Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga po 2Q2016

Wyniki Samsunga po 2Q2016

orson_dzi 7 Lipca 2016 10:08

2 0

Samsung ogłosił wyniki finansowe za II kwartał 2016 roku. Są jeszcze lepsze niż przewidywali analitycy.



Zakończony kwartał miał być najlepszy w wykonaniu Samsunga od dwóch lat. Bardzo dobra sprzedaż modeli z serii Galaxy S7 (16 mln egzemplarzy) miała przyczynić się do wypracowania zysku operacyjnego na poziomie 6,8 mld dolarów.


Oficjalnie zaprezentowane wyniki okazały się być jeszcze lepsze. Zysk operacyjny wyniósł w II kwartale 2016 roku, w przeliczeniu, ok 6,94 mld dolarów.




Źródło tekstu: Samsung; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | 2q2016 | wyniki

w sumie: 20
  • 0

    1.  2016-07-07 10:41:35

    Samsung podnosi sie po kilku kwartałach zastoju i regresu :-)

  • 0

    2. ~F  2016-07-07 10:45:50  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Samsung idzie jak burza. Chyba ludzie biorą na zasadzie owczego pędu.

  • 0

    3.  2016-07-07 11:15:42

    @2 Z tym owczym pędem to masz niestety rację. Ostatnim moim samsungiem był S2. Już nie wyłożę na obecnego ok 3tys. ...bezsens, gdzie inne fony są też rewelacyjne i za niewielkie pieniądze. Myślę o ulefone fufture lub coś z xiaomi.

  • 0

    4.  2016-07-07 12:30:38

    Rozumiem, że chodzi o Samsung mobile, a nie o całą korporacje?

  • 0

    5. ~  2016-07-07 12:34:48  host: public-gprs1975.centertel.pl

    No niekoniecznie z owczego pędu. Porównajmy sobie flagowce jak wyglądają i w tym zestawieniu Samsung wypada najlepiej. Dodajmy ekran Amoled (pozdrowienia dla ludzi którzy nie potrafią ustawić jego nasycenia barw) i przejrzysty interfejs w którym nie trzeba doinstalowywać np. latarki bo jest na swoim miejscu.

  • 0

    6.  2016-07-07 12:39:20

    @5 Problem z amoledem to coś więcej niż nasycenie barw. Wiele zjawisk na rynku działa na zasadzie "owczego pędu". jak ktoś się za bardzo na czymś nie zna to bierze to, co ma sąsiad. Na tej zasadzie wytłumaczyć można sukces sieci PLAY np.

  • 0

    7.  2016-07-07 12:39:26

    applefan, komentuj "upadającą platformę androidową" ...

  • 1

    8. ~Burn  2016-07-07 12:59:57  host: n15-04-02.opera-mini.net

    @3 No tak porównuj firmy i telefony Samsunga i np. ulefone. Normalna firma i często przynajmniej w jakimś stopniu trochę szemrany biznes z Shenzhen. Podobno patriotyzm zaczyna się od płacenia podatków ;)
    Dlaczego oficjalnie żadna chińska firma poza dosłownie paroma jak Huawei czy ZTE nie działają w Europie czy Stanach ? Bo kradną, wykorzystują czyjąś pracę, patenty, rozwiązania, design.
    Nie chodzi o kłótnie Apple vs Samsung o pietruszkę, ale już o typowe chamskie złodziejstwo.
    Kolejna kwestia to np. podatki, przepisy dotyczące bezpieczeństwa, środowiska, pracowników. Co by nie powiedzieć to są zupełnie inne, nieporównywalne warunki. Chińskie telefony to prawie jak wóda z mety ;D
    Co do już samej jakości...porównaj dobrze np. ekran, prawie każdy nawet najdroższy i najlepszy chiński telefon będzie gorszy od najlepszego od Apple, Samsunga itd. Aparaty niby niezłe, ale ciągle z Galaxy S, iPhonami, LG G i Nokia/MS z PureView. Cena też od premiery spadła, kupujesz na miejscu, możesz przetestować, sprawdzić. Gwarancję masz dwa lata w Polsce, a nie rok Chinach.
    Wielu Januszy ma śmieszne sklepy, ale to nie dla każdego. Jest parę ciekawych telefonów, ale to jeszcze nie to.
    Więc jeśli porównujemy to całościowo. Gdyby te telefony były sprzedawane w MM to oneplus pewnie kosztowałby bliżej 2500 ;)
    No i może chińczycy klepią telefony, ale to co w środku jest jeszcze opracowywane, projektowane, wymyślne w Stanach, Niemczech, Korei, Japonii.

