Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki SonyEricssona w 2Q2010

Wyniki SonyEricssona w 2Q2010

WitekT 16 Lipca 2010 11:03

0 0

W II kwartale SonyEricsson ponownie zanotował zysk netto, choć stosunkowo niewielki. Efekty przynosi program restrukturyzacyjny i skupienie się na segmencie bardziej zaawansowanych telefonów, o czym świadczy wyraźny skok średniej ceny telefonu.

SonyEricsson swój sukces w I półroczu upatruje w modelach Xperia X10 oraz Vivaz (sprzedaż od I kwartału) i X10 mini oraz X10 mini pro (sprzedaż od końca II kwartału).




2Q09

1Q10

2Q10

Przychody (mln euro)

1684

1405

1757

Zysk netto (mln euro)

-213

21

12

Sprzedane telefony (mln szt.)

13,8

10,5

11

Średnia cena (euro)

122

134

160


W połowie 2008 roku SonyEricsson rozpoczął program restrukturyzacji, który pełne efekty ma przynieść w II połowie bieżącego roku. W tym czasie pracę straciło około 4 tys. pracowników spośród 11,5 tys.

SonyEricsson szacuje swój udział w sprzedaży telefonów w II kwartale na około 4%.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2010-07-16 11:09:31  host: affq254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam nadzieje ze se dlugo nie bedzie na rynku bo nie lubie ich telefonow. Nie dosc ze cegly to jeszcze w kazdym telefonie to samo menu. wymiotowac sie chce..

  • 0

    2.  2010-07-16 11:14:48

    #1 to zalezy od gustu. Kazdy lubi to co mu sie podoba :) inni wola nokie,samsunga itp :) tego nie zmienisz, bo kazdy bedzie wychwala swoja marke jak tylko potrafii. SE powinno sie postarac wypuscic cos konkretnego co zrobiloby furore na rynku :) x10 jest bardzo dobrym telefonem, ale wiadomo,ze ryunek w miejscu nie stoi

  • 0

    3. ~  2010-07-16 11:19:30  host: affq254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 tak dokladnie:) powinni zrobic cos taniego a dobrego-cos w stylu aylili-tani dotykowy telefon ktory jest bardzo popularny. ludzie chca miec dotykowy telefon ale nie stac ich na HD2:)

  • 0

    4.  2010-07-16 11:38:10

    SE robilo furore ladne pare lat temu, pamieta jeszcze ktos se t68i? ba to byl chyba nawet pierwszy se

  • 0

    5.  2010-07-16 11:51:07

    #4 mam ten telefonik w domu nawet:D zostawilem go sobie na pamiatke :))

  • 0

    6.  2010-07-16 11:57:31

    Najlepszy SE to był T610, prawdziwa rewolucja w tamtym czasie (2003 r.) Przydałby się teraz taki przełomowy model.

  • 0

    7. ~r  2010-07-16 11:59:57  host: user-188-33-150-174.play-internet.pl

    #4: też mam jeszcze ten telefon jako dodatkowy i sporo z niego dzwonie. Działa bezbłędnie :)

  • 0

    8.  2010-07-16 12:02:34

    @1-kiedys pisali ze Nokia ma w kazdym telefonie to same menu i to bylo OK...a w przypadku SE to juz zle? druga sprawa-pokaż mi te "cegły"...

  • 0

    9. ~n  2010-07-16 12:22:26  host: public36288.xdsl.centertel.pl

    @1 - telefony SE, właściwie w każdym segmencie, są wygodniejsze i lepiej dopracowane, niż propozycje Nokii i Samsunga. O reszcie już nie wspominając.

  • 0

    10. ~  2010-07-16 12:23:11  host: t08-05.opera-mini.net

    @1-po co piszesz takie uwagi,ze złości,zazdrości?Napisz coś na temat,ale z sensem.

  • 0

    11.  2010-07-16 12:26:57

    Pank76@ Ciut lepszy był T630, dla mnie osobiście najlepszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Sentyment do marki SE mam przez to bardzo duży.

  • 0

    12.  2010-07-16 12:56:15

    Weź sobie SE Aino i Nokię 5800... Telefon Sony Ericssona jest nieporównywalnie lepszy pod każdym względem. Muzyka świetnej jakości z słuchawek dousznych Bluetooth, w Nokii praktycznie po zakupie trzeba kupić nowe bo są tak lipne. Napisanie smsa... w Aino masz wygodną klawiaturę, a użyj Nokii idąc albo jadąc autem o zgrozo...

  • 0

    13. ~r  2010-07-16 13:20:52  host: user-188-33-171-138.play-internet.pl

    #12: no ale 5800 to ogólnie dość marny model. W sumie ciężko u nokii znaleźć coś przyzwoitego. Tylko ceny są przyzwoite (w sensie wysokie) :-)

  • 0

    14. ~mr. Wolf  2010-07-17 10:47:06  host: public69863.xdsl.centertel.pl

    Witam serdecznie! Fanem SE nigdy nie byłem i pewnie nie będę,ale nie można tej marce zarzucać beznadziejności - SE miał wiele dobrych modeli,których moi znajomi używali z zadowoleniem przez lata. Dziś wydaje się,że cały świat oszalał na punkcie dotykowych wyświetlaczy,SUPERHIPERAMOLEDÓW i innych,dławi się megapikselami i... pędzi donikąd. Sony Ericsson zawsze zniechęcał mnie swoim menu (przyzwyczajenie do Nokii robi swoje) i wyświetlaczem,ale dźwięk... - to było coś! Niechaj wracają do gry,w końcu my,klienci na tym tylko skorzystamy!

  • 0

    15.  2010-07-17 11:32:53

    Podczas fuzji S+T Sony wnioslo wiele nowych technologii ale to E wniosl "podstawy telefoniczne". Pamietacie telefony S bez E? Beznadziejne gnioty w porownaniu z tym, co oferowal wowczas E. S nadala powiew swiezosci i w sumie przez te lata powstalo wiele udanyc konstrukcji. Efektem bytnosci S sa jenak ograniczenia (blokady) wprowadzone w produkowanych modelach. Utrudniaja, a czasami wrecz uniemozliwiaja swobodne korzystanie z dodatkowych mozliwosci telefonu :(

  • 0

    16. ~ted  2010-07-18 10:02:35  host: 87-205-166-250.adsl.inetia.pl

    Jakość telefonów SE jest chyba przykładem największego skąpstwa na rynku - chociaż Nokia ostro go goni. Tu jeden z kolegów ma racje - tylko telefon w stylu Avili może uratować SE - tyle tylko że ciężko będzie im zrobić coś równie dobrego jak Avila i żeby nie przekroczyło ceny 1000 zł.

Dodaj swoją opinię