Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki TelForceOne w 2014 roku

Wyniki TelForceOne w 2014 roku

orson_dzi 23 Marca 2015 11:14

0 0

Grupa TelForceOne, znana głównie z marki myPhone, ogłosiła wyniki finansowe za 2014 rok. Grupa zanotowała 290 mln zł przychodu, aż o 86,3% więcej niż w 2013 roku.

TelForceOne zanotował 6,5 mln zł zysku netto, o 54% więcej niż w 2013 roku, 10,9 mln zysku operacyjnego (więcej o 10%) i EBIDATA na poziomie 13,2 mln zł (więcej o 15%). W 2014 roku sprzedanych zostało 1,3 mln telefonów marki myPhone, co również jest wzrostem w porównaniu z 1 mln sprzedanym w 2013 roku.




Jak zapowiada Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne:
W kolejnych kwartałach 2015 roku będziemy koncentrować się głównie na poprawie rentowności. Cel ten będziemy realizować w dużej mierze poprzez działania rynkowe i marketingowe mające skłaniać kluczowych odbiorców do większego udziału produktów premium naszych marek.

Źródło tekstu: TelforceOne     

Dodaj do:

Tagi: 2014 | telforceone | myphone

w sumie: 13
  • 2

    2. ~beeingrebel  2015-03-23 11:44:19  host: 77-252-240-44.static.ip.netia.com.pl

    Widać, że współpraca z P4 bardzo pozytywnie odbiła się na ich wynikach :)

    Ciekawe czy rozwiną współpracę o modele z serii Infinity.

  • -5

    3.  2015-03-23 12:10:45

    Dziwię się, że ktoś kupuje u nich ten crap.

  • -5

    4. ~zxc  2015-03-23 12:20:33  host: user-31-175-61-230.play-internet.pl

    Jakich marek premium co on gada? Ich telefony to jest Chinski badziew przeznaczony dla biedoty. Psu bym nie dal ich produktow

  • -4

    5.  2015-03-23 12:29:28

    @zxc ty się nie znasz! Przecież cena jest PREMIUM!!!!!!!!!! A sprzęt... to tam wiesz.

  • 2

    6. ~P  2015-03-23 13:34:25  host: google-proxy-66-249-81-158.google.com

    Cube, luna są całkiem ok. Wiele im brakuje do premium ale za 500-600zl mamy smartfona z niezlymi bebechami i dobrą jakością wykonania. Za tyle to conajwyzej z samsunga to można myśleć o core albo trendzie.

  • 2

    7. ~Kermit  2015-03-23 13:43:52  host: 79.141.162.19

    Ciekawy wynik. Mam nadzieję, że razem ze wzrostem przychodów pójdzie jakość nowych modeli. Ostatnie pokazują, że pomysł i potencjał jest. Oby tak dalej.

  • 0

    8.  2015-03-23 15:17:32

    Niech zrobią update dla starszy modeli i przestrzegają licencji GPL.

  • 0

    9. ~BK  2015-03-23 15:21:15  host: rejtana.telefonserwis.pl

    Hmm, rentowność na poziomie 2,2%. Firma obraca milionami, ale zysk z tego kiepski.

  • -1

    10.  2015-03-23 19:40:55

    @9 tyle właśnie zysku generują niemarkowe androidy. Jeśli Luna w sklepie za 600 zł stoi, dziadkofony po nieco ponad 100 zł to czego wy się ludzie spodziewacie?

  • 0

    11.  2015-03-24 08:04:01

    Mają średni zysk netto 5 zł na 1 sprzedanym telefonie. Mimo wszystko nie do końca chce mi się wierzyć, że upchnęli w Polsce rocznie aż 1,3 mln telefonów.

  • 0

    12.  2015-04-11 12:53:49

    @11.
    mniejsza o zysk- 1,3 mln sprzedanych telefonów w ciagu roku to kosmos!

    @2.
    wydaje mi się, że skoro infinity nie maja dual sim to na pewno trafią do oferty któregoś z operatorów.

  • 0

    13.  2015-04-11 12:58:21

    @12 biorąc pod uwagę, że w Playu Cube jest non stop, to ten może też trafić.

  • 0

    14. ~gotu  2015-04-21 00:48:54  host: 90-156-25-6.internetia.net.pl

    super wyniki, oby tak dalej, czekam na kolejne smartphony i dobre ceny

    @2 nie tylko z P4 ale takze z biedronką, ta wspolpraca to byl majstersztyk marketingowy

Dodaj swoją opinię