Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki UPC Polska po 2Q2013

Wyniki UPC Polska po 2Q2013

LuiN 2 Sierpnia 2013 09:21

1 1

Na koniec II kwartału UPC Polska miało 1 449 500 klientów, którzy korzystali z 2 657 000 usług: 1 271 500 telewizji, w tym 809 500 cyfrowej, 880 000 Internetu i 505 500 telefonii.

Przyrosty netto RGU (ang. Revenue Generating Unit - liczba usług generujących przychody) w tym okresie wyniosły 12,1 tys. w przypadku Telewizji Cyfrowej, 5,2 tys. - Internetu i 17,2 tys. - telefonii UPC. Inwestycje w rozwój usług oraz działania promocyjne skutkują wzrostem liczby klientów korzystających z potrójnej usługi. W drugim kwartale przybyło 18,5 tys. takich klientów, a na koniec tego okresu z potrójnej usługi korzystało niemal 30% abonentów UPC.




W II kwartale liczba klientów UPC Polska wyniosła 1 449 500 w porównaniu do 1 466 100 w poprzednim kwartale. Usługą, która stale zmniejsza swój udział jest telewizja analogowa - na koniec drugiego kwartału korzystało z niej o 32 400 klientów mniej.

Źródło tekstu: Liberty Global      

Dodaj do:

Tagi: upc

w sumie: 21
  • -1

    2. ~  2013-08-02 09:51:51  host: 77-254-248-86.adsl.inetia.pl

    Jeżeli komuś teraz wygasa umowa, to informuję, że wróciła promocja RKU np. tv+net 15Mb+telefon 60 minut za 75zł/m-c. Trzeba z działem utrzymania klienta rozmawiać albo złożyć wypowiedzenie i mamy dostępną tę promocję.

  • -1

    3. ~Tomecek  2013-08-02 11:17:01  host: 89-69-196-24.dynamic.chello.pl

    Lepiej wybrać RKU: Internet 30 Mb/s + telewizja cyfrowa Select Extra HD za 75 zł. Umowa tylko na 12 miesięcy. Do tego samemu podłączyć VoIP w usłudze betamax. Wyjdzie taniej :)

  • -1

    4. ~  2013-08-02 13:06:59  host: 77-254-248-86.adsl.inetia.pl

    @3, co komu pasuje, to niech sobie wybiera. Napisałem ten komentarz żeby niektórzy mieli świadomość, że po przerwie w oferowaniu RKU od niedawna jest ponownie dostępna.

  • -1

    5. ~  2013-08-02 14:06:54  host: 92.60.132.22

    Wlasnie konczy mi sie umowa, spam center juz dzwonil i probowal wciskac byle co. Powiedzialem zeby przekazal moj tel do dzialu utrzymania to wtedy moge pogadac. czyli mowiecie, ze mozna liczyc na net 30 i tv za 75? a ktory to pakiet tv jest, ilu kanalowy?

  • 0

    6. ~W4Ready  2013-08-02 18:17:09  host: 89-70-89-166.dynamic.chello.pl

    UPC, to chyba jedyny operator, który co roku podwyższa ceny stałym abonentom...

  • 0

    7. ~ciuchcia  2013-08-02 18:26:33  host: afd115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie - co rok podwyżka. Pamiętajcie, że nie musicie się na nią zgadzać ! Albo wrecz wystarczy twierdzić, że nie dostaliście odpowiedniej informacji !

  • 0

    8. ~smmog  2013-08-02 20:07:22  host: 213-199-207-117.tktelekom.pl

    skoro co rok podwyżka, a co rok abonentów przybywa to znaczy że ludzie się na to godzą, to się nazywa uzależnienie multipakietami bo rezygnując naraz z trójpaku musisz często szukać aż trzech nowych dostawców co zapewnią Ci substytut tego co dostałeś od UPC, dla większości z nas łatwiej zaakceptować myśl o parozłotowej podwyżce niż pogodzić się z wysiłkiem jaki musimy włożyć by zmienić operatora. A wyobraźmy sobie że taka korporacja da nam jeszcze prąd, gaz, ubezpieczenie i hu wie co jeszcze w pakiecie wtedy to dopiero będzie trudno rozwieść się z taką firmą. Ludzie są z natury leniwi i UPC to wykorzystuje

  • 0

    9. ~Porawski  2013-08-02 20:16:13  host: 89-76-117-89.dynamic.chello.pl

    Przepraszam - a co to jet RKU ?

  • 0

    10.  2013-08-02 20:18:56

    Poprawski: nie RKU tylko RGU, ale doprecyzowałem wyjaśnienie w newsie.

  • 0

    11. ~Maniek  2013-08-02 20:23:37  host: z35-16.opera-mini.net

    @9 RKU to Rewelacyjna Kombinacja Usług, nazwa oferty utrzymaniowej

  • 0

    12. ~Porawski  2013-08-02 20:31:35  host: 89-76-117-89.dynamic.chello.pl

    Coś ciemny jestem ;-) w newsie jest RGU i wytlumaczenie, ale w komentarzach jest mowa o powrocie promocji RKU za 75 zl/ m-c ? bardzo mnie to interesuje bo uważam że przepłacam za usługi, jestem juz po umowie 24m-ce i pora coś zmienic. Do tego UPC ani mysli zmienic stawki za połączenia telefoniczne do P4 i nadal trzyma po 80 gr/min - widocznie zmiany MTR ich albo nie dotycza, albo stały sie wspaniała okazją do nabijania kasy

  • 0

    13. ~Porawski  2013-08-02 20:32:53  host: 89-76-117-89.dynamic.chello.pl

    @11 bardzo dziękuję

  • 0

    14. ~  2013-08-03 19:30:49  host: 93.154.140.205

    8 ludzie nie godzą się tylko zostają zmuszeni do zgodzenia się, przykładowo u mnie spółdzielnia zlikwidowała azart i w to miejsce wprowadziła obowiązkowo płatną telewizję UPC bez pytania się lokatorów o zdanie. Skutek? Cyfryzacja zakończona a w TV nadal kilka zaśnieżonych kanałów bez HD.

  • 0

    15.  2013-08-03 20:18:59

    raczej jest taniej 2 lata temu za 25mbit net plus max hd placilem 120 zl (mistrzowska promocja) obecnie za 30mbit i max hd place 80 zl umowa na rok z gwarancja ceny po tym okresie.

  • 0

    16. ~?  2013-08-04 00:12:32  host: 178-36-12-123.adsl.inetia.pl

    A ja tam bardzo chętnie niedługo zamienię swojego obecnego dostawcę netu na upc. Teraz mam ok 10Mb do mnie i niecały 1 up za 60 zł, owszem, działa stabilnie. Nie wiem gdzie znaleźliście pakiet za 75 zł (na stronie są po ok. 120 zł + pierwsze 3 miesiące taniej, bo 95 zł). Na szczęście nie oglądam tiwi, więc wystarczy mi sam net, 15/1,5 albo 30/3 za podobne pieniądze co teraz płacę, umowa na rok zamiast 24 miesięcy (przynajmniej na start, nie wiem jak przy przedłużeniu będzie). Jeżeli macie jakiś sposób jak wynegocjować mniejsze opłaty, chętnie przeczytam. (vide to 75 zł za pakiet)

  • 0

    17.  2013-08-04 08:49:39

    @16 ta oferta jest dla przedluzajacych. Ogolnie sam ostatnio przechodzilem do UPC i tez bralem sam internet. Nawet u przedstawiciela handlowego nie dostaniesz nizszej ceny za sam net. Propomo ze strony upc jest najnizsza cena dla Nowych klientow umowa na rok i 3 miesiace znizek. Co innego w pakiecie czy przy przedluzaniu. Jak ci sie umowa konczy to dostajesz raczej *** oferte z biura obslugi abonenta i wtedy powinienes wypowiedziec umowe. Jak to zrobisz to zadzwonia ale juz ze slynnej komorki utrzymania klienteli i zaproponuja ci konkretniejsze rabaty w tym ta za 75zl lub 10%-30% znizki na inny pakiet. Ale to za rok jak ci sie skonczy 1 umowa.

  • 0

    18. ~?  2013-08-07 11:12:39  host: 178-36-45-201.adsl.inetia.pl

    Dziś zaczęli borować ściany na klatce w bloku i kładą kable Vectry. Warto poczekać, czy brać UPC? Priorytet to net, możliwie tanio, możliwie szybko (używam VoD, VoIP + czasem coś zassę, ale nie kopiuję netu na pendrive'a. Co wybrać?

  • 0

    19. ~marcellove  2013-08-07 11:32:59  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @18 Poczekaj do czasu uruchomienia Vectry,nie działaj pochopnie bo możesz tego żałować.1 bądz 2 miesiace Cie nie zbawia.

  • 0

    20. ~  2013-08-07 11:42:43  host: v58-04.opera-mini.net

    18. Pewnie, poczekać warto. Nie wiem co Ci dadzą, ale za 89 kanałów + 16 Mb/s mogą chcieć 70zł.

  • 0

    21. ~  2013-08-08 19:07:11  host: ip-78-30-107-210.free.aero2.net.pl

    @18 wyprzedź działania i zadzwoń do UPC, poinformuj że vectra kładzie kable i kategorycznie zażądaj lepszej oferty niż ta jaką do tej pory oferowali

Dodaj swoją opinię