Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki SonyEricssona w 3Q2009

Wyniki SonyEricssona w 3Q2009

WitekT 16 Października 2009 10:21

0 0

III kwartał dla Sony Ericssona to kolejny okres mierzenia się z wielkimi problemami - 45-procentowym spadkiem w ilości sprzedanych telefonów i 43-procentowym spadkiem przychodów w ujęciu rocznym.

3Q08

2Q09

3Q09

Ilość sprzedanych telefonów (mln szt.)

25,7

13,8

14,1

Sprzedaż (mld euro)

2,808

1,684

1,619

Zysk netto (mln euro)

-25

-213

-164

Średnia cena telefonu (euro)

109

122

114


Od wczoraj SonyEricsson ma nowego prezesa i szefa rady nadzorczej. Pierwszym został Bert Nordberg, który zastąpił Dicka Komiyama. Drugim - Howard Stringer, szef Sony, który zastąpił Carla-Henrica Svanberga. Zmiany były sygnalizowane już w sierpniu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




SonyEricsson przewiduje, że w tym roku rynek telefonów komórkowych skurczy się o około 10% z 1,19 mld sztuk sprzedanych w 2008 roku. Producent szacuje swój udział w III kwartale na około 5%.

Źródło tekstu: SonyEricsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~klaus  2009-10-16 10:36:59  host: chello089074153057.chello.pl

    1. Czy w modelu SE W380i widać kto dzwoni ? 2. Czy model SE W350i jest jeszcze w sprzedaży Orange ?

  • 0

    2. ~grappa  2009-10-16 10:51:33  host: arq29.internetdsl.tpnet.pl

    a mialo byc tak kolorowo, dla mnie jedyny SE to T610i! Naprawde, jak go dostalem w 2003 roku to bylem zachwycony, potem K750i i juz mniejszy entuzjazm a co do nowszych modeli nie jestem przekonany.

  • 0

    3. ~McBoorack  2009-10-16 10:52:53  host: v01-14.opera-mini.net

    I tak 3 kwartał wygląda lepiej niż poprzednie.. Może jednak SE wyjdzie z tego gnoju.

  • 0

    4. ~  2009-10-16 11:49:20  host: v03-13.opera-mini.net

    Ostatie modele se areo czy jakoś tak to rewolucyjne telefonu, czekamy na ten z symbianem. Ja na se nie mogę powiedzieć złego słowa mam k550i już prawie 3 lata i ani razu nie zepsuł się. Następnym modelem będzie na pewno se, ale na razie ten się nie psuje więc poczekam aż się zepsuje :-P

  • 0

    5. ~j*  2009-10-16 12:32:05  host: hiu182.internetdsl.tpnet.pl

    @ 1 klaus - 2 razy tak

  • 0

    6. ~  2009-10-16 12:40:45  host: chello089074153057.chello.pl

    @j* chodzi mi o to czy jeśli mam zamkniętą klapkę w W380i do czy widać jest kto dzwoni czy muszę klapkę odtworzyć żeby zobaczy kto dzwoni ???

  • 0

    7. ~mohamed  2009-10-16 13:15:41  host: 62.29.136.38

    A ja szukam nowego SE W995. Fajny telefonik. Czy tylko w Warszawie można dostać w sklepie firmowym SE z 24 m gwarncji ??

  • 0

    8.  2009-10-16 13:22:00

    #7 w sklepie firmowym na pewno z gwarancją :D nie wiem skąd wątpliwości, że bez :]

  • 0

    9. ~  2009-10-16 14:18:51  host: ip-89-174-83-23.multimo.pl

    Se to naprawde fajne telefony jesli ktos lubi robic dobre zjecia jak na telefon i maja dobra ajjkosc dzwieku na glosniku i sluchawkach. Pod tym wzgledem SE sa naprawde ciekawa propozycja bo sa tanie a wiekszosc nokii zarowno pod wzgledem dzwieku jak i aparatu sa kiepskie. W Se kiepsska jest jakosc rozmow i w tym nokia jednak góruje. Se trzymaja ladnie zasieg tak jak nokie.

  • 0

    10. ~  2009-10-16 15:09:28  host: v04-12.opera-mini.net

    Czekamy na geta, on tradycyjnie powie same pozytywne rzeczy inaczej na markę SONY Ericsson. Tak czy inaczej olewać tego gościa proponuje.

  • 0

    11. ~get  2009-10-16 15:10:13  host: fbm25.internetdsl.tpnet.pl

    get lepiej sie nie wypowiadaj. popatrz lepiej na wyniki swojej kochanej nokii.

  • 0

    12.  2009-10-16 15:24:06

    #10, 11 ged, a może gad milczy :P może wreszcie bo blokli na TelePolis za bluzgi? :P on się pojawiał tylko jak był temat o SE, a tak, to go nigdy nie widziałem :D

  • 0

    13. ~Hose  2009-10-16 15:31:33  host: 194.39.141.10

    Dla mnie SE skończył się na modelu K800i, później chciałem kupić coś nowszego od tego producenta, ale niestety nic dla siebie nie znalazłem (K850 to raczej krok wstecz) więc "przeprosiłem się" z Nokią, jakiś rok temu "wskoczyłem" na Samsunga i chyba znalazłem firmę z którą zostanę na dłużej.

  • 0

    14. ~Kwistas  2009-10-16 17:30:21  host: wap.mobile.project4.pl

    Hose to prawda, jedyną nadzieją telefony które są z symbianem, firma zaczyna iść do przodu, ale czy przypadkiem nie za późno te zmiany? Samsung potrafi zaoferować lepszy technologiczne telefon za 30% taniej niż SE, brak inwestycji w momentach kiedy Samsung inwestował w nowe technologicznie telefony, Sony Ericsson wolał przespać z odgrzewanymi kotletami. Teraz widzimy efekty zaniedbania zarządu w sprzedaży.

  • 0

    15.  2009-10-16 18:16:31

    model se w 350i jest jeszce w sprzedaży (pracownik orange)

  • 0

    16.  2009-10-18 15:58:41

    szkoda, że SE leci w dół, ich mercedesy są naprawde solidne... Sądzę, że jest to związane z wysokimi ich cenami w sieciach

  • 0

    17. ~Elektron  2009-10-22 00:05:18  host: 77-254-198-23.adsl.inetia.pl

    To, że telefony Sony Ericssona są niby dobrze wyposażone w stosunku do swojej ceny to mit! Prawda jest taka, że większość modeli tej marki jest po prostu za droga w stosunku do tego co oferuje. Z wyglądem wielu modeli SE również jest problem - oprócz wąskiej grupy fanatyków tej marki nie są one delikatnie mówiąc uważane za specjalnie ładne. Natomiast nowe, japońsko brzmiące nazwy telefonów SE pewnie najbardziej przypadną do gustu miłośnikom "pokemonów" ;-p Tylko, że na tych dzieciakach SE dużo nie zarobi ;-) Do "Raptoos": "Fałszywej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy" - tak można podsumować twój wpis na temat SE.

  • 0

    18. ~  2009-10-29 16:31:33  host: 95.155.118.1

    a motorola wychodzi na prostą...

Dodaj swoją opinię