Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga po 4Q2010

Wyniki Samsunga po 4Q2010

WitekT 28 Stycznia 2011 11:26

0 0

W IV kwartale Samsung zanotował przychody na poziomie 37,6 mld dolarów (wzrost o 7% względem IV kwartału 2009 roku) i zysk netto w wysokości 3,07 mld dolarów (wzrost o 13%). W całym 2010 roku było to odpowiednio 138,7 mld dolarów (wzrost o 13% względem 2009 roku) i 14,5 mld dolarów zysku (wzrost o 65%).






W IV kwartale Samsung sprzedał 80,7 mln telefonów, 17% więcej niż przed rokiem. W całym 2010 roku było to 280 mln sztuk - o 23% więcej niż rok wcześniej. W 2010 roku Samsung sprzedał około 25 mln sztuk smartfonów - w tym roku ma to być około 60 mln.

Samsung szacuje, że w 2010 roku nabywców znalazło około 1,3 mld telefonów, z czego "małe 20%" było smartfonami. W tym roku ilość powinna wzrosnąć do 1,4 mld z udziałem smartfonów na poziomie "dużych 20%".

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~elwu  2011-01-28 11:31:04  host: 172.239.spine.pl

    Czy to są wyniki Samsunga produkującego urządzenia mobilne, czy Samsunga jako całego konglomeratu (elektronika, ubezpieczenia, bank, turbiny gazowe, generatory prądu, działa samobieżne...)?

  • 3

    2. ~  2011-01-28 11:40:34  host: gw2.lublin.eu

    @1 tak, Telepolis.pl interesują wyniki Samsunga z dzialu produkcji dzial samobieznych, samochodow i ubezpieczen. Pomysl troche baranie zanim cos napiszesz :/

  • 1

    3.  2011-01-28 12:00:39

    Wyniki dotyczą Samsung Electronics.

  • 0

    4.  2011-01-28 12:17:29

    Najlepszy jest wzrost zysku o "jedyne" 65% :)

  • 0

    5. ~elwu  2011-01-28 12:21:05  host: 172.239.spine.pl

    @2 Tak, a gdzie to w niusie jest sprecyzowane?

  • 0

    6. ~bleee  2011-01-28 12:24:46  host: host-89-167-78-205.nplay.net.pl

    Samsunga Wave 7230 oczywiście:)

  • 0

    7. ~drd  2011-01-28 12:48:13  host: 178.218.236.212

    Wyniki dotyczą pralek automatycznych ale tylko tych ładowanych od przodu. Innymi typami Telepolis sie nie interesuje.

  • 0

    8.  2011-01-28 13:32:15

    @~elwu, jesteś kobietą mam rozumieć?

  • 0

    9. ~  2011-01-28 14:24:23  host: gw2.lublin.eu

    @1 i @5 Inteligencja jaka prezentujesz (a raczej jej brak) wskazuja, ze jestes posiadaczem SE, BMW i bialego amstaffa.

  • 0

    10. ~  2011-01-28 14:37:23  host: 172.239.spine.pl

    @8 Nie, nie jestem, a nawet gdyby to co? Proponuję przeczytać niusa raz jeszcze (ze zrozumieniem). To że Telepolis publikuje niusa nie jest od razu wyznacznikiem, że chodzi o spółkę Samsung Electronics. Po za tym Samsung Electronic (zakładając, że to jego wyniki finansowe) nie produkuje jedynie urządzeń mobilnych, ale również komponenty do nich (ekraniki OLED), ekrany LCD, LED, HDD, pamięci flash itd. Teraz moje pytanie, dlaczego zakładacie, że te wyniki finansowe dotyczą właśnie pionu "komórkowego"? Prawdopodobnie to wynik skonsolidowany wraz innymi produktami. Może być też tak, że to wyniki całego konglomeratu Samsung Group, który zajmuje się i aparatami fotograficznymi i działami samobieżnymi. Tak jak Daewoo nie produkowało tylko samochodów, ale też okręty.

  • 0

    11. ~szybki  2011-01-28 14:37:47  host: nat.nitroerg.pl

    Są to dane działu Mobile, napewno nie Samsung Electronics, bo pod tym działem jest także AGD.

  • 0

    12. ~elwu  2011-01-28 14:43:30  host: 172.239.spine.pl

    @9 ... i mieszkam w Lublinie ;-)

  • 0

    13. ~  2011-01-28 15:08:33  host: z14-12.opera-mini.net

    ale teź huta stali i blach walcowanych

  • 0

    14.  2011-01-28 16:13:16

    Szczerze mówiąc nie wiem czy wyniki dotyczą Samsung Mobile. Przeliczyłem wyniki Samsunga i Nokii na złotówki: przychody Samsunga z IV kwartału to jakieś 107mld, a Nokii 49,5mld ? Nie sądzicie że coś tu nie gra?

  • 0

    15.  2011-01-28 17:01:27

    @11 A skąd się bierze twoja pewność że wyniki nie dotyczą Samsung Electronics? Dane finansowe dotyczą Samsung Electronics a nie ich działu mobile. Żeby uciąć dalsze dywagację proponuje przekonać się samemu - http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/ir/ireventpresentations/e arningsrelease/downloads/2010/20110128_conference_eng_2.pdf

  • 0

    16. ~  2011-01-28 17:18:11  host: 87-205-210-134.adsl.inetia.pl

    2 i 9 wiedza wszystko, wiec dokladnie wiedza, ze to wyniki samsunga ze sprzedazy Wave II, pozostale telefony tego portalu nie interesuja

  • 0

    17.  2011-01-28 21:14:23

    panie moderator nasmiewac sie mozna a bronic juz nie? buraki

  • 0

    18.  2011-01-28 21:49:33

    Dzieląc 37,6 mld przychodu przez 80,7 mln telefonów (oba dane z IV kwartału)dostajemy średnią cenę telefonu 466 dolarów - to ja też mieszkam w Lublinie (nieomal).

Dodaj swoją opinię