Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga po 3Q2012

Wyniki Samsunga po 3Q2012

LuiN 29 Października 2012 14:29

0 0

W III kwartale 2012 roku Samsung zanotował przychody w wysokości 47,51 mld dolarów (wzrost o 26% względem danych sprzed roku) oraz zysk netto w wysokości 5,97 mld dolarów.

Dobre wyniki Samsunga są przede wszystkim zasługą zwiększonej sprzedaży telefonów komórkowych i większego popytu na panele ekranowe. W tym kwartale dział Mobile Communications odnotował przychody w wysokości 23,9 mld dolarów, co reprezentuje ponad połowę łącznych przychodów firmy. Jeśli chodzi o segment paneli ekranowych, do wzrostu rentowności przyczyniły się zwiększone dostawy paneli LCD i OLED używanych w tabletach i smartfonach, a także w telewizorach.

Globalny rynek smartfonów wzrósł o kilkanaście procent, a telefonów wielofunkcyjnych - o około 10% kwartał do kwartału. Sztandarowy smartfon Samsung GALAXY S III, miał kluczowy wpływ na zwiększenie marży zysku. Ponadto zoptymalizowany asortyment produktów doprowadził do bardziej konkurencyjnej średniej ceny sprzedaży (ASP).




W III kwartale Samsung sprzedał około 105,4 mln sztuk telefonów, w tym 56,3 mln sztuk smartfonów. Oczekuje się, że w czwartym kwartale rynek smartfonów utrzyma dynamikę wzrostu za sprawą rosnącego popytu, zwłaszcza na rynkach wschodzących. Samsung planuje umocnić się na pozycji lidera rynku smartfonów dzięki produktom klasy wyższej, takim jak Galaxy S III, oraz poprzez zwiększenie sprzedaży GalaxyNote II.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 23
  • -1

    4. ~  2012-10-29 15:36:27  host: v09-15.opera-mini.net

    @2, a w czym problem? Że nie mają Androida systemu dla dzieci dowartościowujących się? Zejdź na ziemie człowieku. Kupuj sobie Chiński szrot, ja wolę dołożyć i mieć sprzęt z wyższej półki Nokii.

  • 0

    5. ~  2012-10-29 15:40:42  host: apn-5-60-189-210.dynamic.gprs.plus.pl

    @4 z tym że są totalnie badziewne i nikt ich nie kupuje to firma ma duże straty.

  • 1

    6. ~  2012-10-29 15:42:47  host: amy187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4: A czy wiesz, gdzie ten "sprzęt z wyższej półki Nokii" jest produkowany? I nie chcę Cię martwić, ale Samsung nie produkuje telefonów w Chinach, a przynajmniej nie tych ze średniej i najwyższej półki.

  • 1

    7. ~yo  2012-10-29 16:12:00  host: aahf151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ostatnia fabryka nokii made in Finland została zamknięta, teraz nokia to MADE IN CHINA.....

  • -2

    8. ~YO  2012-10-29 16:14:28  host: aahf151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jest taki cytat: "kto stoi w miejscu ten się cofa" więc jeśli ktoś używa starej nokii jego sprawa...świat się zmienia, ludzie, potrzeby i telefony.

  • 1

    9. ~  2012-10-29 16:14:57  host: host-89-228-60-180.elk.mm.pl

    @4 Nokia już teraz to made in China. Czasy zmieniają się. Te stare modeli Nokii to było coś. Obecnie to lepiej kupić sobie telefon innej marki, szczególnie jak ktoś chce wydawać więcej grosza na telefon.

  • 1

    10.  2012-10-29 18:10:05

    4 problem w tym ze nie maja dochodu

  • 1

    11. ~przemek  2012-10-29 18:22:08  host: 93-181-172-25.internetia.net.pl

    ja tam latam teraz na sgace II zawsze lubiłem nokie za trwałość jednak jakoś się gdzieś zagubili i przyszedł czas na zmiankę. nie potrzebuje wypasionego smartfona ten mi wystarcza. Jednak samsung daje sobie rade w tej wojnie rynkowej cena jakość to po co mam przepłacać...

  • -3

    12. ~  2012-10-29 18:52:02  host: ip-151-248-39-165.free.aero2.net.pl

    @11, dla paru groszy zmienić zainteresowania odnośnie wybieranej marki telefonu chore. Ja zawszę kupuje telefony od Nokii, a czy przepłacę tyle czy tyle, nie robi mi różnicy, dobrze zarabiam.

