Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga w 3Q2006

Wyniki Samsunga w 3Q2006

sirmark 25 Października 2006 15:55

0 0

Samsung Electronics ogłosił wyniki finansowe za III kwartał 2006. Koncern zanotował dochód netto wysokości 2,3 mld dolarów uzyskany z przychodów wysokości 15,98 mld dolarów. Zysk operacyjny za trzeci kwartał wyniósł 1,94 mld dolarów.

Samsung spodziewa się, że wyniki będą jeszcze lepsze w czwartym kwartale, w którym tradycyjnie następuje poprawa na skutek wzmożonego popytu. Co więcej Samsung planuje inwestycje w wysokości miliarda dolarów w rozwój działu układów pamięci, co stworzy potencjał zwiększenia dochodów w roku przyszłym.

Dział Telecommunication Network Business uzyskał przychód w wysokości 4,94 miliarda dolarów oraz zysk operacyjny wysokości 546 milionów dolarów. W trzecim kwartale znakomite wyniki sprzedaży ekskluzywnych telefonów serii Ultra (m.in. dostępne w Polsce telefony SGH-X820, SGH-D900 oraz SGH-D830) w Europie przyczyniły się do osiągnięcia rekordowego wyniku sprzedaży 30,7 mln egzemplarzy. W czwartym kwartale tempo wzrostu popytu prawdopodobnie wzrośnie w związku z ogólnym rozwojem rynku telefonii 3G oraz tendencją wymiany starych telefonów na nowe.
Zysk operacyjny działu Semiconductor Business w trzecim kwartale wyniósł 1,33 miliarda dolarów z przychodów wysokości 5,15 miliarda dolarów. Zysk operacyjny w trzecim kwartale wzrósł o 29,5% w stosunku do drugiego kwartału, w głównej mierze dzięki wysokiemu popytowi na układy pamięci w sektorze komputerów osobistych.

Oczekuje się, że w sektorze układów pamięci nastąpi dalszy wzrost oraz osiągnięte zostaną jeszcze wyższe zyski w czwartym kwartale. Cena kart DRAM prawdopodobnie utrzyma się na obecnym wysokim poziomie w czwartym kwartale, a popyt na karty pamięci NAND flash prawdopodobnie wzrośnie w związku z wprowadzeniem na rynek nowych produktów wymagających bardziej pojemnej pamięci, takich jak odtwarzacze MP3, PMPs (Portable Media Players) oraz telefony.

Dodatkowo przewiduje się, że przejście na bardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym zwłaszcza na 60-nanometrowe (nm) 8-gigabitowe (Gb) karty NAND flash.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2006-10-25 16:44:15  host: 212.2.99.41

    8-bigapitowe ? :)

  • 0

    2.  2006-10-25 17:14:45

    dzieki, ale bylem przekonany ze to poprawialem juz.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet