Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga w 1Q2014

Wyniki Samsunga w 1Q2014

WitekT 29 Kwietnia 2014 12:15

4 1

W I kwartale Samsung miał 52 mld dolarów przychodów (spadek o 1,5% rok do roku), z czego 31 mld dolarów przypadło na dział mobilny (spadek o 2,5%). Zysk operacyjny całej grupy wyniósł w tym czasie 8,25 mld dolarów (spadek o 3,3%), a działu mobilnego 6,25 mld dolarów (spadek o 1,2%).



Zysk netto całej grupy wyniósł 7,3 mld dolarów (wzrost o 5,8%). Samsung ma też, w gotówce i ekwiwalentach, prawie 60 mld dolarów do dyspozycji.


W I kwartale Samsung wyprodukował 13 mln tabletów i 113 mln telefonów (tu zanotowano wzrost o 6% w stosunku do I kwartału zeszłego roku).




Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 77
  • 2

    63. ~Sakim  2014-04-29 15:56:32  host: d179-106.icpnet.pl

    Spodziewam się takiego komentarza ale w News-ie jest mowa 113 mln sztuk tel wyprodukowanych w 1Q2014/ sam podał że na zagranicznych portalach jest mowa o 89 mln sztuk sprzedanych telefonów. Więc jak wyskoczy z RTV i AGD to strzeli sobie w kolano w sumie nie pierwszy raz

  • 1

    64. ~karluum  2014-04-29 15:57:00  host: 91-241-35-5.internet.jettel.pl

    @Jabłkofonie - ale przychód bierze się ze sprzedaży, produkowanie do magazynu rodzi tylko koszty (zakupu materiałów, produkcji, magazynowania), a nie generuje przychodu - zysku. To, że osiągnął przychód na tym poziomie + zysk przy sprzedaży na poziomie 90 mln sztuk (przy produkcji 113 mln) to świadczy jeszcze lepiej o Samsungu.

  • 2

    65. ~Sakim  2014-04-29 16:00:07  host: d179-106.icpnet.pl

    @62 i znowu łżesz jak pies/ podany przez Kuzyn1920 artykuł jasno podaje "Aż 2 mln iPhone'ów 5c nie wyszło jeszcze z fabryk, a pozostały 1 mln znalazł się u partnerów firmy, którzy próbują je bezskutecznie sprzedać." Więc nie wiem komu próbujesz wcisnąć ten kit o zapasach na III zimą wojnę czy wielką powódź by barykady budować z iPhone

  • 1

    66. ~Kuzyn1920  2014-04-29 16:02:47  host: 92.60.132.22

    @apple fan czyli miałem racje że Apple przypomina Mongolie ma " flote drednotów, 12 tankowców, 2 lotniskowce, 350 szturmowców ulokowanych na sacharze na wypadek bronienia wód terytorialnych Wszech Mongolii" SRANIE W BANIE sprzęt leży bo nikt go niechce. IPhony są już dodawane jako gratisy, nawet w bankomacie euronetu za doładowanie telefonu można je wygrać. To poprostu mizerny sprzęt którego nikt niechce, a IP5c to najgłupszy pomysł na jaki mogli wpaść, stworzyć wresje compaktową telefonu który nigdy poza compakt nie wyszedł. Żaden sprzęt apple nie jest tani, wręcz za drogi co do Jakości. Dlatego słabsze modele nie mają zbytu. Samsung go ma bo jego marketing jest nastawiony na wszystkie segmenty rynku. Apple elitarny niewypał Klasypikuje się na dnie. Gdy minie moda na jabłko marka bedzie generować przychody jak Nokia.

  • 1

    67. ~  2014-04-29 16:06:12  host: 85.219.163.130

    Applefan ma obsesje na punkcie jakiś tajnych dokumentów. Proponuję żeby powołać komisję śledczą z nim na czele

  • 1

    68. ~  2014-04-29 16:11:37  host: 85.219.163.130

    Nie ważne ile Samsung sprzedał ważne, że ma zysk na poziomie 7mld i deklasuje konkurencje

  • 2

    69.  2014-04-29 17:14:27

    @67 Macierewicz nawet w czoło mu się popuka...

  • -3

    70.  2014-04-29 17:49:42

    @64 koszty biora sie w ksiegowosci a co za tym idzie w raporcie dopiero w monencie sprzedazy wiec nie jest jak piszesz. Co do "tajnych dokumentow" to ostatnio podczas ostatniej sprawy o patenty Samsung ujawnil tajny! dokument ze sprzedal o polowe mniej jak zaraportowal. Ciekawe jakie kroki podejmie regulator rynku w sprawie oszukiwania w raportach...

