Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki UPC Polska po 1Q2010

Wyniki UPC Polska po 1Q2010

WitekT 8 Maja 2010 22:15

0 0
W I kwartale polski oddział UPC pozyskał prawie 15 tys. nowych klientów dostępu do Internetu. Na koniec marca miał ich ogółem 475,1 tys.

Na koniec marca UPC miało też 199 tys. klientów usług telefonicznych, 749,1 tys. klientów telewizji analogowej i 264 tys. telewizji cyfrowej.

W ostatnich 12 miesiącach UPC pozyskało 64,6 tys. klientów usług dostępu do Internetu, 43,4 tys. usług telefonicznych, straciło ponad 250 tys. klientów analogowej telewizji, ale pozyskało 141,4 tys. telewizji cyfrowej.


Źródło tekstu: Liberty Global, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~Arturro  2010-05-09 13:27:56  host: ip-194-242-23-98.isp4u.pl

    A więc co polecacie ? Netia ? Neostrada ? UPC czy może innego dostawcę ? Mieszkam w Rzeszowie. Pozdrawiam.

  • 0

    6. ~  2010-05-09 13:36:11  host: 196.200.90.244

    Lokalna kablówka wpięta do GTS lub T.Kolejowej. Jak nie masz takiego wyboru to Neo, po co używać techników tepsy przez pośrednika, chyba, że chcesz zaoszczędzić te 11 PLN na miesiąc, tylko czy w razie awarii warto się stresować?

  • 0

    7.  2010-05-09 13:38:52

    Korzystam z UPC u teściów w Lublinie i wszystko działa ok. Łącze 25 mbps działa w okolicach 21,5 mbps w tym momencie. VoIP działa ok. Cenowo na pewno taniej niż w TP.

  • 0

    8. ~  2010-05-09 13:49:05  host: 196.200.90.244

    do TomekO , 25mbps to jest w jakiej warstwie? w DoC category 2? Bo jak tak to masz 21,5 IP, więc miałbyś 100% pasma? To mi pachnie propagandą UPC :) znam sieć UPS i to jest nie możliwe bo jest dostęp ostro przewymiarowany tak na 200%, więc jakbyś zrobił statystyki z miesiąca to średnio Ci wyjdzie 15mbps w IP(L4). Fakt UPC jest dobre do VoIP, do stoi głównie na FR i jiter jest bardzo dobry jak na polskie warunki (

  • 0

    9. ~  2010-05-09 13:52:40  host: 196.200.90.244

    sorki za poprzedni UPS, chodziło w całej ciągłości o UPC, ten jiter (

  • 0

    10. ~  2010-05-09 13:53:43  host: 196.200.90.244

    coś mi net przycina, jiter

  • 0

    11. ~Ado  2010-05-09 13:54:48  host: 196.200.90.244

    uuuu chyba na Telepolis jakis bug jest jiter mniejszy niz 50 ms (przycina mi komentarz po znaku mniejszości)

  • 0

    12. ~Bubu  2010-05-09 14:37:07  host: boa2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5! Jeżeli jesteś w zasięgu LLU netii to brać netię. Jeżeli masz w domu linię TP to przenieść się do Orange i wziąć u nich telefon stacjonarny + internet - wychodzi taniej Nie lubisz ww. opów a jesteś w zasięgu jakiejś dobrej kablówki z wyłączeniem UPC to bierz kablówkę. Wszystko zależy co preferujesz. Ja odszedłem od UPC do TPSA i jadę na neo 20Mb/s - poezja. Przynajmniej niezależnie od pory dnia i nocy mogę wykorzystywać całe pasmo za jakie płacę a nie np. 1/3 czy 1/2 tego za co płacę. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że nie każdy w klientów TP może sobie pozwolić na te szybkie opcje dostępu do sieci - niestety :(

  • 0

    13.  2010-05-09 15:52:49

    @8 prędkość sprawdziłem na speedtest czy numion ;) http://www.speedtest.net/result/808915191.png . Numion 25,016,109 bps. Głębszych testów nie robiłem bo trzeba by mieć skąd ściągnąć z taką prędkością. VoIP to po prostu telefon stacjonarny UPC działa w ten sposób ? Nawet się nie zagłębiałem. Statystyk dłuższych nie robiłem bo jestem tutaj okazjonalnie.

  • 0

    14. ~a  2010-05-09 16:02:59  host: chello089074155116.chello.pl

    Ja mam od 3ch lat UPC i rzeczywiscie czasami byly problemy z predkosciami. Jednak problemy sa wszedzie, w neostradzie tez. UPC stale modernizuje siec i kazdy z problemow nie trwal zbyt dlugo. Aktualnie mam lacze 8 Mbit i zawsze idzie na maxa. Wczesniej przy predkosciach 5 i 15 Mbit tez nie bylo na ogol problemu. Raz przez 2 tygodnie bylo tak, ze realne predkosci bardzo spadly do pary mbit. Napisalem reklamacje, dostalem rabat na abonament. Ogolnie nie narzekam. Placie naprawde nieduzo (71 zl) i mam dobre 8 Mbit lacze. Kto inny mi to zaoferuje?

  • 0

    15.  2010-05-09 18:24:50

    Ja mam UPC i bardzo sobie chwale. Czasem profilaktycznie robię speed testy i zawsze wychodzi mi prędkość jaką teoretycznie mam a w jakiej to warstwie to nie wnikam. Ja na temat TP słyszałem same najgorsze rzeczy dlatego nigdy nie mam zamiaru brać od nich netu nawet gdyby było dużo taniej. Każdy ma swoje różne doświadczenia z firmami dlatego uważam że takowe komentarze że taka a tak to firma jest lepsza a inna gorsza to powinno się czytać z przymrużeniem oka. Gdybym brał na poważnie to co inni wypisują to w ogóle nie miałbym netu no bo niby skąd miałbym go wziąć?

  • 0

    16.  2010-05-09 20:01:06

    mikkel ja tez sobie upc... chwaliłem. Na szczęście mam prawo rezygnować dzięki zmianie regulaminu. Sorry ale jak mi technik upc mówi że wczytanie jednej strony trwa u nich kilka sekund przy łączu 5 Mb/s to mnie krew zalewa. A sąsiad ma neo 2 Mb/s i śmiga aż miło. Wykluczyłem winę sprzętu. Wolę płacić więcej i korzystać z normalnego łącza a nie pseudointernetu. Nie wspomnę o innych problemach abonentów upc..

  • 0

    17. ~adi  2010-05-09 22:43:14  host: cct242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ma ktoś z Was I-net z Vectry? Zastanawiam się, cenowo bardzo konkurencyjny, ale gdzieś mi kiedyś przemknęło, że są jakieś problemy z nntp i w związku z tym z usenetu nici! Prawda to? Czy coś się zmieniło w tym temacie?

  • 1

    18.  2010-05-10 08:42:17

    Ja gdybym miał dostępne UPC to bym się skusił. No ale mam Multimedie i jestem zadowolony, ceny też dobre, dobry serwis, zawsze można się dogadać z monterem :)

  • 1

    19.  2010-05-10 08:47:17

    Sam mam okazję korzystać z usług kilku operatorów. Przyznaję, że nie mam powodów do narzekań na żadnego operatora. Multimedia 6mbps, UPC 5mbps, TPSA 2mbps i Nette 4mbps (symetryczne). Zalety UPC to cena i mała awaryjność (5mbps-30zł/m-c.

  • -1

    20. ~  2010-05-10 12:46:54  host: chello089074158242.chello.pl

    @1, @2 - przed chwilą sprawdzałem i mam w tej chwili 23.92 Mbps, a powinno być 25 więc generalnie to OK, aczkolwiek muszę powiedzieć że czasem wychodzi faktycznie poniżej 20Mbps... @18 - multimedia to jest dopiero dno, zacofana firma, która wszystko wprowadza 2 lata po konkurencji, gdzie obsługa klienta wygląda tak że w BOK się czeka ZAWSZE co najmniej 2 godziny, to pokazuje stosunek firmy do klienta, zamiast zatrudnić dodatkowe osoby do obsługi, skoro zawsze są takie kolejki, oni to po prostu olewają. Już i tak teraz jest lepiej jeśli chodzi o telefoniczny BOK, bo kiedyś i tutaj się często czekało po pół godziny, teraz jest to kilka minut, ale co z tego jak niektóre rzeczy można załatwić tylko w BOK na miejscu, trzeba sobie brać wolne w pracy, bo poniżej 2-3 godzin to nigdy nie trwa !

  • -1

    21. ~  2010-05-10 12:49:41  host: chello089074158242.chello.pl

    @16 - mi się strony ładują w sekundę, może poniżej sekundy, zmień sobie kompa, bo widocznie masz złomowisko jeśli strony ładują ci się kilka sekund

  • 0

    22. ~markus  2010-05-10 17:40:17  host: 78.133.158.222

    Czytanie ze zrozumieniem boli? Przeciez maniek wyraźnie napisał że wykluczył winę sprzętu. Najlepiej powiedzieć klientowi że ma złoma- odpowiedź na poziomie podstawówki...

  • 0

    23. ~meme  2010-05-11 01:30:32  host: 095160107169.warszawa.vectranet.pl

    potwierdzam, przez vectrze brak dostepu do usenetu po nntp, najwyrazniej szkoda im paru groszy zeby dogadac sie z kimkolwiek w zakresie peeringu (chociazby z icm-em) do icmu bardzo waskie gardlo... swiatowe lacza takie sobie, nie wiem czym to spowodowane ale net sie "zacina" czesto problemy z dns-ami. przesiadlem sie z upc z ktorym tez byly notoryczne problemy, ale jak widac vectra tez idzie na ilosc a nie jakosc...

  • 0

    24. ~UPC 120mbit  2010-05-11 06:55:18  host: eks250.internetdsl.tpnet.pl

    A to ja trochę ludzi zaskoczę.. Posiadam 2 łącza 8mbit iDSL i 120mbit UPC. Mieszkam w Sopocie i co do UPC nie mam co narzekać, jedynie może z 4x nie było kompletnie internetu i telefonu, ale tak to miodzio.. Bez problemu cisnę pod 15MB/sek z moich serwerów w niemczech w jednej sesji.. Łącze jest podzielone na kilka komputerów i daje sobie radę..

Dodaj swoją opinię