  • 2

    13. ~  2012-10-29 19:23:53  host: host-89-228-60-180.elk.mm.pl

    @12 Rzeczywiście dobrze zarabiasz siedząc na aero2 z 512 kb/s..., to odnośnie przepłacania. A odnośnie tematu to już nie chodzi o jakieś parę groszy czy cenę tylko o JAKOŚĆ. A teraz jakością Samsungi przewyższają Nokie i będzie się ta przepaść powiększać.

  • 1

    14. ~pisul  2012-10-29 19:26:39  host: nat1.res.pl

    Niewazne jakiej marki telefon. Najwazniejsze zebysmy wszyscy zdrowi byli. I tak najlepszy fonik to galaxy Note. Temat mozna zamknac.

  • -1

    15.  2012-10-29 21:01:24

    A jakie to ma znaczenie czy Made In China czy nie?

  • 1

    16. ~karol  2012-10-29 22:53:27  host: s189pc28.mmj.pl

    Nokię kupują moim zdaniem osoby które kiedyś kiedy nokia robiła naprawde porządne słuchawki kupili 1 telefon teraz się tego trzymają, bo nokia jest prosta i nadal dobra.. niestety się mylą:) cena-jakość .. śmiech na sali. Posiadam na salonie pokazową nokię 800. Stoi 4 miesiące a wyświetlacz wypalony jakby laserem :) Telefon nadaje się na recykling a to ponoć jeden z topowych modeli. Dodatkowo te śmieszne i smutne kafelki.. Pora otworzyć oczy! ktoś w noki 3-4 lata temu przysnął i przegapił przełomowy moment na rynku :) W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem jest Samsung (jakość - cena rewelacja) lub apple jeśli ktoś lubi sprzęt z cupertino, ma więcej pieniędzy, chce się pokazać, lub niepotrzebnie wydać 3000zł na sprzęt wart 1500:)

  • 1

    17.  2012-10-30 00:35:40

    Nokia póżno doszczegła problem i teraz będzie jej ciężko. W ostatnim czasie zrobili postęp ale to o rok za późno. Muszą wprowadzić więcej modeli. Szkoda, że rezygnują ze symbianie bo to dobry system, tylko trzeba udoskonalać. Bella w najnowszym wydaniu jest naprawde ok

  • 1

    18. ~Darek  2012-10-30 08:15:18  host: ip-120-159.mofnet.gov.pl

    Samsung: Ta firma to smok. Przydałaby się u nas taka firma.

  • -1

    19. ~  2012-10-30 08:37:11  host: 193.243.147.201

    Żal mi przerosłych dzieciaków, które ściskają swoje szajsungi, wychwalając je pod niebiosa, choć gdyby się nadarzyła okazja i mieli kasę kupili by jeszcze lepszą zabawkę: szajsfona. Mówcie co chcecie ale RIM i Nokia nie upadną. Szkoda, że Nokia porzuciła symbiana i megoo. Android szajsungoklonach to wielka lipa... Wystarczy pojechać za granicę i jak nie chce się zapłacić majątku za roaming danych to taki telefon niewiele może....

  • 1

    20. ~GNU  2012-10-30 08:41:38  host: 109.231.5.198.koba.pl

    Sukces Samsunga ma wiele przyczyn. Raz, że firma robi lepszy sprzęt niż kiedyś, dwa, że mogła sobie pozwolić na zalanie rynku swoim sprzętem, trzy jest moda na Samsunga. Często jest tak, że klienci kupują sprzęt tylko dlatego, że jest popularny, i nie ważne czy jest lepszy czy gorszy od konkurencji. Z drugiej strony pamiętajmy, że dla nas klientów najlepsza jest konkurencja i jeśli Samsung zdominuje wszystkie segmenty rynku elektronicznego to nie będzie dla nas klientów dobra wiadomość. Dlatego też ostatnio zamiast Samsunga kupiłem Xperię i jestem zadowolony z jakości telefonu. Im więcej mocnych graczy na rynku tym lepiej i mam nadzieję, że właśnie Sony niedługo umocni swoją pozycję na rynku smartfonów.

  • 1

    21. ~LepikPL  2012-10-30 09:55:37  host: user-109-243-253-32.play-internet.pl

    Zaczynają mieć zagrywki jak Apple. Dzisiaj otrzymałem komunikat o wycofaniu S5610 ostatniego sensownego klasyka. Zaczyna się dojenie Klienta na drogim sprzęcie dotykowym. Klient prosi mnie o dobry klasyczny telefon, a ja mu wyciągam Ashę 300 (mam przy tym czerwone uszy i nos jak Pinokio). Panie nic nie ma innego...

  • 0

    22. ~serwisant Samsunga  2012-10-30 10:32:45  host: 87-206-12-186.dynamic.chello.pl