Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Sony Ericssona po 2Q2009

Wyniki Sony Ericssona po 2Q2009

WitekT 16 Lipca 2009 10:40

0 0

II kwartał dla Sony Ericssona to kolejny okres mierzenia się z wielkimi problemami - 43-procentowym spadkiem w ilości sprzedanych telefonów i 40-procentowym spadkiem przychodów w ujęciu rocznym.

2Q08

1Q09

2Q09

Ilość sprzedanych telefonów (mln szt.)

24,4

14,5

13,8

Sprzedaż (mld euro)

2,820

1,736

1,684

Zysk netto (mln euro)

6

-293

-213

Średnia cena telefonu (euro)

116

120

122






Producent przewiduje, że rynek telefonów komórkowych skurczy się w 2009 roku o około 10% w stosunku do roku 2008, kiedy to sprzedano 1,19 mld sztuk urządzeń. W II kwartale Sony Ericsson szacuje swój udział w rynku na poziomie 5%.

Sony Ericsson jest w trakcie przeprowadzania programu ograniczania kosztów, aby powrócić do zyskowności w II połowie 2010 roku. Program będzie wiązał się ze zwolnieniem ponad 2 tys. osób i ma kosztować 500 mln euro.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~areres  2009-07-16 12:43:39  host: 87-205-161-56.adsl.inetia.pl

    telefony wszystkich marek sa coraz lepsze ;) SE zbyt późno reaguje na rynek i nie wprowadza nowości niestety

  • 0

    14.  2009-07-16 12:56:35

    Dotykowy ekran wcale nie definiuje dobrego telefonu.

  • 0

    15. ~  2009-07-16 13:02:09  host: 83.2.24.3

    @11 ja tu widzę 2x K i 3x W ,czyli raczej same W...Pomyśl i napisz...

  • 0

    16. ~dawidos  2009-07-16 13:21:10  host: 80.50.128.158

    Niestety, ale SE stoi w miejscu. Niech wprowadzą coś nowego w tych telefonach, bo co wezme do ręki inny model to wszystko jest to samo. Jedynie co się różni to obudowa i z tyłu jest więcej albo mniej pikseli w aparacie :( Aczkolwiek Xperia mi się podoba, ale...droga! Za tą cene a nawet mniejszą mam porządnego HTC z tymi samymi możliwościami.

  • 0

    17. ~3m  2009-07-16 13:22:29  host: chello084010103046.chello.pl

    W tym roku SE wypuści 1 telefon z dotykowym ekranem. To rzeczywiście całkiem sporo. Aino posiada tylko dotykowe strefy na ekranie, coś jakby V8 Motorola. To będzie koszmar, nie telefon.SE i Nokia przespały mode na dotykowe ekrany.

  • 0

    18.  2009-07-16 13:49:07

    Spokojnie spokojnie, Nokia też 25% pod kreską ;)

  • 0

    19. ~despera  2009-07-16 13:51:17  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    no tak jak się ceny podnosi to i straty ma...

  • 0

    20. ~Hose  2009-07-16 14:28:58  host: 194.39.141.10

    SE dla mnie skończyło się na K800i, nie był jakimś super telefonem, ale w tamtym czasie fektycznie był w czołówce, dziś SE nie prezentuje niczego specjalnego stąd jego wyniki. Rynek rządzi się swoimi prawami, wystarczy trochę odpuścić i już wypadasz z gry.

  • 0

    21. ~  2009-07-16 14:35:26  host: 212-102-27-102.adsl.inetia.pl

    Mimo mniejszej sprzedazy SE odnotowal mniejsze straty. Takze efekty programu ograniczania kosztow juz widac. @16 U kazdego producenta tak jest - te same funkcje, inna obudowa. Powod jest prosty - telefon uzytkownikowi ma sie rowniez podobac.

  • 0

    22. ~laston  2009-07-16 15:03:34  host: 212-102-18-155.adsl.inetia.pl

    Nie rozumiem Was a taki G900 albo W960 to może są złe telefony? Dotykowy wyświetlacz, WiFi, system operacyjny (Symbian). Potrzeba czegoś więcej? Mnie by taki zadowolił :P

  • 0

    23. ~Boj  2009-07-16 17:04:45  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Tylko dotykowy.kupiłem aparat foto Samsunga NV 100 HD z dotykowym 3 calowym ekranem cycol bajera.

  • 0

    24. ~b  2009-07-16 17:18:55  host: 94.254.179.181

    no niestety. SE się kończy. Podąża szlkakiem Siemensa. Szkoda. Kiedyś mieli kilka fajnych modeli ale ostatnio panie bieda. Więc nic dziwnego, że lecą na pysk.

  • 0

    25. ~  2009-07-16 17:46:45  host: host-212-67-159-28.net.inotel.pl

    *15 mi chodziło o top telefony (głosy) a nie oceny...więc to co napisałem bylo przemyślane

  • 0

    26. ~  2009-07-16 17:50:16  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    @22: Mnie zadowolił :D Jestem posiadaczem G900 i nie mam zamiaru wymieniać go na inny dopóki nie zakończy żywota. Dotykowy ekran + fizyczna klawiatura, to genialne rozwiązanie. Bardzo wygodne. Nie to sam ekran. @17: 1? Satio, Aino, Xperia X2, Xperia Rachael,? To już 4, co nie oznacza, że nie będzie więcej. Co do innowacji, SE już dawno oferował dotykowce z systemem. P800, P900, P910i z Symbianem v7 i P990i, P1i, M600, W950i, @960i, G700, G900 z Symbian v9.1

  • 0

    27.  2009-07-16 18:05:22

    Coś widzę że Nokia też pada, info jest też w necie.

  • 0

    28. ~jaras  2009-07-16 21:04:00  host: aegh10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę, że niektórzy piszą, że SE nie ma do zaoferowania nic ciekawego. Wnioskuję z tego, że albo ich wiedza o portfolio tego producenta jest bardzo ograniczona, albo poprostu piszą nieprawdę, bo nie lubią tej marki i wprowadzają czytających ich wypowiedzi w błąd. Na szczęście widzę że co niektórzy mają jakąś rzeczową wiedzę i piszą z sensem ( np. mój przedmówca z pod nr-u 26 ). A co do tego, że SE produkuje wciąż prawie to samo, dodając jedynie parę nowych funkcj..tak samo postępują WSZYSCY producenci, kto się orientuje w portfoliach innych marek to wie ;) A co do tego, że SE produkuje tzw. "klocki",to mogę stwierdzić, że tak jak SE tak i każdy producent komórek ma w swojej ofercie minimum po kilka "klocków".. Nie bronie tutaj tej marki, ale apeluje o obiektywizm! Pozdrawiam wszystkich

  • 0

    29. ~ts  2009-07-16 21:26:45  host: 87-205-158-118.adsl.inetia.pl

    a samsung planuje sprzedaż 10 MILIONÓW AVILI do końca roku... kto nie spał ten zarabia. Smasung i LG nie upadną bo nie zdzierały tylko kasy jak SE i Nokia.

  • 0

    30. ~ts  2009-07-16 21:27:08  host: 87-205-158-118.adsl.inetia.pl

    a samsung planuje sprzedaż 10 MILIONÓW AVILI do końca roku... kto nie spał ten zarabia. Samsung i LG nie upadną bo nie zdzierały tylko kasy jak SE i Nokia.

  • 0

    31. ~laston  2009-07-16 21:32:00  host: 212-102-18-155.adsl.inetia.pl

    No i SE istnieje w Japonii, taka Nokia albo Apple nie ma co tam szukać. Nie wierzycie? Wejdzcie na japońską stronę SE i znajdzicie (o ile Wam się uda :P) pierwszy lepszy telefon. Żeby Wam gały nie wypadły z wrażenia. Każdy aparat min. 5MP, 5" wyświetlacze, podwójne czytniki pamięci, TV itp. itd.

  • 0

    33. ~  2009-07-24 01:30:58  host: t04-03.opera-mini.net

    @30 Nie nazwałbym sytuacji wymienionych przez Ciebie producentów "zadzieraniem nosa". Ot, za duze nakłady na telefony z wyższej półki, za małe na produkty przeznaczone dla przeciętnego usera. Mimo wszystko ani o Se, ani o Nokie nie należy sie martwić. Ten pierwszy redukuje straty (z ponad 290 mln € w 1q09r na niewiele ponad 210 mln € w 2q09r), a temu drugiemu pozycję lidera nie tak łatwo bedzie odebrać.

Dodaj swoją opinię