Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki SonyEricssona w 3Q2006

Wyniki SonyEricssona w 3Q2006

WitekT 11 Października 2006 17:12

0 0

SonyEricsson opublikował swoje wyniki za III kwartał. Sprzedał w nim aż o 143% więcej telefonów niż w analogicznym okresie zeszłego roku i zanotował przychód na poziomie prawie 3 mld euro i rekordowy zysk w wysokości 298 mln euro.

 

3Q05

2Q06

3Q06

Ilość sprzedanych telefonów (szt.)

13,8 mln

15,7 mln

19,8 mln

Przychód (euro)

2,055 mld

2,272 mld

2,913 mld

Zysk netto (euro)

104 mln

143 mln

298 mln






Średnia cena telefonu sprzedawanego przez SonyEricssona wzrosła, głównie dzięki większej sprzedaży telefonów ze średniej i wyższej półki, a także sukcesowi rynkowemu modelu K800i.

Firma przewiduje, że w tym roku na rynek trafi ogółem ponad 950 mln telefonów. Opierając się na tych szacunkach SonyEricsson stwierdza, że uda mu się zwiększyć udział w rynku o 1 punkt procentowy i osiągnąć poziom 8%.

Źródło tekstu: SonyEricsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2006-10-11 17:20:57

    sukcesowi rynkowemu k800i? nie za wczesnie na takie stwierdzenie?

  • 0

    2.  2006-10-11 17:22:33

    8 % a to dobre, nawet jak mu sie uda to napewno nie wskoczy na 2 pozycje ( gdzie jest Motorola ) o ile wiem to Nokia ma udział ok. 20 % ;D

  • 0

    3. ~  2006-10-11 17:59:55  host: aai58.internetdsl.tpnet.pl

    turin, jeśli chodzi o sukces światowy, to chyba nie jest za wcześnie :)

  • 0

    4.  2006-10-11 19:49:14

    @WitekT - w 3 kwartale 2005 było sprzedane 13,8mln w 3 kwartale 2006 19,8 ... więc jakby nie patyrzec to wzrost ilości telefonów nie jest 187%, chyba że te procenty odnoszą się do wzrotu zysku: 104mln --> 298mln :)

  • 0

    5.  2006-10-11 20:42:17

    Kupię SE, jeśli zaczną w końcu produkować telefony z UMTS oraz EDGE. Nie potrafię zrozumieć dlaczego nie chcą produkować telefonów dla użytkowników mobilnego internetu. Wsadzają w te telefony najprzeróżniejsze bajery - aparaty, superdzwonki, a nie ma podstawowej funkcji dostępu do internetu. Przecież nawet na zachodzie nie ma wszędzie UMTS i większość nadajników to nadal EDGE. Bo GPRS to trochę lipa.

  • 0

    6.  2006-10-11 21:21:59

    forum123: masz rację. ;) Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione!

  • 0

    7.  2006-10-11 23:17:55

    Miło czytać takie info :) W końcu człowiek odszedł od Nokii i przyczynił się do wzrostu sprzedaży SE :D

  • 0

    8.  2006-10-12 09:07:11

    gilbert3: A K800i to przypadkiem nie ma UMTS?:>

  • 0

    9.  2006-10-12 10:11:15

    mov9k: owszem ma, ale nie ma EDGE - nie zrozumiałeś istoty mojej wypowiedzi.

  • 0

    10. ~yagi  2006-10-12 14:42:28  host: 213.158.194.228

    Ja leżę chory w łóżku i korzystam wlasnie z K800i przez GPRS i jest OK :-) Uwaga na zapalenie oskrzeli - mnie złapało na dobre w 2 dni!!! :-( Z 3G korzystam w Kraku ale to ma tylko szersze zastosowanie jako dostęp do neta wykorzystując tel jako modem... O sukcesie K800i mozna mowic biorac pod uwage ilosc sprzedanych telefonow od premiery ew. ile procent stanowi udzial K800i w całkowitej sprzedaży SE :-) PrzemeQ Ty zawsze jestes anty SE wiec sie czasem nie odzywaj jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia

  • 0