Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wypadek spowodowany przez SMS?

Wypadek spowodowany przez SMS?

sirmark 15 Września 2008 08:57

0 0

Maszynista pociągu, który zderzył się w piątek pod Los Angeles ze składem towarowym, powodując śmierć 25 osób, wysyłał sms-a i dlatego nie zauważył czerwonego światła na semaforze - poinformowały media lokalne.

Pewien młody człowiek powiedział rozgłośni KCAL i telewizji CBS2, że minutę przed wypadkiem maszynista wysłał mu SMS-ową wiadomość opisującą pokonywaną trasę. Rzeczniczka firmy Metrolink obsługującej to połączenie potwierdziła wcześniej, że przyczyną wypadku był błąd maszynisty, choć zastrzegła, że nie może uwierzyć, by maszynista mógł wysyłać SMS-y podczas jazdy.




Według władz Los Angeles w katastrofie obrażenia odniosło prawie 135 osób, z czego 44 są w stanie bardzo ciężkim.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2008-09-15 09:01:14

    Nie może uwierzyć... No naprawe debilizm w Ameryce już powszechny jest ;-) A myślałęm, ze dotyczy to tylko większości. Teraz wiem, ze wszystkich ;-)

  • 0

    2.  2008-09-15 09:02:31

    Ale przecież wystarczy, że wyrazi współczucie rodzinom ofiar, powie I'm so sorry i powinno wystarczyć, zeby nie żądali milionowych odszkodowań ;-)

  • 0

    3.  2008-09-15 09:04:43

    A propos esemesów... Znowu jakiś cwaniak próbuje coś zyskać: Napisz sms-a w tresci BIG 462241 pod numer 76789 pamietaj o przerwie miedzy BIG a 462241. W zamian za to dostaniesz pakiet sms i pakiet darmowych minut do wszystkich sieci. Gdy wyslesz tego sms-a to dostaniesz 500 sms i 200 minut te pakiety wazne 30dni. Oferta wazna do 30.09.2008. Pozdrawjamy PLUS+. Z numeru +48725544649 ;-)

  • 0

    4. ~  2008-09-15 09:40:30  host: f142-051.opera-mini.net

    Ej to ja wysyłam tego esa:p 500esek do wszystkich piechota nie chodzi:d A tak serio to trzeba byc kompletnym idiota by na takie wiadomosci sie nabrac...:d

  • 0

    5. ~  2008-09-15 09:41:36  host: f142-051.opera-mini.net

    I jeszcze pozdrawJaja:d Buahahaha:d

  • 0

    6. ~yeti  2008-09-15 09:50:39  host: dxq239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może by do prokuratury takie coś zgłosić? Jakby nie patrzeć to jest oszustwo, paragraf na coś takiego jest. następny długo by się zastanawiał, zanim by spróbował kręcić takiego wałka.

  • 0

    7. ~s  2008-09-15 09:57:32  host: eey226.internetdsl.tpnet.pl

    Co za barbarzyński kraj... Już nie powiem że SMS ale w całej Europie przegapienie semafora (i w efekcie niepotwierdzenie go przyciskiem) automatycznie włącza hamulec bezpieczeństwa i zatrzymuje cały skład. Ich kolej nadal tkwi w pierwszej połowie ubiegłego stulecia!

  • 0

    8. ~RaideR  2008-09-15 10:23:09  host: 213.25.189.50

    mówcie co chcecie... ja uważam, że Amerykanie są tak samo "ciemni" jak Rosjanie czy niestety Polacy :) Każde na swój sposób, ale jednak... :D

  • 0

    9.  2008-09-15 11:04:14

    ~yeti... ja mam telefony od 11 lat. Takich esemesów dostaję kilka, kilkanaście w roku. Jeszcze 2 lata temy pisałem na policję zgłoszenie próby popełnienia przestępstwa... Dalem sobie spokój, kiedy stałem się uciążliwy dla społeczeństwa... Policja ma na głowie poważniejsze rzeczy na głowie ;-)

  • 0

    10. ~zabezpieczenia  2008-09-15 11:57:26  host: avx30.internetdsl.tpnet.pl

    dziwi mnie to, że nie pociąg się sam nie zatrzymał. Ludzie popełniają błędy, mogą zasłabnąć lub coś jeszcze innego. Pociągi (przynajmniej w Polsce) mają zabezpieczenia, przy torach są nadajniki - jeśli pociąg przejedzie a sygnał o czeronym jest nadawany ,a maszynista nie zareaguje pociąg sam stanie.

