Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga po 3Q2009

Wyniki Samsunga po 3Q2009

LuiN 6 Listopada 2009 09:16

0 0

samsungSamsung zakończył III kwartał 2009 roku osiągając 35,86 bilionów koreańskich wonów przychodu (około 31 mld dolarów). Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 4,23 bilionów koreańskich wonów (3,6 mld dolarów), co wskazuje, że koncern jest w bardzo dobrej formie.

Powyższe wartości są o odpowiednio 18,5% i 185,8% większe niż w analogicznym okresie 2008 roku. Dział telefonii komórkowej jest jednym z najlepiej rozwijających się działów Samsunga. Po III kwartale dział ten osiągnął w przeliczeniu około 9,1 miliardów dolarów przychodu, co stanowi 20,6% wzrostu względem analogicznego okresu 2008 roku.




Samsung sprzedał w III kwartale 60,2 mln sztuk telefonów (wzrost o 15% kwartał do kwartału). Udział w globalnym rynku przekroczył tym samym po raz pierwszy w historii firmy 20%, wynosząc 20,8%.

Producent podtrzymuje cel jakim jest sprzedaż ponad 200 mln sztuk telefonów komórkowych w 2009 roku. W realizacji tego celu pomogą mu takie telefony jak chociażby Samsung Avila, o którego rekordowej sprzedaży pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Samsung, GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~lux  2009-11-06 09:36:44  host: chello089074153057.chello.pl

    Chodz mam mozliwosc wziecia telefonu od tego producenta to jakos nie mam do niego zaufania :/

  • 0

    2. ~~lux  2009-11-06 09:49:26  host: apn-95-40-61-46.dynamic.gprs.plus.pl

    Bo Polacy to tradycjonaliści.idą do sklepu i mówią że chcą tel komórkowy. Sprzedawca daje samsunga, a klient pyta:A to jest tel. komórkowy? Przecież to nie nokia!

  • 0

    3.  2009-11-06 10:03:58

    Niestety to w 80% prawda. Ludzie kojarza nokie jako telefon prestizowy, dla wybranych i prosty w obsludze. Nokia od lat tylko sie pogarsza i na sczescie powoli traci rynek. Moim zdaniem bardzo dobrze, moze wreszcie zaczna robic cos porzadnego za rozsadne pieniadze a nie szmelc za 1800zl, bo taniej sie nie da:)

  • 0

    4.  2009-11-06 10:06:12

    Azjatycki tygrys atakuje za kilka lat Nokia będzie miała coraz mniejszy udział w globalnym rynku.

  • 0

    5.  2009-11-06 10:17:02

    Test na najlepszą markę jest prosty. Mam np. 1000zł i chcę kupić "obiektywnie najlepszy" telefon. Śmiem twierdzić,że dzisiaj byłby to Samsung, chociaż nie tak dawno powiedziałbym, że Sony Ericsson. Kto nie chce najlepszego telefonu, kupuje Nokie ;-)

  • 0

    6.  2009-11-06 10:25:07

    Ktos chce miec Nokia dla neklejki nokia to wyda 1199, bo to prawie tyle samo a bedzie mial slabszy telefon.:)))

  • 0

    7. ~piyoter  2009-11-06 10:29:22  host: 195-205-94-12.pub.krusz-lan.pl

    samsung idealnie wstrzelił sie w oczekiwania rynku wydając Omnię i Avilę. Oba te telefony mają róznych odbiorców i wzajemnie się wrecz uzupełniają w oczekiwaniach co do telefonów z dotykiem. Nie bez znaczenia jest poprawa jakosci telefonów, lepsze baterie ( stara przypadłosc samsungów)

  • 0

    8. ~  2009-11-06 11:07:27  host: cc.azsoft.pl

    Samsung radzi sobie coraz lepiej i bardzo cieszy ten stan bo konkurencja rosnie co wplywa na dobro uzytkownikow. Lecz trzeba powiedziec ze do Nokii jeszcze im brakuje bo to co niektorzy nazywaja szmelcem za 1800 zl sugerujac sie durnymi opiniami osob ktore nie mialy z tym do czynienia dla drugich sprawuje sie rewelacyjnie i jest nie jednokrotnie takze narzedziem pracy i sprawdza sie w niej!!!

  • 0

    9.  2009-11-06 13:18:27

    @8 samsung już dawno przegonił Nokię której daleko do innowacyjności. Można gdybać, czy HTC , ale Nokia na tle innych w innowacji to out sider

  • 0

    10. ~qwerty  2009-11-06 15:28:05  host: public62417.xdsl.centertel.pl

    tyle że ponad połowa sprzedaży noki to tandetne telefony przeznaczony tylko i wyłącznie na rynek chiński który nokia zdominowała wypuszczając tanie badziewne telefony dla chińczyków ( niedostępne gdzie indziej), w USA nokia się nie liczy natomiast w europie ma nadal silną pozycje chociaż nie jest ona odzwierciedleniem sprzedaży bo jak już wspominałem nabijają sobie % na rynku chińskim

