Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki spółki Telestrada po 2Q2014

Wyniki spółki Telestrada po 2Q2014

sirmark 18 Sierpnia 2014 19:29

2 1

Telestrada, operator telekomunikacyjny działający na rynku usług biznesowych i domowych, zaprezentował wyniki finasowe. Przychody grupy w II kwartale wyniosły 6,63 mln zł (spadek o 21,8% rok-do-roku), a zysk netto wzrósł o 5,55% do 0,45 mln zł (rok-do-roku).

Narastająco od początku roku przychody grupy wyniosły 13,7 mln zł (spadek o 20,87% rok-do-roku), a zysk netto spadł o 23,2% do 1,128 mln zł (rok-do-roku).

W ramach grupy kapitałowej spółka Telestrada, zajmuje się dostarczaniem usług detalicznych dla klientów biznesowych i domowych. Natomiast spółka Infotel Service dostarcza usługi hurtowe utrzymując się z prowizji od ruchu telekomunikacyjnego. W grupie kapitałowej klienci biznesowi (firmy, instytucje publiczne) generują około 43% przychodów podczas gdy klienci detaliczni 57% przychodów.

W komentarzu do wyników zarząd poinformował, że w II kwartale spółka kontynuowała tworzenie niewielkich regionalnych biur sprzedażowych pozyskiwania klientów poprzez własnych sprzedawców. Na koniec czerwca aktywnie działało 8 biur sprzedażowych. W czerwcu spółka odnotowała pierwsze wyniki sprzedaży przez nowo utworzone jednostki sprzedażowe. Realizacja umów pozyskanych klientów spodziewana jest na przestrzeni lipca i sierpnia
Spadek przychodów spółka tłumaczy utratą klientów, niewyrównaną nowymi aktywacjami. Spółka tłumaczy także, że jest to wynikiem nasilonej akcji grupy Orange skierowanej na odbieranie klientów operatorom alternatywnym po okresie na jaki klienci zawierali umowy.

Głównym zadaniem Telestrady na trzeci kwartał jest dalsza rozbudowa bazy sprzedażowej usług detalicznych. Prowadzone będą także dalsze działania na rzecz zakupu 100% udziałów w spółce NOM.

Zobacz: Sprzedaż NOM się przedłuży, Telestrada reaguje nerwowo

Źródło tekstu: Telestrada, wł     

Dodaj do:

Tagi: telestrada | wyniki

w sumie: 3
 • 0

  1. ~llu dropss  2014-08-18 22:25:38  host: ip-94-42-244-192.multimo.pl

  Do mnie zadzwonili z Orange, ale jakby nie było, proponowali ofertę droższą. Skusiłem się jednak na llu Netii. Odpada abo telefoniczne i przy tej samej prędkości będę płacił ponad 45% mniej. Telestrada straci kolejnego klienta.

 • 1

  2.  2014-08-19 07:38:04

  Sorry ale tekst, że orange odbiera klientów to żenada totalna. Jest konkurencja i wolny rynek więc powinni zaoferować coś extra niż orange i nie byłoby problemu.

 • 0

  3. ~Juz prawie były klient  2014-09-04 19:29:11  host: ip-94-42-55-245.multimo.pl

  Co oni mogą zaoferować, jak Netia na BSA oferuje bez opłaty za łącze net do 20mb/s za 59,90. w Telestradzie nie ma takiej opcji, wiec kroją klienta na co najmniej te 32 pln (ja płaciłem do tej pory 92 pln). Chciałem zadzwonić do nich, zanim podpisałem papiery dla Netii, ale okazało się, iż aby porozmawiać z konsultantem, muszę zapłacić ekstra za połączenie z infolinią, bo ich abonament nie wpuści mnie na ich łącze na numer 22... chyba, ze dryndnę z komórki.... ciekawe, czy będą kombinowali, aby oddać klienta...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-27-243.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet