Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Vectry po 2Q2014

Wyniki Vectry po 2Q2014

WitekT 19 Sierpnia 2014 15:24

2 0
Na koniec czerwca, operator kablowy Vectra miał 909 tys. klientów. Stanowi to wzrost o 38 tys. w ciągu 12 miesięcy, ale zaledwie niecały tysiąc w samym II kwartale.



Z usług telewizyjnych korzysta 837,1 tys. abonentów (spadek o 3,7 tys. w II kwartale i wzrost o 21,2 tys. w ujęciu rocznym), z czego 589,2 tys. to abonenci telewizji cyfrowej (wzrost o 12,5 tys. w II kwartale i wzrost o 74,6 tys. w ciągu roku).

Z internetu stacjonarnego sieci Vectra korzysta 478,3 tys. abonentów (wzrost o 7,7 tys. w II kwartale i wzrost o 52 tys. w ciągu roku. Natomiast z internetu mobilnego korzysta 26,9 tys. abonentów (spadek o ponad 500 abonentów w ciągu roku). Z kolei z telefonii stacjonarnej korzysta 175,6 tys. abonentów (wzrost o 1,5 tys. w II kwartale i o 18,9 tys. w ciągu roku).

Źródło tekstu: Vectra     

Dodaj do:

Tagi: vectra

w sumie: 20
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1.  2014-08-19 17:31:28

    Szkoda że tak duzo problemów technicznych mają. A i oferty nie powalają. Mam nadzieję że dobre taryfy w dostępie do netu przez LTE spowodują, że operatorzy kablowi zmodyfikują oferty internetowe :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2. ~  2014-08-19 17:55:15  host: abnt86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem co ludzi tak ciągnie do tej Vectry. Ciągle podnoszą ceny, wyłączają kanały, jakość obrazu nawet w cyfrówce nie powala, dekoder analogowy to badziewie które do niczego poza zbieraniem kurzu się nie nadaje, obraz jest tragicznej jakości. Zaś za cyfrowy trzeba dodatkowo zapłacić. Internet miałem to więcej nie działał jak działał i nie było komu naprawić a na numerze Vectry zgłaszał się tylko fax. Po 2 tygodniach ciągłej awarii internetu postanowiłem zrezygnować bo nie będę płacił za coś co nie działa. Akurat był 13 w piątek gdy składałem rezygnację, pan na obsłudze się bardzo zmartwił ale nic nie mógł zrobić. Próbowali jeszcze wcisnąć mi inny modem ale już było po sprawie, nie chciałem dalej ryzykować. Po latach moja rodzina wzięła Vectrę ale jak zaczęli wyłączać kanały i podnosić ceny to zrezygnowałem bez konsekwencji (zmiana regulaminu) i założyłem naziemną telewizję cyfrową. Dobra jakość obrazu, płacę tylko abonament radiowo-telewizyjny który jest niski, 20 kanałów w zupełności wystarczy, po co mi więcej kanałów skoro oglądam głównie te podstawowe a te mi wystarczają. Doprawdy dziwię się znajomym którzy muszą brać pakiety kilkudziesięciu kanałów w telewizji kablowej i płacić co najmniej 50 zł/mies pomimo iż nawet nie mają czasu ani możliwości oglądania codziennie tych wszystkich kanałów bo przecież nie spędzają tyle czasu przed telewizorem albo tylko dlatego że chcą oglądać jeden program, np. Discovery który przecież jest nadawany np. w internecie za małe pieniądze. A jak do nich przychodzę to mają włączone ciągle TVN lub Polsat. Mój inny znajomy też miał już dość Vectry i też założył naziemną telewizję cyfrową i sobie chwali.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-08-19 18:27:03

    2@ Też się dziwie ludziom co mają kablówki bez internetu. Przecież kto ma czas oglądać tyle kanałów. Sam kiedyś miałem tylko 4 i spokojnie wystarczały. Teraz mam ponad 20 z naziemnej telewizji i nie mam kiedy oglądać wszystkich kanałów a przynajmniej wiem, że jak sobie sam założę dobrą antenę i kabel to będę miał dobry obraz i nie będę uzależniony od serwisu na który trzeba czekać i czekać aby się dowiedzieć że u nich wszytko w porządku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~zafira  2014-08-19 18:31:09  host: mail.aminocom.com

    vectra ma wzrost ilosci abonentow, jak przejmie inna kablowke. ostatnio w trojmiescie i okolicach przejeli dwie duze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    5. ~  2014-08-19 18:36:30  host: 77-255-18-80.adsl.inetia.pl

    @1 - musiałbym być chory na umyśle, żeby łącze kablowe zmieniać na te obecne bezprzewodowe, które (szczególnie Play, bo Plus technicznie podoła) się zapchają. Halo, częstotliwość 2600 jeszcze nie zlicytowana, a ci już z no limitami startują... Kabel ma stabilne parametry, a nie zmienne jak łącze mobilne, do tego Vectra z tego co widzę oferuje nawet duże prędkości (o ile są możliwości techniczne. Na co oferty LTE wywrą nacisk, to Neostrady, a więc oferta Orange i Netii, tam, gdzie jest tylko miedź i nie ma VDSL, ponadto zainteresowane będą osoby szukającego szybszego uploadu od ADSL, gdzie granica technologiczna to 1Mbps, a w LTE upload jest wysoki i spada znacznie wolniej niż download gdy się stacja zapycha (praktycznie zawsze kilka-kilkanaście Mbps).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~klient vectry  2014-08-19 18:37:41  host: ip-91-102-116-246.beyond.pl

    Dzisiaj w pewnej miejscowości pod Poznaniem nie działał internet w godzinach od północy do niespełna 9 rano. Biuro obsługi w miejscowości na literę W. niekompetentne - w momencie chęci przedłużenia umowy na dotychczasowych warunkach pracownik biura twierdziła, że nie może przyjąć pisma. Po co Vectrze biura obsługi klienta, skoro one służą do sprzedaży, a resztę spraw mam sobie załatwiać listownie albo przez infolinię?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~meme  2014-08-19 18:38:41  host: 082139018208.warszawa.vectranet.pl

    moze napiszcie ze od 8 dni cos walnelo w vectrze i ludzie nie maja dostepu do czesci serwisow www (problem z routingiem bgp, wywalilo w kosmos tablice, peery nie dzialaja) - ludzie skarza sie zarowno na fb jak i pisza o problemie na niebezpieczniku... a vectra rznie glupa, ze to wina tplinkow

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~Nick  2014-08-19 18:47:03  host: 078088099093.lomza.vectranet.pl

    Potwierdzam, od paru dni net z vectry szfankuje, ale od paru minut coś jakby się poprawiło

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-08-19 18:49:22

    meme: w tym temacie działamy już od rana. :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~zz  2014-08-19 19:11:05  host: 077222250154.warszawa.vectranet.pl

    7 jak ludzie się skarżą na fb skoro tam od paru dni forum nie działa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Pi0trek  2014-08-19 19:41:25  host: 095160086198.police.vectranet.pl

    A ja tam jestem zadowolony z Vectry :) Po zmianach regulaminu (rok temu) dali mi mega tanią oferte, awarii nie mialem od bardzo dawna (przynajmniej ten rok), internet działa stabilnie, TV bez zarzutów a w promocji dali dekoder PVR i doceniłem możliwośc nagrywania sobie programów :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~  2014-08-19 20:47:15  host: esh181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tanią czyli ile? Dekoder cyfrowy czy to analogowe padło?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-08-19 21:59:53

    W czerwcu skończyła mi się 2-letnia umowa w Vectrze, płaciłem 81zł z pakiet złoty + 8 megowy net. Na przedłużenie zaoferowali mi za 84zł pakiet złoty (wymiana dekodera na HD-opłata20zł co miesiąc a po umowie trzeba oddać sprzęt) + 10 megowy net. Umowa na net 24 miesiące, na tv 36 miesięcy. Podziękowałem i umowa z automatu przedłużyła się o pół roku, dobrze że w tej samej cenie. Dlatego pisałem że ma słabe oferty, bo nie dość że nie ma nic taniej niż mam obecnie, to w podobnej cenie nawet nie podniosą znacząco prędkości. W dodatku czytam o problemach z odbiorem tv na tych ich dekoderach HD (obecnie mam 8-letni SD).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~meme  2014-08-19 22:28:22  host: 082139018208.warszawa.vectranet.pl

    ja tez zasadniczo jestem (bylem) zadowolony z uslug vectry, ale do czasu az nie zaczely najpierw pierdziec ichnie dns-y, potem jakies dziwne przestoje punkt dwunasta w nocy nie wiadomo czemu (zawsze bok twierdzil ze jest ok) ale obecna awaria to juz lekka przesada. ludzie prowadzacy ten biznes nie maja pojecia o SLA i traktuja klientow jak baranow do strzyzenia. oczywiscie za 1 dzien zwloki w platnosci potrafia naliczyc 2 gr. odsetek. no i te sciemy od kilku dni na fejsie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~córka  2014-08-20 09:03:34  host: 91.229.22.11

    moi rodzice maja net z vectry +tv i placa jakies chore rachunki a net nie powala, maja tez lacze po tepsie i chyba ich namowie na dropssa dzieki niemu moze troszke zaoszczedza

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-08-20 10:12:56

    W rodzinie mają net z Netii, niby 10 mega a chodzi tragicznie, moje 8 mega w Vectrze to błyskawica :)