Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga po 3Q2014

Wyniki Samsunga po 3Q2014

orson_dzi 30 Października 2014 08:19

4 3

W III kwartale 2014 roku Samsung zanotował 3,8 mld zysku operacyjnego, co dało spadek na poziomie 60% rok do roku.



Segment mobilny Samsunga przyniósł spadek zysków o 73,9%. Całkowita sprzedaż Samsunga spadła o 19,7% w stosunku do ubiegłego kwartału, natomiast przychody ze sprzedaży telefonów spadły o 34%.




Co ciekawe zyski z segmentu mobilnego były napędzane głównie przez smartfony z niższej półki, przy niewielkim udziale Galaxy Note 4. Samsung ma nadzieję, że w IV kwartale wzrośnie popyt na ich flagowy phablet oraz tablety.

Firma zanotowała również 93,9% strat ze sprzedaży ekranów, pomimo dużej popularności paneli LCD Samsunga.

Wyniki finansowe za III kwartał są najniższe od 2011 roku.

Źródło tekstu: appleinsider; wł     

Dodaj do:

Tagi: 3q2014 | samsung

w sumie: 19
  • 0

    1.  2014-10-30 08:38:59

    Hmm, po tych wynikach można dość do fałszywego wniosku, że segment drogich smartfonów się kurczy. Jednak przykład Apple pokazuje coś zupełnie innego - sprzedaż w tym segmencie u największego konkurenta Samsunga wręcz eksplodowała. Ludzie widać nie kojarzą Androida z drogimi urządzeniami. Ma być tanio, plastikowo i za darmo (gry i aplikacje). Produkty Samsunga nie wpisują się w ten schemat. A było rozwijać swój system tak jak to robi z wielkim sukcesem Apple. A teraz bijcie się z tanią Androidową chińszczyzną!

  • 1

    2. ~Jacek  2014-10-30 09:04:10  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @1 piep....sz tak, ze rodzona matka sie ciebie wstydzi. Malejaca sprzedaz Samsunga to wynik wzrostu sprzedazy flagowych produktow innych marek jak chocby Sony, LG, HTC a przede wszystkim chinskich producentow. Wyniki Samsunga w zaden sposob nie pokazuja tendencji spadkowej w segmencie falgowych urzadzen. No ale skad ty to mozesz wiedziec skoro masz problem a elementarna matematyka co juz nie raz ci tutaj udowodnilem.

  • -1

    3.  2014-10-30 09:21:04

    @2 prawda na rynku jest coraz więcej flagowców innych wiodących producentów dlatego spadek SAMSUNGA. Biorąc pod uwagę jakie sprzęty proponują chińscy producenci i za jakie pieniądze nie dziwie się, że coraz więcej osób nie chce przepłacać za logo na smartfonie

  • 0

    4. ~  2014-10-30 09:29:30  host: apn-77-113-12-232.dynamic.gprs.plus.pl

    Co to są "straty w zyskach"?

  • 1

    5.  2014-10-30 09:33:22

    @2 przecież napisałem że Samsung musi walczyć z Chińskimi producentami. Co do ty pseudo dużych ilości Sony (poteżne straty w segmencie mobilnym 0,5 mld USD - coś nie widać tutaj tej sprzedaży, poza tym Sony bardzo szybko wypuszcza następców Z1, Z2, Z3, mini itd - niedługo będzie jak we Fiacie czyli wszystko będzie miało w nazwie "500"), HTC (niesprzedający się HTC M8 czy jak mu tam, był ostatnio o tym nawet news na TP), LG (Flex pozostał egzotycznym experymentem a pozostałe modele również kiepsko przędą). Skoro poruszasz temat moje matki i używasz przekleństw podważając moje słowa to proszę o podanie liczb, bo w przypadku Apple ja chętnie takimi służę: 10 mln IP6 w pierwszy weekend oraz rekordowy II kw 2014 (wg naszego fiskalnego kalendarza). Te ilości dotyczą tylko segmentu premium, bo Apple innego nie ma. Zakładam się, że te ilości przewyższają sumę modeli segmentu premium Samsunga + HTC + Sony + LG. Ale jak zaraz tutaj podasz liczny to to szybko zweryfikujemy. Poki co Twój post zgłaszam administracji jako obrażający moją osobę.

  • 0

    6. ~  2014-10-30 09:40:18  host: 81.219.146.216

    Tutaj jest jeszcze lepiej! "Firma zanotowała również 93,9% strat (w zyskach?)" co oznacza ni mniej ni więcej, tylko że z każdego tysiąca dolarów wydanego na działalność, Samsungowi udało się odzyskać tylko 61 dolarów wpływów!

  • -1

    7.  2014-10-30 10:34:03

    @5: zyski Sony pochodzą z segmentu premium, dlatego rezygnują z middle class i low-endów.. Odwracaj kota ogonem, choć szybka rotacja im nie sprzyja, to taki Z1C czy Z3C są IMHO Znie do ruszenia przez szóstki Apple'a. Mówiąc krótko: pogięło chyba;)

