Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wypożyczalnia wideo w TP oficjalnie wystartowała

Wypożyczalnia wideo w TP oficjalnie wystartowała

WitekT 12 Października 2006 13:08

0 0

Na otwarcie wirtualnej wypożyczalni filmów klienci Telekomunikacji Polskiej mają do wyboru ponad 100 tytułów. Do końca roku oferta zostanie rozbudowana do 500 pozycji.

Wśród filmów już znalazły się m.in. Mr. & Mrs. Smith, Sahara, Oliver Twist, Pan życia i śmierci, Vinci. Ofertę filmową TP przygotowała we współpracy z firmą Cineman oraz ITI Film Studio i Kino Świat.

Telekomunikacja Polska jako pierwsza firma w Polsce uruchomiła wideo na życzenie. Wierzę, że usługa ta zmieni oblicze polskiego rynku telewizyjnego, ponieważ daje Klientowi pełną wolność wyboru i komfort. Naszym celem jest stworzenie najbogatszej biblioteki filmów i programów on-demand w Polsce. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić nowe, innowacyjne usługi, takie jak: telewizję wysokiej rozdzielczości HDTV oraz PVR - dekodery najnowszej generacji z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie wybranych programów telewizyjnych - mówi Kornelia Mathea, Dyrektor Dywizji Usługi dla Domu Telekomunikacji Polskiej.

Dzisiaj dla firm telekomunikacyjnych i dystrybutorów filmowych budowanie wielkiej wirtualnej wypożyczalni filmów to nowe, nieznane wyzwanie - zderzenie całkowicie odmiennych technologii, poszukiwanie nowych interaktywnych metod porozumiewania się z widzem, budowanie repertuaru opartego na rzeczywistych preferencjach odbiorców - uważam za fantastyczne, że możemy aktywnie uczestniczyć w tym projekcie! - powiedziała Barbara Czalbowska, wiceprezes firmy Cineman.
Wideo na życzenie to dodatkowa korzyść dla wszystkich użytkowników telewizji tp - usług videostrada tp oraz multipakiet tp. Obecny zasięg tej oferty to 6 największych miast w kraju - Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk. Za korzystanie z wirtualnej wypożyczalni nie jest pobierany dodatkowy abonament - klienci płacą wyłącznie za obejrzenie wybranych pozycji. Opłaty dokonywane są ze specjalnego, przedpłaconego konta. Można je doładować kupując kartę zdrapkę w salonie sprzedaży tp, lub dzwoniąc z telefonu, na którym jest zarejestrowana usługa, na numer 0 300 900 100.

By korzystać z wideo na życzenie, nie są potrzebne dodatkowe urządzenia - wystarczy sprzęt, z którego korzystają już użytkownicy videostrady tp: modem livebox tp, zestaw instalacyjny z dekoderem oraz telewizor.

Klient dokonuje wyboru filmu na ekranie TV za pomocą pilota dekodera. Wcześniej może przejrzeć informacje o obsadzie i reżyserze, zapoznać się ze streszczeniem fabuły i obejrzeć zwiastun. Do przesłania filmu do klienta wykorzystywana jest specjalna sieć TP, oddzielona od Internetu. W celu zabezpieczenia treści przed nieupoważnionym dostępem wideo na życzenie wykorzystuje najnowszą technologię Viaccess. Wszystkie filmy są przesyłane w formie zaszyfrowanej i może je obejrzeć tylko uprawniony odbiorca. Wybrany film jest dostępny przez 24 godziny od momentu wypożyczenia - można go w tym czasie wielokrotnie oglądać, przerywać i wznawiać oglądanie, przewijać do przodu i wstecz. Program pojawia się zaraz po wybraniu - nie trzeba czekać na jego pobieranie i zapisywanie.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Adam  2006-10-12 13:49:27  host: gbw10.internetdsl.tpnet.pl

  gdzie są prawdziwe nowości a nie filmy, które abonenci cyfry mogli już zobaczyć (oprócz filmu "pan życia i śmierci"? Na wejście mogli zaproponować coś ekstra a nie odgrzewane kotlety...

 • 0

  2. ~ktoś  2006-10-12 14:57:21  host: bll64.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Obecny zasięg tej oferty to 6 największych miast w kraju - Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk." A Łódź!!!!!!????

 • 0

  3. ~  2006-10-12 16:10:04  host: dab69.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie LODZ sie - he he - jak na razie w lodzi nie bedzie

 • 0

  4. ~m  2006-10-13 23:11:25  host: blr63.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Przecież w Lodzi mieszka swołocz

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-126-106.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.