  • 0

    9.  2016-07-07 13:02:38

    @6 ... sukces sieci PLAY to nie koniecznie "owczy pęd". Rewolucyjnym i podstawowym dla mnie argumentem by z niej korzystać była opcja darmowych rozmów i sms. Dlatego z całą rodzina jestem w play i sobie chwalę gdzie rozmawiając ok. 600min/mc płacę ZERO zł. Do innych sieci dzwonię sporadycznie co kosztuje mnie 2 - 5zł/mc.
    Korzystając teraz także z virgin freemium gdzie dają 30min/mc to koszt w play wynosi mnie max 1zł/mc.

  • 0

    10.  2016-07-07 13:11:19

    @8... oczywiście masz trochę racji jednak przyznasz, że różnica w aparacie, wydajności teraz nie jest już tak duża w xiaomi mi5 czy ulefone future w stosunku do sama czy appla, a jednak cena tych ostatnich jest zaporowa.
    Co do patentów. Tu nic nie zrobimy, a że nie umieli ich uchronić dla siebie ich problem. Pozdrawiam

  • 0

    11. ~Ędek  2016-07-07 13:32:48  host: n27-04-05.opera-mini.net

    A co nas samsunk opchodzi ?

  • 0

    12.  2016-07-07 13:43:17

    @9 czyli z jakiej oferty PLay korzystasz?

  • 0

    13. ~Fokus  2016-07-07 14:44:32  host: n30-06-04.opera-mini.net

    Zysk operacyjny, wielkość sprzedaż modeli z serii Galaxy S7 i... ?
    To mają być te wyniki Samsunga?!

  • 0

    14.  2016-07-07 14:52:55

    "Oficjalnie zaprezentowane wyniki okazały się być jeszcze lepsze. Zysk operacyjny wyniósł w II kwartale 2016 roku, w przeliczeniu, ok 6,94 mld dolarów."

    W przeliczeniu z czego na co?

    Wyższy od przewidywanego o 2%. Szał. Jakby okazał się niższy o 2%, napisaliby "zbliżony do oczekiwanego" a tak jest "jeszcze lepszy od oczekiwanego"

  • -1

    15. ~  2016-07-07 15:09:44  host: 212.160.172.70

    @8 stara zasada ktoś robi hajs na ludzkiej krzywdzie oni wykorzystują pracowników Ty wykorzystujesz okazję i tym sposobem masz tel. pokroju UMI Super niewiele słabszy od S7 2k taniej :)

  • 0

    16.  2016-07-07 16:35:32

    @12 play na kartę lubie to.

  • 0

    17.  2016-07-07 16:59:11

    @15 Demagogia - (.........) stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.

  • 0

    18. ~Adam  2016-07-07 18:28:55  host: user-94-254-225-6.play-internet.pl

    @5. Masz racje ten pięknie wypalony ekran po około 6 miesiącach. Normalnie skakać i piać z zachwytu.:)
    Ekran Amoled to największa wada Samsunga.

  • 0

    19. ~  2016-07-08 19:17:16  host: public-gprs6280.centertel.pl

    Do 18. Miałem kilka Samsungów w Amoledem i przy bardzo intensywnym używaniu nie miałem problemów. Jakością zaś kolorów miażdżą konkurencję. Nie twierdzę że Amoledy się nie wypalają ale kto normalny używa codziennie/stale smartfona za ok. 3k zamiast nawigacji?

  • 0

    20.  2016-07-11 11:59:13

    @19 Zdania są podzielone, ja wolę LCD właśnie m.in. dlatego że kolory i sam obraz nie są tak intensywne - przez to nienaturalne. Owszem jest możliwość regulacji profili, nasycenia, ale niewiele to poprawia, wciąż czegoś brakuje a coś innego jest selektywnie za ostre - ciężko zapanować nad równowagą. Dochodzi do tego efekt migotania - nie każdy to widzi, dlatego dla wielu to nie jest wada, ale ja np. widzę i męczy mi to wzrok. Jedyne co lubię w Amoledach to widoczność w ostrym słońcu - tutaj wygrywają na pewno.
    Co do używania smartfona za 3k do nawigacji to nie rozumiem dlaczego nie? Właśnie smartfon za 3k się do tego nadaje, bo jest szansa że ma dobry odbiornik GPS, duży i wyraźny ekran o dużej gęstości punktów i generalnie chodzi szybciej. Nic tak nie denerwuje jak oczekiwanie na fixa, gdy jak się okazuje trzeba było właśnie skręcić. Poza tym m.in. po to się kupuje drogi sprzęt żeby mieć wielozadaniowca.

Dodaj swoją opinię