  • 1

    8.  2014-10-30 10:55:24

    @7 podaj liczby, ja podałem w przypadku Apple. Co do Sony to niedługo poddadzą się na rynku mobilnym, bo albo za mało tych wszystkich Z* sprzedają albo te smartfony są po prostu za tanie, bo w nieskończoność kwartalnie 0,5 mld USD nie można tracić. Gdyby to było Apple to ok, mają 10 mld USD zysku kwartalnie więc byłoby z czego pokrywać takie straty, ale Sony za chwilę znajdzie się na krawędzi bankructwa bo tylko gry na PS4 przynoszą w tej chwili jakikolwiek zysk. Z HTC i LG jest lepiej ale bez rewelacji. Samsung natomiast już nie wie co ma zrobić bo niedługo pralki i odkurzacze też będą miały w nazwie GALAXY i jak widać nie gwarantuje to już sukcesu - wręcz przeciwnie. Xiaomi jak widać pożarło wszystko oprócz Apple i Samsunga. Apple jest nie do ruszenia, bo ma własny kompletny ekosystem, a Samsung opiera się w całości na obcych softwarowych rozwiązaniach, a niestety zwykły użytkownik nie widzi na co dzień 8 rdzeni i 3GB Ram co stanowi niby taką przewagę i podnietę wszystkich na TP (BTW i tak jak wykazują testy wolniejsze od 2 rdzeni i 1 GB Ram w iphonach) tylko posługuje się tym samym Adroidem co Xiaomi, ZTE, LG, HTC itd - nie chce mi się nawet tych wszystkich producentów wymieniać. Więc nie dziwi spadek Samiego, tym bardziej, że jest z plastiku, a mimo to dalej za SGS5 i Note4 żądają więcej jak 1k PLN co w przypadku konkurencji z Xiaomi jest samobójstwem co widać w wynikach.

  • 0

    9. ~KaReS  2014-10-30 12:10:43  host: 212.160.172.87

    Z Sony jest taki problem, że w Chinach trudno im sprzedawać swoje telefony, gdyż Chińczycy wolą kupować rodzime produkty. W USA natomiast telefony Sony prawie nie występują w ofercie operatorów. Verizon ma tylko Z3v.

  • 0

    10.  2014-10-30 13:05:56

    @9 hmm, tylko rodzime produkty powiadasz: http://tlp.is/4em

  • -1

    12. ~Jacek  2014-10-30 15:00:32  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @10 Zdajesz sobie losi sprawe z tego ze w Chinach jako zamowienie traktowane jak kazde dodanie do koszyka czy zwykle wyrazenie checi zainteresowanie co nie jest rownoznaczne ze sprzedaza danego urzadzenia. Tak wiec kolejny raz wychodzisz na durnia

  • 0

    13. ~Jacek  2014-10-30 15:03:58  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    http://tlp.is/4en

  • 0

    14.  2014-10-30 15:22:10

    Jakoś mnie to nie dziwi. Polityka Samsunga od dłuższego czasu mi się nie podoba. Za mały progres, ciągle mizerny dizajn (z małymi wyjątkami) i wykonanie. Do tego bezsensowne mnożenie modeli na pęczki, w których już chyba każdy się pogubił. Od czasu rewolucyjnego SII nie pokazali nic, czym uciekliby od konkurencji. A jak inni robią równie dobry sprzęt (a często i lepszy) to wyniki muszą być takie jakie są.

  • 0

    15.  2014-10-30 19:12:40

    @13 no i? Zobaczysz po wynikach tego kwartału "łosiu" jaka będzie sprzedaż Apple i jakie będą wyniki.

  • 0

    16. ~Kasia  2014-10-30 20:58:39  host: apn-77-114-4-170.dynamic.gprs.plus.pl

    Jeżeli poszukujecie ciekawego i oryginalnego etui do waszych Samsungów to koniecznie zajrzyjcie na bewood.pl Mają tam niepowtarzalne drewniane obudowy.

  • 0

    17. ~bONd  2014-10-30 21:55:48  host: n07-05-08.opera-mini.net

    Co to znaczy, że jakaś firma zanotowała ileś tam procent strat ze sprzedaży??
    Od 15 lat zajmuję się Ekonomią, ale pierwszy raz czytam taki dziwaczny zlepek pojęć.
    A może telepolis odkryło jakąś nową teorię w Ekonomii? ;-)

  • 0

    18. ~Uni  2014-10-31 01:11:35  host: n12-01-07.opera-mini.net

    Sorry orson_dzi, ale news mówiąc kolokwialnie napisany jak nogami oraz z błędami merytorycznymi - np. w drugim akapicie, drugie zdanie kompletnie zagmatwane i pokręcone. W pierwszej jego części piszesz o spadku w stosunku kwartał do kwartału, zaś drugi spadek jest w stosunku rok do roku, co powinno być zaznaczone żeby to miało jako taki sens. Poza tym nie przychody ze sprzedaży telefonów, tylko przychody całego działu mobilnego, który oprócz telefonów sprzedaje również między innymi smartfony, czy też tablety. No i bONd ma rację. Też bym chciał wiedzieć o czym jest przedostatni akapit.

  • 0

    19. ~  2014-10-31 07:00:59  host: 109241085136.warszawa.vectranet.pl

    I bardzo dobrze! !! Mam nadzieję, że nie jest za późno i samsung zacznie wreszcie się starać! Możliwości mają olbrzymie, Nota 4 z wygiętym ekranem nie można dostać! A widzę w tym nieprawdopodobny potencjał i myślę że podniósł by im sprzedaż.
    A tak na marginesie to co się stało z iPhone m 6 i jego rozmiarami które są niemal identyczne jak nota?))) Od niemal dziecka wpajano mi, że ajfon 4,5 to absolutna doskonałość jeżeli chodzi o wymiary!))) Ech ludzie...

  • 0

    20. ~Jacek  2014-10-31 09:26:05  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @15 Oczywiscie, ze beda mieli zysk bo majac takich durnych fundamentalnych wyznawcow jak ty, ktorzy sa w stanie zaplacic 4000-5000 zl za produkt warty polowe tej kwoty. Idiotow nie sieja.Sami sie rodza.

Dodaj swoją opinię