Wideo na życzenie to dodatkowa korzyść dla wszystkich użytkowników telewizji tp - usług videostrada tp oraz multipakiet tp. Obecny zasięg tej oferty to 6 największych miast w kraju - Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk. Za korzystanie z wirtualnej wypożyczalni nie jest pobierany dodatkowy abonament - klienci płacą wyłącznie za obejrzenie wybranych pozycji. Opłaty dokonywane są ze specjalnego, przedpłaconego konta. Można je doładować kupując kartę zdrapkę w salonie sprzedaży tp, lub dzwoniąc z telefonu, na którym jest zarejestrowana usługa, na numer 0 300 900 100.

By korzystać z wideo na życzenie, nie są potrzebne dodatkowe urządzenia - wystarczy sprzęt, z którego korzystają już użytkownicy videostrady tp: modem livebox tp, zestaw instalacyjny z dekoderem oraz telewizor.

Klient dokonuje wyboru filmu na ekranie TV za pomocą pilota dekodera. Wcześniej może przejrzeć informacje o obsadzie i reżyserze, zapoznać się ze streszczeniem fabuły i obejrzeć zwiastun. Do przesłania filmu do klienta wykorzystywana jest specjalna sieć TP, oddzielona od Internetu. W celu zabezpieczenia treści przed nieupoważnionym dostępem wideo na życzenie wykorzystuje najnowszą technologię Viaccess. Wszystkie filmy są przesyłane w formie zaszyfrowanej i może je obejrzeć tylko uprawniony odbiorca. Wybrany film jest dostępny przez 24 godziny od momentu wypożyczenia - można go w tym czasie wielokrotnie oglądać, przerywać i wznawiać oglądanie, przewijać do przodu i wstecz. Program pojawia się zaraz po wybraniu - nie trzeba czekać na jego pobieranie i zapisywanie.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Adam  2006-10-12 13:49:27  host: gbw10.internetdsl.tpnet.pl

  gdzie są prawdziwe nowości a nie filmy, które abonenci cyfry mogli już zobaczyć (oprócz filmu "pan życia i śmierci"? Na wejście mogli zaproponować coś ekstra a nie odgrzewane kotlety...

 • 0

  2. ~ktoś  2006-10-12 14:57:21  host: bll64.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Obecny zasięg tej oferty to 6 największych miast w kraju - Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk." A Łódź!!!!!!????

 • 0

  3. ~  2006-10-12 16:10:04  host: dab69.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie LODZ sie - he he - jak na razie w lodzi nie bedzie

 • 0

  4. ~m  2006-10-13 23:11:25  host: blr63.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przecież w Lodzi mieszka swołocz

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet