Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga w 3Q2008

Wyniki Samsunga w 3Q2008

WitekT 24 Października 2008 11:36

0 0
Samsung sprzedał po raz pierwszy w ciągu jednego kwartału więcej niż 50 mln telefonów. W III kwartale było to 51,8 mln sztuk. Daje to koreańskiej firmie drugie miejsce na rynku po fińskiej Nokii.

Firma podtrzymała prognozę, że w całym 2008 roku będzie to ponad 200 mln sztuk.

W III kwartale koncern Samsung zarobił na czysto 869 mln dolarów - o 44,4% mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Przychody wzrosły z kolei o 15,4%, do 13,7 mld dolarów.. Jako powód tego stanu rzeczy firma podaje spadające zyski z produkcji paneli LCD i pamięci DRAM, co wynika z większej od popytu produkcji.


Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~skalarek  2008-10-24 12:30:13  host: nat10.siec.alfa.pl

    Obecnie chyba produkują najlepsze telefony, co się dziwić. Cieszę się skromnie ze swojego L760 ;)

  • 0

    2. ~po  2008-10-24 12:52:34  host: eae162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na dzień dzisiejszy żadna firma nie zachwyca - Nokia robi klony N95, Motorola świecidełka, SE klony K800 a Samsung leci na sliderach...LG i inne to samo.

  • 0

    3.  2008-10-24 12:54:27

    Ad 1. A HTC to pies?

  • 0

    4. ~Boj  2008-10-24 12:55:20  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Najbardziej exkluzywne są Samsungi.

  • 0

    5. ~skalarek  2008-10-24 13:00:47  host: nat10.siec.alfa.pl

    #3 HTC robi telefony nie dla masowego klienta jednak... a slidery Samsunga są bardzo stylowe

  • 0

    6.  2008-10-24 14:58:04

    Jak to nie robi dla masowego klienta? Oczywiście że dla masowego ale i nadzianego :)

  • 0

    7. ~ed  2008-10-24 15:04:25  host: host-89-167-51-26.pronet.lublin.pl

    Podsumowując sprzedaż Q3: Nokia 117,8 mln Samsung 51,8 mln SE 25,7 mln LG 23 mln

  • 0

    8.  2008-10-24 15:52:50

    Ja obecnie posiadam Samsunga. Po zapoznaniu z wieloma telefonami Samsung jest dla mnie chyba najlepszym z producentów. Ładny design, dobra jakość wykonania, ceny zachęcające. Szkoda tylko, że ma w swojej ofercie głównie slidery. Pomimo tego, że wolę telefony klasik to jednak jestem bardzo zadowolony z mojego F330.

  • 0

    9.  2008-10-24 15:53:03

    Miało być classic :D

  • 0

    10.  2008-10-24 16:05:46

    Samsung produkuje bardzo dobre telefony. Pod względem jakości wykonania, wytrzymałości i solidności nie mają sobie równych. Niestety zawsze telefon Samsunga ma jakieś dziwne wady. Przeważnie nie działa dzwonek z wibracją, są trudności z ustanowiem połaczenia przez wi-fi. A jesli już wszystko jest ok to bateria słabo trzymie. W sumie niewiele mają do poprawienia i myślę, że za dwa, trzy lata zdystansują Nokie.

  • 0

    11. ~Marczelo  2008-10-24 16:53:40  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam E250 wyglad on ma nie poruwnywalny z innym wybaczam mu ze ma słabą baterie ale za desing go kocham

  • 0

    12. ~Boj  2008-10-24 16:54:50  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Mi dzwonek z fibracja jest nie potrzebny

  • 0

    13.  2008-10-24 16:58:31

    10# ja bym jeszcze dodał problemy z wgraniem aplikacji JAVA. Miałem dwa samsungi D500 i U700, o ile z D500 byłem super zadowolony, to U700 sprzedałem po drugiej wizycie w serwisie (wymiana przedniego panelu), gdyby nie ten fakt naprawdę bym był zadowolony z telefonu z jakości jaką oferuje.

  • 0

    14. ~dechomenon  2008-10-24 19:09:30  host: 212.67.159.28

    faktem jest ze samsung robi najlepsze slidery, mechanizm wysuwania fon praktycznie nigdy nie zawodzi..jednak interfejs jest dla mnie za mało czytelny...

  • 0

    15. ~a_lex  2008-10-25 09:04:57  host: apn-77-115-191-173.gprs.plus.pl

    Dziwne wady... Dokladnie. Dlaczego nie dodaja do swoich telefonow kabla do komputera? Np. C520, ten telefon nie ma zadnej komunikacji i do kompletu nie ma kabla. W innych tez. A juz J400... Nie rozumiem jak mozna zrobic tak ponure menu.

  • 0

    16. ~gekon  2008-10-26 22:29:04  host: apn-77-113-125-200.gprs.plus.pl

    bardzo cieszę się z tego powodu,mam nadzieję że niebawem przegoni Nokię

Dodaj swoją opinię