  • -2

    71.  2014-04-29 17:51:08

    @70 nie dodalem ze chodzilo o Galaxy Taba. Fakty znajdziecie w necie z latwoscia. Jesli trzeba znajde linka i wkleje :)

  • 1

    72. ~  2014-04-29 17:59:51  host: 85.219.163.130

    applefan odpisuje sam sobie na komentarze. Najlepiej zostawmy go w spokoju niech dyskutuje sobie w głowie kto jest lepszy apple czy apple

  • 1

    73. ~  2014-04-29 18:01:18  host: 85.219.163.130

    a reszta świata i tak wie, że apple przeminie z wiatrem a samsung jeszcze długo będzie wśród liderów

  • 1

    74. ~Kuzyn1920  2014-04-29 18:48:15  host: 92.60.132.22

    Apple Zostanie oskarżone przez międzynarodowy trybunał sprawiedliwości. Użytkownikom zdarzają się migotania ekranu. Faktycznie jest to precedens na skale międzynarodową. W Krajach mniej rozwiniętych problem jest mniejszej miary, ponieważ nieznajomość języka angielskiego i wysoka cena sprzętu zawęziło grono posiadaczy owych urządzeń Apple. Problem jest o tyle poważny że są na niego narażeni nie tylko posiadacze owego sprzętu ale również tymczasowi użytkownicy. Migotanie ekranu nie jest bezcelowe. Jest w nim ukryty grożny dla życia przekaz podprogowy zmieniający Ludzie w AppleZombie. Przestają jejsć, myśleć a co gorsza siła perswazji tłumu jest tak silna że producent na stanach magazynowych ukrywa nadmiar sprzętu by w odpowiednim momencie Zaaaplować cały świat. Apple opanowało do perfekcji siłe perswazji podprogowej. Najbogatsi padli ofiarą jako pierwsza klasa burżuazyjna szczycąca się posiadaniem owego sprzętu. hahaha...

  • 1

    75. ~Safari  2014-04-29 18:57:05  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    @74 - podoba mi się twoje myślenie :D iZombie... to byłby niezły temat na fim :P

  • 1

    76. ~arnie  2014-04-29 19:08:13  host: host-94.232.220.237.krosoft.pl

    @applefan- ty jesteś schizofrenikiem ? sam sobie odpisujesz na komentarze :O :O czy wszystko z Tobą ok ??

  • 1

    77. ~Safari  2014-04-29 19:37:40  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    @76 - myślę, że jego posty mówią same za siebie :P

  • 2

    78.  2014-04-29 19:45:33

    myślę że myślenie boli a w konsekwencji umierasz więc nie myślmy panowie tyle, zostawmy to mądrzejszym od siebie fanatykom i sami niech się wykończą ;)

  • 1

    79. ~Safari  2014-04-29 19:50:44  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    @78 - myślę, że twoje myślenie jest dobrym myśleniem, tak myślę

  • 0

    80. ~Mobilny  2014-04-29 23:28:12  host: h232185.net.pulawy.pl

    @74 - dobre. Poza tym muszą wchodzić na fora i promować jedyny słuszny produkt ;)

  • 0

    81. ~hens  2014-04-30 18:55:28  host: 46.238.221.17

    Spadek zysków Nokii to nie przepieprzone pieniądze na premie Rady Nadzorczej, a jedynie inwestycje.
    Ale pieniacze od sadowników z ogryzkami w gaciach, to wiedzą lepiej. Poczytajcie ludziska chociaż Wikipedię, na temat strat w finansach firm, a te wszystkie posty opluwajace Nokię to jedynie skutek braku intelektu.
    A jak tego zabrakło, to spadać do odrabiania lekcji

  • 0

    82. ~JustMe  2014-04-30 21:54:49  host: 188.29.164.57.threembb.co.uk

    Applefan znowu swoje... Facet, wyp...laj na jakieś forum ekonomiczne skoro te cyferki tak cię podniecają.
    Wsadz sobie je w trzy litery.
    Może zacznij zachwalac swój ulubiony telefon na podstawie jego przewagi użytkowej (choć wątpię ze takowa istnieje) , napisz pod każdym artykułem dotyczącym innej marki czemu iPhone jest lepszy... Udowodnij balwanie Skończony przewagę tego szitu jakim jest iPhone nad innymi!!!!
    Zacznij pisać konkrety!!!!
    Bo ilość sprzedanych telefonów, majątek danej firmy nie ma nic wspólnego z jakością produktu.
    IPhone to pop produkt, masowka i nic więcej.
    Nie ujmując nikomu nie zapominaj ze taki iPhone to w krajach jak Polska jest "szczytem marzeń ", bo w całej zachodniej Europie to jest po prostu telefon, który się kupuje za tygodniowke albo dostaje za free w kontrakcie...

Dodaj swoją opinię