  • 0

    11.  2009-11-06 20:57:09

    5 lat temu miałem Samsung i to była totalna porażka, owszem bardzo bajerancki ale co z tego jak ładowarkę trzeba było nosić przy sobie - w tym roku zaryzykowałem na próbę Samsunga i przeżyłem szok jaki postęp zrobił w ciągu tych paru lat i chociaż jeszcze parę miesięcy temu jedyną firmą której telefony lubiłem był SE to teraz po przesiadce na Samsunga odstawiłem SE. 1. obecnie poszukuję klapki dla żony, i po wejściu do sklepów z telefonami na pytanie sprzedawcy odpowiadam: koniecznie klapka, niekoniecznie Nokia - i wtedy się zaczyna, ale wie Pan, Nokia jest dobra, Nokia jest najlepsza itp, itd. :)

  • 0

    12. ~F  2009-11-07 08:30:45  host: abuh153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uwielbiam czytać takie najazdy na Nokie. Śmiech mnie ogarnia gdy kupujący nowy telefon wybiera właśnie Samsunga bo jest trochę tańszy i ładniejszy niż Nokia (choć to rzecz jasna kwestia gustu) Natomiast kupujący produkt tej marki znacznie szybciej wracają z nim do servisu niż ci którzy zakupili Nokię, mają problemy z zasięgiem i jakością połączeń czyli z tym do czego głownie służy telefon: z połączeniami. Wystarczy wyjechać kawałek poza tereny miejskie by zobaczyć jaki problem Samsungi mają z łapaniem zasięgu a często nawet w miastach go nie łapią. Słabe anteny wewnętrzne, delikatne przebajerowane stylistycznie obudowy, marna jakość wyświetlaczy w słońcu. Jakie w tych Samsungach wielkie innowacje są znowu, owszem mają niezłe aparaty, ogólnie multimedia. Nokia też ma teraz w ofercie całą paletę nowych dobrych telefonów w przystępnej cenie którymi wróciła do korzeni, czyli mocna bateria i nieskomplikowane menu, świetna jakość połączeń i wytrzymałość. To że nie ma w ofercie wielu dotykowców którymi podniecają się pryszczaci małolaci tylko dobrze o nich świadczy, puki co jest to nie praktyczne rozwiązanie. Za to np 6303 classic jest telefonem autentycznie nie do zajechania a i prezentuje się całkiem nieżle. Apropo koleś Astro, chcesz kupić żonie fajny klapkofon, poczekaj na dniach wychodzi bardzo przyjemna klapka od Nokii z Agps-em 3710 fold w trzech wersjach kolorystycznych i super praktycznym rozmiarze.

  • 0

    13. ~SE fan  2009-11-07 15:16:05  host: 94.254.164.60

    12. F, masz rację, tylko Nokia nigdy się nie psuje, do serwisu w całej historii Firmy nie trafił jeszcze ani jeden egzemplarz ! Natomiast Samsungi, SE, Sagemy, itp. przywożone są całymi paletami.

  • 0

    14. ~me  2009-11-07 16:10:06  host: chello084010127128.chello.pl

    kolego "F" - wyjasnij tylko czemu z wymagajacego rynku Japonskiego Nokia sie wycofala, a w USA niemal nie istnieje i jest daleko nie tylko za Samsungiem ale LG?? Szkoda, ze ten news tak pozno, bo pokazalbym Ci statystyki, iz w krajach rozwinietych Samsung ma juz niemal 28% podczas gdy w zacofanych 20% - to tylko potwierdza, iz wbrew opinii "super trendy kolesi" Nokia nie oznacza juz super trendy telefonu w ROZWINIETYCH krajach.

  • 0

    15. ~ed  2009-11-07 18:40:36  host: host-89-167-51-26.nplay.net.pl

    a ja wczoraj porównałem zasięg Nokii E52 w lokalu 0 kresek a Samsung Pixon 12 dwie !!!! i tyle w temacie zasięgu

  • 0

    16. ~Nokia precz  2009-11-07 19:15:36  host: host84-38-91-90.tvkdiana.pl

    Nokia to kupa :)

  • 0

    17. ~  2009-11-07 20:26:03  host: dck230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12@ powiedz to mojemu kolesiowi któremu dałem na jakiś czas swoją "zapasową" K750 by mógł oddać swoje kupione jako nowość (w dodatku za kosmiczne pieniądze) w salonie Nokii E52 do serwisu gdyż wiesza się, z reguły przy kończeniu rozmowy, jedynym lekarstwem jest wyjęcie baterii na czasem nawet 3h bo wcześniej przy odpalaniu zawibruje tylko i nic dalej się nie dzieje. Poczytaj na forach, nie jest to odosobniony przypadek tego modelu. Bajeczki o cudownych Nokiach opowiadaj w piaskownicy.

  • 0

    18. ~Troglodyta  2009-11-07 20:43:51  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Wy się nie znacie. Nokia się nie psuje - Nokia idzie na przegląd okresowy. Który może trwać do śmierci właściciela. Znajomy oddał N95 do punktu Nokia Care. Jakieś pół roku temu... Albo 6500 S z samopękającymi wyświetlaczami. A 5800XM nie miało wtopy z głośnikiem? E71 której wykonanie jest nieadekwatne do klasy i kasy którą trzeba za nią dać. Nie twierdzę, że Samsung robi same świetne modele - co prawda E250 nic nie mam do zarzucenia, ale też nie jest tak, że Nokia robi świetne telefon. Robi dobre telefony, ale to za mało na tak konkurencyjnym rynku. PS Co do dotyku w telefonie - to akurat Nokia chyba miała pierwszego dotykowca, może gdzieś łeb w łeb z Motorolą.

Dodaj swoją opinię