Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki SonyEricssona w 2Q2011

Wyniki SonyEricssona w 2Q2011

Q! 15 Lipca 2011 09:31

0 0

W II kwartale 2011 roku SonyEricsson zanotował stratę netto w wysokości 50 mln euro.

Ujemny wyniki finansowy spowodowany był zachwianiem łańcucha dostaw spowodowanym marcowym trzęsieniem ziemi w Japonii, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Między innymi z tego powodu na rynek trafiło o ponad 6% mniej telefonów Sony Ericssona niż w I kwartale 2011 i o 31% mniej niż w II kwartale 2010 roku. Średnia ich cena wyniosła 156 euro (odpowiednio +11% i -3%).




2Q2010 1Q2011 2Q2011
Przychody (mln euro) 1757 1145 1193
Zysk netto (mln euro) 12 11 -50
Sprzedane telefony (mln szt.) 11,0 8,1 7,6
Średnia cena (euro) 160 141 156

Ponad 70% sprzedaży firmy stanowiły smartfony, z czego w ciągu roku udział modeli z linii XPERIA wzrósł o 150%. Ich całkowita sprzedaż wyniosła ponad 16 mln sztuk.

O wynikach finansowych SonyEricssona w 1Q2011 pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Sony Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Luka  2011-07-15 09:34:40  host: awk140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przed sprawdzeniem całości zdziwiłem się ponieważ same telefony dosyć dobrze się sprzedają.

  • 0

    2.  2011-07-15 09:47:54

    powinny być tanie telefony, które mają sporo opcji, niestety nie ma takich teraz ;/

  • 1

    3. ~  2011-07-15 09:59:45  host: t13-14.opera-mini.net

    Dobre są bezsystemowe SE z javą,szkoda że ich jest coraz mniej.A dla mądrali telepolisowych:android to też java...

  • 1

    4. ~Wiem co mówię  2011-07-15 10:02:56  host: v06-16.opera-mini.net

    @2: No niestety każdy koncern kładzie uwagę tylko na telefony z wyższej półki na których można zarobić.

  • 1

    5. ~  2011-07-15 10:07:28  host: z12-16.opera-mini.net

    Mam dwa smartfony z androidem i SE C510,i częściej używam SE do ściągania plików z netu,rosyjski mod opery mini na javie działa lepiej,jest wygodniejszy od androidowych przeglądarek:)

  • 0

    6. ~pepito  2011-07-15 10:27:43  host: 91.228.8.128

    Mam Sony Ericssona i jestem zadowolony.

  • 0

    7. ~...  2011-07-15 10:49:19  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @5 - ja czesciej uzywam Smartfona bo a) mam sluzbowa poczte po serwerze exchange b) latwiej te pliki sciagniete z netu potem przeniesc gdziekolwiek. Nie kupuje argumentu ze telefon z java i dopalona rpzegladarka jest bardziej userfriendlyniz smartfon

  • -1

    8. ~  2011-07-15 10:50:06  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @2 powinny byc za darmo najlepiej, i lepsze samochody ktore sa tansze...

  • 1

    9.  2011-07-15 11:35:51

    @3 Android to system oparty na jądrze Linux, natomiast aplikacje w archiwum .apk czyli znaczna większość aplikacji na ten system jest pisana w języku JAVA. Ale i to porównanie nie ma sensu bo tu zastosowana jest pełna, nieco zmodyfikowana JAVA natomiast Midlety JAVA są spakowane w archiwum .JAR i napisane w języku JAVA ME czyli znacznie uproszczonej wersji.

  • 0

    10.  2011-07-15 11:37:58

    @4 chyba nie wiesz, jest mase telefonow z dolnej polki, tyle ze sie ich nie reklamuje i nie jest o nich tak glosno jak o np sgs II.

  • -1

    11. ~  2011-07-15 11:41:39  host: t13-14.opera-mini.net

    @7 to nie kupuj argumentu,każdy ma swoje zdanie i ocenę

  • 0

    12. ~Lolek  2011-07-15 12:03:48  host: 212.160.172.70

    No to Maniiiek mądrale telepolisowego pocisnął;) Pozdrawiam

  • 1

    13.  2011-07-15 13:52:12

    Głównym nabywcą dla producentów są operatorzy natomiast dla operatora smartfony są potencjalnym źródłem dodstkowego dochodu, więc jeśli operator zamówi 2 tys. sztuk klasyka i 20tys. smartfona to wiadomo na co się będzie producent nastawiał. Klasyczne telefony to teraz pole do popisu dla niszowych producentów typu Myphone. Myślę że jednak rozsądni producenci produkują telefony z różnych półek zmniejszając tym samym ryzyko. Myślę, że gdyby SE wypuścił telefony nawiązujące do słynnej serii K to miałby wielu potencjalnych nabywców.

  • 1

    14.  2011-07-15 14:28:43

    Niech zrobią następców SE W995, C901, bo te ekologiczne serie nie są za specjalne ciekawe.

  • 0

    15.  2011-07-15 21:33:27

    kwistas Ja mam ekologiczną wersję Grean Hearth i jestem bardzo zadowolony.Obudowa jest dobrze spasowana, nic nie trzeszczy.Jednym słowem: Mogę polecić tę markę.

  • 0

    16. ~  2011-07-16 16:32:21  host: 174.127.64.104.static.midphase.com

    Nie SonyEricssona, tylko SonyEricssonu!! Poprawcie błąd ;]

  • 0

    17.  2011-07-16 23:53:36

    Widzę, że jest wielu zwolenników bezsytemowych SE - ja też do nich należę.

  • 0

    18. ~kristof  2011-07-18 23:27:44  host: cat52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przez chyba 12 lat jak używam gsm zawsze wybierałem wśród modeli SE! Teraz z przykrością muszę stwierdzić, że zmienie słuchawkę - dlaczego... Operatorzy nie wprowadzają nowych modeli prócz flagowych(jak xperia play, xperia x 10, xperia arc -kolejność przypadkowa), a jest wiele nowych modeli, których u nas dotychczas żaden operator nie oferuje jak choćby xperia mini/mini pro. Dlaczego??? Kończy mi się umowa i niestety wezmę szajsunga, albo coś podobnego, które zapełnia lukę cenową gdzie kiedyś brylowały modele SE :-(

  • 0

    19. ~kristof  2011-07-18 23:30:08  host: cat52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A modele X8, X10 mini/mini pro za bardzo odstają od obecnie sprzedawanych nowych modeli. Szkoda...

Dodaj swoją opinię