  • 0

    11. ~RaideR  2008-09-15 12:36:35  host: 213.25.189.50

    10: w USA nie ma takich zabezpieczeń bo są zbyt "uciążliwe" dla maszynisty :)

  • 0

    12. ~ZICO  2008-09-15 14:01:14  host: abjm106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wlo: mogę Ci tylko współczuć, że policja w taki sposób traktuje Twoje zgłoszenia. Może lepszy efekt dałoby zgłoszenie tego na DOK PLUSA? Myślę, że PLUS wiedziałby najlepiej jak tę sprawę załatwić. Jakby nie było ktoś podszywa się pod PLUSA i szkodzi w ten sposób innym, a to już jest poważny zarzut.

  • 0

    13. ~Longman  2008-09-15 14:14:49  host: adcl53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kompletny OT - w Wawie podobno legła poręcz http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5696495,Nie_dzialaja_tele fony_sieci_Orange.html ?

  • 0

    14. ~:))  2008-09-15 14:24:15  host: chello089076161248.chello.pl

    tylko w USA - także dlatego, że tam sms są niepopularne - w Polsce nikomu by nie przeszkadzało pisanie sms, a tam jako że to nowość, to tak sie skupiają na klawiaturze, że świata nie widzą... :))

  • 0

    15.  2008-09-15 15:03:40

    13: Piszą o moim mieście, Siedlcach... Też dzisiaj zauważyłem problemy. Znajdując się w zasięgu 3G nie mogłem wykonać rozmowy Telefon zgłasza, że można tylko alarmowe choć zasięg Orange był. Pomogło przełączenie na wyłącznie GSM. Co chwilę jednak zasięg zanikał by po kilku-kilkunastu sekundach znowu się pojawić. Teraz już wydaje się, że wszystko jest ok.

  • 0

    16.  2008-09-15 15:36:48

    ~ZICO - nie musisz mi współczuć ;-) Myślę, ze wiem lepiej niż BOK plusa ;-) Opowieści o e-mailach czy pisemnych zgłoszeniach już nie będę opowiadał. Natomiast tu nie chodzi o mnie. Tu chodzi o system. Nie ma systemu niestety. Drobne złodziejszaki w Polsce moghą co chcą robić. Zarzut mówisz... I co? Zarzuty to na policję się kieruje właśnie.

  • 0

    17. ~M. G.  2008-09-15 15:40:23  host: aary139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W warszawskim metrze też niektórzy maszyniści nie są w stanie rozstać się ze swoimi telefonami i piszą SMSy w drodze na kolejną stację, a na stacjach nie raz opóźniają odjazdy bo muszą wykonać "ważny telefon". Uważam, że powinno się zdemontować nadajniki w metrze, bo można tylko do wypadku doprowadzić.

  • 0

    18.  2008-09-15 16:09:55

    Pewnie pisał esemesa na iPhonie. Mogę się założyć, że rodziny poszkodowanych będą pozywać Apple do sądu. Cała Ameryka...

  • 0

    19. ~ZICO  2008-09-15 20:22:01  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    Taka prawda wlo. Zapomniałeś jeszcze do tych drobnych złodziejaszków dodać wielkich złodziei, bo ci również są niestety bezkarni.

  • 0

    20. ~nick  2008-09-17 20:49:06  host: car27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18. r - dokładnie, mogą też pozwac operatora bo od maszynisty nie wyciągnie sie dużych pieniędzy.

Dodaj swoją opinię