Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga w 1Q2006

Wyniki Samsunga w 1Q2006

WitekT 24 Kwietnia 2006 12:52

0 0

Samsung Electronics podał wyniki finansowe za I kwartał 2006 roku. Firma odnotowała zysk netto w wysokości 1,94 mld dolarów przy przychodach 14,37 mld dolarów, co stanowi wzrost odpowiednio o 26% i o 1% w skali rocznej w stosunku do I kwartału ubiegłego roku.

Wzrost ten miał miejsce mimo niekorzystnych wahań kursów walutowych na początku bieżącego roku oraz spadku cen sprzedaży. Wprawdzie zysk z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale wyniósł 1,65 mld USD, ale zysk netto okazał się wyższy dzięki poprawie zysków z działalności nieoperacyjnej.

Spodziewany jest wzrost wolumenu sprzedaży telefonów komórkowych po wprowadzeniu na rynek telefonów 3G nowej generacji z technologią HSDPA oraz bogatej oferty cienkich, wielofunkcyjnych aparatów.
Dział Telecommunication Network Business w pierwszym kwartale sprzedał 29 mln telefonów komórkowych. Mimo rosnącej konkurencji na globalnym rynku telefonów firma zanotowała najwyższy w historii kwartalny wolumen sprzedaży. Niestety, na wysokość przychodów negatywnie wpłynęły niekorzystne kursy walut oraz obniżenie się średnich cen sprzedaży, powodując spadek wpływów w stosunku do poprzedniego kwartału do 4,73 mld dolarów. Dzięki oszczędnościom uzyskanym na kosztach marketingu w tym samym okresie zysk operacyjny wzrósł o ponad 20% do 474 mln dolarów. W rezultacie poprawiła się marża operacyjna, osiągając dwucyfrowy, ponad 10% poziom.

Samsung przewiduje wzrost liczby sprzedanych telefonów w drugim kwartale dzięki rozszerzeniu oferty modeli wyższej klasy dla wymagających użytkowników o cienkie telefony wielofunkcyjne z aparatami cyfrowymi o rozdzielczości 2 megapikseli i większej oraz wprowadzeniu modeli 3G nowej generacji z technologią HSDPA.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet