Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki SonyEricssona w 2008 roku

Wyniki SonyEricssona w 2008 roku

WitekT 16 Stycznia 2009 15:34

0 0

W IV kwartale SonyEricsson sprzedał 24,2 mln sztuk telefonów - o 6% mniej niż w III kwartale i aż o 21% mniej niż w IV kwartale zeszłego roku.

IV kwartał był także kolejnym z rzędu, w którym producent zanotował stratę (aż 187 mln euro). Nienajlepiej było też w całym 2008 roku - strata wyniosła 73 mln euro.




Firma szacuje, że w całym 2008 roku nabywców znalazło 1,19 mld sztuk telefonów, o 6% więcej niż w 2007 roku. Poprzednio firma prognozowała ten wzrost na poziomie 10%. Swój udział SonyEricsson szacuje na 8%.

 

4Q07

4Q08

2007

2008

Sprzedanych telefonów (mln szt.)

30,8

24,2

103,4

96,6

Sprzedaż (mln euro)

3.771

2.914

12.916

11.244

Zysk netto (mln euro)

373

-187

1.114

-73

Średnia cena telefonu (euro)

123

121

125

116

Źródło tekstu: SonyEricsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~N82  2009-01-16 21:33:29  host: public7554.xdsl.centertel.pl

    Jeszcze niedawno byłem wiernym urzytkownkiem SE. Ale teraz ta marka nie wprowadza niemal nic rozwojowego. Jedynie coraz lepsze aparaty (licząc Mpx, bo jakość wręcz spada). Jedynym wyjątkiem jest Xperia, ale cena jest zaporowa. Przesiadłem się więc na Nokię, która daje mi możliwość korzystania z niemal wszystkich najnowszych technologii. A i w aparacie 5 Mpx idzie w parze ze świetną jakością. Przesiadki nie żałuję a wyniki rynkowe Sony Ericssona wcale mnie nie dziwią...

  • 0

    21.  2009-01-16 22:19:24

    Zawsze się znajdzie kilku, którym coś nie pasuje w SE i piszą te posty. Ja mam już trzeciego SE (tym razem K530i). Miałem je wszystkie od nowości i nawet po 2 latach telefon był jak nówka. Wada: aparat. Największa zaleta to bateria. Ich jonowo-polimerowa bateria to ekstraklasa. Co z tego, że Nokia też takie ma jak połowy z tego co SE nie wytrzymają. Następny mój telefon to też będzie SE.

  • 0

    22. ~borewicz  2009-01-16 22:33:22  host: arq29.internetdsl.tpnet.pl

    Nawet Bond nie pomógł

  • 0

    23.  2009-01-16 22:45:18

    Dlaczego ja się nie dziwię...Przecież to siemens-bis! :D Takie same, awaryjne, przebajerzone badziewie :). Za dosadność przepraszam,ale niestety taka prawda :).

  • 0

    24. ~kwistas  2009-01-17 00:10:19  host: w3cache.wignet.pl

    iaro jakieś argumenty masz??? Pewnie nie po prostu ujebało Ci się w głowie że nie będziesz kupował SE, bo masz Nokje i tyle. Naprawdę widać po takich opiniach że ludzie nie mają zielonego pojęcia o SE.

  • 0

    25. ~  2009-01-17 01:33:52  host: 80.51.91.252

    bo SE to szmelc. I konic dyskusji. :D

  • 0

    26. ~kwistas  2009-01-17 14:04:40  host: w3cache.wignet.pl

    25. czyli masz gówno do gadania, bo nawet konkretnego argumentu nie umiesz podać.

  • 0

    27. ~gekon  2009-01-17 14:08:22  host: apn-77-113-68-39.gprs.plus.pl

    troche robie przy telefonach,od ponad 2 lat i ok 70% procent telefonów oddawanych do naprawy to Nokia,uwzględniając oczywiście proporcje sprzedaży.Bo niestety nokii sprzedaje się najwięcej.Ale w porównaniu do sprzedaży sprzed 2 lat, na całe szczęście sprzedajemy jej o ok 40% mniej.Kiedyś sprzedaż nokii była na poziomie ok 75-80% teraz ok 40%. I jeżeli ktoś nie widział wszystkich modeli Nokii SE i SGH niech nie wypowiada się na temat wykonania.Nokia wypada najgorzej za bardzo poszli w plastik a i o wadach Symbiana wiadomo.

  • 0

    28. ~b0gdan  2009-01-17 14:23:35  host: 87-205-243-65.adsl.inetia.pl

    A jakie są te wady symbiana, bo mam e51 i jakoś ich nie dostrzegam?

  • 0

    29. ~gekon  2009-01-17 21:52:53  host: apn-77-113-33-134.gprs.plus.pl

    za`wieszanie i zrywanie połączeń,wyciąganie bateri żeby zrestartować telefon

  • 0

    30. ~b0gdan  2009-01-18 10:34:56  host: 87-205-167-71.adsl.inetia.pl

    Użytkuje ten telefon już prawie rok i zawiesił mi się tylko raz, chyba pomyliło Ci się z e50, bo e51 aby zawiesić to nie wiem co trzeba zrobić. Zainstalowane mam sporo programów i gier , czasem legalnych inaczej i telefon działa szybko i bezproblemowo, zupełnie przeciwnie jak SE c702, którego właśnie codziennie trzeba restartować wg. porady ze strony SE, za pomocą wyjęcia baterii-normalnie żałosna porada. Może teraz już to naprawili w sofcie, ale szwagier przez 3 miesiące się z tym gównem musiał męczyć

  • 0

    31. ~Ciool  2009-01-18 15:09:21  host: inzynierska.limes.com.pl

    Pewnie kłóćcie się co jest lepsze, co i tak nie ma żadnego sensu. Se robi całkiem dobre telefony, oczywiście mówię o tych z niższej półki cenowej, bo te pseudo highendowe modele są najbardziej gówniane ;p U nas sprzedają się całkiem dobrze bo przez wcześniejsze modele przyjęło się, że to dobre telefony...Nokia też ma wyrobioną renomę, a coraz większe shity na rynek wypuszcza i nic się nie zmienia, ludzie dalej to kupują, zamiast zobaczyć że w cenie n96 mieli by HTC touch HD...no ale co kto lubi ;]

  • 0

    32. ~kwistas  2009-01-18 16:18:02  host: w3cache.wignet.pl

    Macie ludziska naprawdę bujną wyobraźnie. Jak ktoś się telefonem umie obsługiwać i wykorzystywać jego możliwości w 100% przy okazji dbając o niego to nie ma prawa się popsuć.

  • 0

    33.  2009-01-19 09:42:40

    Każdy kupuje taki telefon, który odpowiada jego potrzebom. Mam 14 telefon z czego 3 SE, teraz K800i już 13 m-cy. Jakość i funkcje są na dobrym poziomie, połączenie dobrego plastiku z metalem jest ok. Ze wszystkich tel. jakie miałem SE były najlepiej wykonane, nigdy nie były w serwisie i najlepiej działały. Tuż za nimi uplasowały się Samsungi ale tu jakość wykonania trochę słabsza. Dalej byłby Nec, Sagem, Nokia, Motorola, Alcatel, Siemens.

  • 0

    34. ~get  2009-01-19 16:26:00  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    nie chce mi się czytać wypocin wypowiadających się tutaj akwizytorów SE (70% postów pod tym tematem) ani pierwszego frustrata telepolis.pl - kwistasa, każdy ma prawo lubieć SAE, tak jak każdy ma prawo jeździć seledynowym maluchem, słuchać disco-polo, chodzić na wiejskie potańcówki i nosić wąsy (swoją drogą tak pewnie wygląda kwistas, albo generalnie - przeciętny użytkownik SE, który uważa tą tandete za dobry telefon) buhahah - żałość :D a co do całej tej dyskusji - SE SPADA SPRZEDAŻ OD 5 LAT, A TERAZ TO JUŻ NIE SPADA TYLKO LECI NA MORDĘ, ZA ROK DWA, SE NIE BĘDZIE ISTNIAŁO - TO JEST NAJLEPSZA CENZURKA WYSTAWIONA PRZEZ LUDZI - PO PROSTU NIE KUPUJĄ TEJ TANDETY !!!!! i o czym tu jeszcze dyskutować ?!

  • 0

    35. ~get  2009-01-19 16:29:17  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    oo jednak jeden przeczytałem :D @32 - buhahah 100% ?!? popieścił cię prąd ?!?! TO TELEFON JEST DLA CIEBIE A NIE TY DLA TELEFONU, jak ktoś wykorzystuje 100% fiunckji telefonu to znaczy że jest jakimś debilem, tzn. co ?! potrzebujesz WSZYSTKIEGO tego co dany telefon daje z myślą o różnych ludziach i różnych potrzebach, dla kobiety coś, dla mężczyzn coś, dla techno-geeck-ów coś, dla konserwatystów też coś - ale ty wykorzystujesz WSZYSTKO ?!?! faktycznie głupich nie sieją, sami się rodzą... już dbania o tele nie komentuje, chłopczyku ! co rok to wymieniasz (przynajmniej ja) więc nie trzeba po to specjalnie dbać...

  • 0

    36. ~czapla  2009-01-22 11:14:30  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    mi koledzy mowia ze maja se dlatego ze na nokie ich nie stac i im sie nie dziwie... n95 w plusie 250zl 50zl przez 42 doladowania nokia xpreska schodzi szybciej niz telefony z fabtyki dochodza co zostaje?? k800I!!!!! dlatego ludziem owia ze to fajne jest proste...

  • 0

    37. ~  2009-01-22 11:27:03  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 @34 jakiż Ty jesteś cudowny dyplomata ;] mam se i nie narzekam. od 2 lat nie musiałam go serwisować ani rzucać nim o ścianę by działał. telefon wg mnie jest dobry i mi odpowiada. Tobie widać odpowiadają telefony o jakich nam maluczkim nawet się nie ma prawa śnić ;) miałam samsunga , motorolę i nokię i stwierdzam, że se jest z nich najlepszy. choć kolejny telefon pewnie będzie innej marki to se i tak będę uważała za dobrą markę. a teraz zgnębcie mnie za własne poglądy i bezczelność wypowiadania ich na forum publicznym. ;)

  • 0

    38. ~czapla  2009-01-23 14:54:53  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    ja uwazam sagema za dobra marke i co z tego?? mam mowic ze jest od noki lepszy lool macie pojecie SE to chlam i tyle same tabele to mowia

  • 0

    39. ~czapla  2009-01-24 09:34:50  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    a tak btw znam tylko jeden telefon SE ktory wytrzymal 2 lata k300i czy cos takiego

Dodaj swoją opinię