Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki UPC Polska w 3Q2014

Wyniki UPC Polska w 3Q2014

orson_dzi 6 Listopada 2014 10:44

0 0

W III kwartale z usług UPC Polska korzystało 1,420 mln klientów, którzy posiadali 2,708 mln usług.

III kwartał przyniósł wzrost liczby klientów Internetu szerokopasmowego o 86,1 tys. do poziomu 970,1 tys., przy wzroście liczby osób korzystających z prędkości 30 Mb/s i wyższej do poziomu 81%. Trend wzrostowy pozostał również pośród klientów telefonii stacjonarnej, których liczba wzrosła o 9,4 tys., do poziomu 544,9 tys.

W III kwartale liczba RGU (ang. Revenue Generating Unit - jednostka generująca dochody, pojedyncza usługa) telewizji cyfrowej wzrosła do 902,8 tys., czyli o 16 tys. w porównaniu z II kwartałem. Jednocześnie sukcesywnie spada liczba osób korzystających z telewizji analogowej i na koniec III kwartału wyniosła 291,4 tys. (spadek o 35 tys.).
Liczba osób korzystających z potrójnej usługi podniosła się z 33%, do poziomu 34%. Liczba sprzedanych usług RGU na koniec III kwartału wzrosła z 2,706 mln, do 2,708.

W trzecim kwartale UPC inwestowało w rozwój zasięgu usług cyfrowych oraz sieć punktów obsługi klienta. Z pełnego spektrum cyfrowych usług oferowanych przez UPC mogą teraz korzystać też mieszkańcy mniejszych miejscowości - dzięki procesowi cyfryzacji, który potrwa do końca listopada cyfrowe usługi UPC trafią do mieszkańców Głuchołazów. W sierpniu UPC otworzyło pierwszy salon w galerii handlowej - w związku z przejęciem spółki Telco Lublin, lokalnego operatora, posiadającego w swoim zasięgu ponad 53 tys. gospodarstw domowych, salon UPC pojawił się w lubelskiej Galerii Olimp.

Źródło tekstu: UPC; wł     

Dodaj do:

Tagi: 3q2014 | upc

w sumie: 1
  • 0

    1.  2014-11-06 11:46:37

    Ten trend wzrostowy osób korzystających z większych prędkości, niestety przekłada się na to, że "do" staje się coraz bardziej "do". Jeszcze rok temu w Multimedii miałem zawsze 60mb/s, od 2/3 miesięcy te 60mb/s widuje tylko do południa i to nie zawsze. Wieczorem, zostaje z połowa.
    Jak zaczną podłączać steki tysięcy tych co mieli do 12mb/s na opcje od 60mb/s, to bez modernizacji, zrobi się średni transfer 1/3 tego co jest "do".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet