Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki TelForceOne po 3Q2013

Wyniki TelForceOne po 3Q2013

sirmark 15 Listopada 2013 00:51

1 0

Po trzech kwartałach 2013 roku przychody ze sprzedaży Grupy TelForceOne wzrosły o 23% do 99,1 mln zł w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Blisko czterokrotnie wzrósł zysku netto i wyniósł 2,011 mln zł.

Wzrost sprzedaży został odnotowany we wszystkich grupach produktowych i kanałach dystrybucyjnych. Również na poziomie zysków Grupa może pochwalić się poprawą wyników. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 40% (R/R) do 29,5 mln zł, a zysk operacyjny poprawił się o 53% (R/R) i wyniósł 4,8 mln zł.

Pod względem działalności operacyjnej okres od stycznia do września 2013 r. okazał się dobrym czasem dla Grupy TelForceOne. Odnotowaliśmy również zadowalającą sprzedaż telefonów myPhone Simple Life. W trzech pierwszych kwartałach tego roku sprzedaliśmy ponad 83 tys. sztuk zestawów telefonów o prostej funkcjonalności. Pomimo, że zwykle III kwartał w tym segmencie jest słabszy, tym razem udało nam się utrzymać poziom sprzedaży II kwartału - powiedział Wiesław Żywicki, wiceprezes Grupy TelForceOne.
Grupa rozwinęła także sprzedaż do sieci wielkopowierzchniowych oraz znacząco wzmocniła zakres współpracy z jednym ze swoich głównych kontrahentów - siecią sklepów Biedronka. Spółka Myphone kontynuowała z siecią Biedronka współpracę w zakresie dostaw tabletów i telefonów myPhone Simple Life i rozpoczęła dostarczanie drobnych urządzeń elektronicznych, stacjonarnych i mobilnych. Już w IV kwartale będzie można zobaczyć wyraźnie więcej produktów Grupy w ofercie tej sieci.

Konsekwentnie rozbudowywana jest także własna sieć sprzedaży detalicznej - Teletorium - która powiększyła się w ostatnim kwartale o 4 kolejne lokalizacje. Tym samym sieć liczyła na dzień 30 września 123 punkty handlowe.

Źródło tekstu: TelForceOne     

Dodaj do:

Tagi: telforceone

w sumie: 2
  • 0

    1. ~Spookey  2013-11-15 05:44:36  host: z40-15.opera-mini.net

    Całkiem ciekawe... tylko pozostaje pytanie czy (i jeżeli tak) to kiedy grupa zacznie bardziej inwestować w rozwój mocy rozwojowych/produkcyjnych w Polsce (podobnie do Manty)?

  • 0

    2. ~pacan  2014-04-24 00:09:51  host: 93-181-165-64.internetia.net.pl

    a kiedy iphone znaczy apple zacznie się tak zachowywać w USA? pewnie nigdy ale tego nikt się czepiać nie będzie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet