Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Sony Ericssona po 3Q2011

Wyniki Sony Ericssona po 3Q2011

LuiN 14 Października 2011 10:10

0 0

W trzecim kwartale Sony Ericsson miał 38 mln euro zysku netto, względem 63 mln euro w analogicznym okresie 2010 roku i 37 mln euro straty w II kwartale 2011 roku. W ujęciu kwartalnym sprzedaż wrosła o 33% i wyniosła 1,586 mld euro.

Smartfony stanowiły ponad 80% całkowitej sprzedaży telefonów producenta. W III kwartale na rynek trafiło 9,5 mln sztuk telefonów Sony Ericssona - o 9% więcej w ujęciu rocznym i od 25% więcej względem II kwartału tego roku.




Średnia cena telefonu wyniosła w III kwartale 166 euro i była o 8% wyższa niż przed rokiem i o 6% wyższa niż w II kwartale (na ten wskaźnik wpływ miało przesunięcie sprzedaży w kierunku droższych smartfonów). Do tej pory Sony Ericsson sprzedał 22 mln sztuk smartfonów z rodziny Xperia.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 2

    1.  2011-10-14 10:29:05

    SE robi dobre low-endy.Oby nie zaprzestali ich produkcji.

  • 0

    2. ~  2011-10-14 10:33:01  host: user-188-33-35-246.play-internet.pl

    Alogicznym? Raczej analogicznym... 37 mln euro straty w II kwartale, ale którego roku?

  • 0

    3.  2011-10-14 10:45:30

    2 - dzięki, porpawione:)

  • 0

    4. ~spoko  2011-10-14 11:11:08  host: nat66.ap-media.pl

    Widać, że wpływ na słabe wyniki z drugiego kwartału miało trzęsienie ziemi w Japonii. Generalnie tendencja jest wzrostowa i z tego się bardzo cieszę. Brawo Sony Ericsson :)

  • -1

    6. ~spoko  2011-10-14 11:47:50  host: nat66.ap-media.pl

    @5 co ty gościu piszesz- mówisz o telefonie sprzed 2 lat. Jakie kotlety odgrzewają? Mają swoją technologię od SONY + całe portfolio smatphonów. Czy nie można jakoś blokować takich troli na forum? Albo totalna ciemnota, albo prowokacja

  • 0

    7. ~Luka  2011-10-14 11:55:35  host: aws76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To tylko ciemnota...przecież w tym pięknym kraju większość społeczeństwa to debile...dobrze, że z czasem się o tym dowiadują...zmień dietę, a o kotletach zapomnij...

  • 0

    8. ~  2011-10-14 12:54:47  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Ale już ta firma nie istnieje pod tą nazwą czy Telepolis wie coś na ten temat? podobno będzie SONY

  • 0

    9. ~riki2  2011-10-14 13:09:44  host: us11.boltbrowser.com

    @5 Czy ty człowieku rozumiesz co piszesz? Jeżeli to wynika faktycznie z poziomu twojej wiedzy to zapoznaj się z ofertą sony ericsson i wrócisz do rzeczywistości.

  • 0

    10. ~ArkadiuSZ  2011-10-14 13:26:55  host: 92.60.132.22

    @9 no co może symbiaj jest nowoczesny? ps nie podobają mi się te ataki na moją osobę, chyba każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie.....

  • 0

    12. ~riki2  2011-10-14 13:58:51  host: us11.boltbrowser.com

    @10 Można mieć swoje zdanie i napisać że mamy lipiec. Tyle wynika z oceny twojej opini.

  • 0

    14. ~Darosław  2011-10-14 15:10:43  host: user-46-113-58-5.play-internet.pl

    @5, @13, śmiać mi się chce jak czytam co wypisujesz.

  • -1

    15.  2011-10-14 15:29:57

    #14 w dodatku nie godzi się patrzeć na jego błędy ortograficzne :D

  • 0

    16. ~  2011-10-14 15:34:00  host: z37-09.opera-mini.net

    symbian nie jest slaby. To bardzo udany system. Szybki i malych wymaganiach sprzetowych.

  • 0

    17. ~op  2011-10-14 23:42:43  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    5@,10@13@Sorry ale nie ma SE o nazwie WX713 a do tego z symbianem,chyba ze w alternatywnej rzeczywistości.A co do systemu symbian jest systemem ok ale trzeba umieć go używać co jest widać za trudne dla pierwotniaków,Zresztą cudo android też jest dla wielu ludzi za trudny,najlepiej to poznać po narzekaniu na forach z powodu zbyt wysokich rachunków,a na os od aple zbyt wielu ludzi nie stać.

  • 0

    18. ~os  2011-10-15 11:01:26  host: 87-205-40-192.adsl.inetia.pl

    Symbian słaby?? Jest duzo nowoczesniejszy od androida... Tylko, ze ma antyfanow na forach oraz nokiowy interfejs. Wystarczy, ze by go przepisali, lub pozwolili na ustawianie wlasnych ekranow glownych (moze w nowszych to jest - nie wiem)

Dodaj swoją opinię