Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Samsunga po 2Q2015

Wyniki Samsunga po 2Q2015

orson_dzi 30 Lipca 2015 17:59

2 2

W II kwartale 2015 roku Samsung zaliczył przychody na poziomie 41,7 mld dolarów. Zyski firmy wyniosły 4,9 mld dolarów i spadają już siódmy kwartał z rzędu.



Zyski operacyjne działu mobilnego spadły o 37%, a marża operacyjna spadłą z 15,5% do 10,6%. Samsung źle ocenił proporcje sprzedaży swoich flagowych modeli - Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Pierwotnie zakładano, że model Edge sprzeda się w cztery razy mniejszej ilości od modelu tradycyjnego, tymczasem sprzedaje się tylko w dwa razy mniejszej ilości. Przez to duża ilość egzemplarzy Galaxy S6 zwyczajnie zalega w magazynach i Samsung planuje stałą obniżkę cen dla swojego flagowego smartfonu.




Samsung optymistycznie patrzy ma rynek tabletów. Firma zakłada, że gdyby minie wakacyjna posucha, sprzedaż najnowszych modeli Galaxy TAB A powinna być zadowalająca.

Cena akcji Samsunga spadła dzisiaj o 3,8%.

Zobacz: 13 sierpnia konferencja Samsunga

Źródło tekstu: Samsung; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | 2q2015

w sumie: 19
  • 1

    1. ~  2015-07-30 18:03:03  host: public-gprs516763.centertel.pl

    applefan wzywam Cie

  • 0

    2. ~Joey  2015-07-30 18:08:33  host: 81.219.84.18

    sprzedają g****o w cenie diamentów z czym do ludzi...

  • 2

    3. ~  2015-07-30 18:11:34  host: public-gprs516537.centertel.pl

    Że gdyby minie wakacyjna posucha - co to znaczy, chyba gdy an nie gdyby.

  • 0

    4.  2015-07-30 19:18:47

    Samsung zakłada sprzedaż a Apple ją realizuje :) Mnie po 3 miesiącach używania S6 zaczął zachowywać się jak każdy android czyli zmuła i co jakiś czas reset. Nie ma się co dziwić że sprzedaż jest taka skoro system do bani.

  • 0

    5.  2015-07-30 19:58:28

    Jak mawiał pewien klasyk: nie chcem ale muszem. A nie mówiłem...

  • -2

    6. ~  2015-07-30 20:21:46  host: 89-74-183-115.dynamic.chello.pl

    Szkoda mi tych, którzy nadal kupują to ścierwo :)

  • 1

    7. ~  2015-07-30 20:27:33  host: public-gprs516537.centertel.pl

    4@ to sobie zainstaluj programik do czyszczenia, np CCleaner.

  • 0

    8. ~me  2015-07-30 20:30:45  host: 115-65.echostar.pl

    Zysk kwartalny 5 mld dolarów. Faktycznie krucho ;-)

  • 0

    9. ~ciekawy  2015-07-30 20:31:49  host: n13-04-07.opera-mini.net

    @5 chce na urodziny coś sobie zafundować. Na dzień dzisiejszy co polecasz? cena nie wchodzi w rachube, tylko jakość. Zainteresowania moje to dostęp do Internetu .

  • 0

    10.  2015-07-30 21:12:31

    @4 nie każdy Android zamula i się restartuje.
    Nie ma to jak ocenianie systemu operacyjnego z poziomu *** samsunga.

  • 0

    11. ~me  2015-07-30 21:43:33  host: 115-65.echostar.pl

    nie ma to jak bezsensowny hejt. Samsung robi naprawdę dobry sprzęt.

  • 0

    12.  2015-07-30 21:45:20

    No właśnie spojrzałem na A3. W ciągu 4 miesięcy zleciał z 1300 na 800. Widać, że ceny sztucznie dmuchane i nie ma co się rzucać przez pierwsze pół roku na te ich wynalazki.

  • 0

    13. ~prawda  2015-07-31 07:03:04  host: 85-222-82-163.dynamic.chello.pl

    Słoneczny. A3 nigdy nie kosztowalu 1300 zl. Przy premierze cena wynosiła 1199, a teraz kosztuje 899 zl

  • 0

    14. ~ciekawy  2015-07-31 07:31:22  host: n30-05-03.opera-mini.net

    @5
    Czy ja mogę liczyć na Twoją pomoc?

  • 0

    15. ~shadowrunner  2015-07-31 08:24:58  host: net134-100.4web.pl

    To zabawne że ludzie którzy uzasadniali że rekordowy kwartał appla jest jakoby jego porażką bo... analitycy spodziewali się większej sprzedaży teraz twierdzą że te wyniki samy nie są wcale takie złe;-) Technicznie złe nie są ale gdyby te spadki osiągnąłł apple to już bym czytał artykuł "analiza upadku firmy";-) Generalnie już to widać że chinczycy załatwią wszystkich docelowo... lowend już praktycznie wygrali... produkty topowe bronią się jeszcze feelingiem premium ale patrzać na słuchawki typu o+2 pytanie ile jeszcze... Długofalowo nie jest to wcale takie dobre bo to właśnie firmy jak samsung robią R&D używany później masowo w tanich składakach z chin... pytanie czy chinczycy będą chcieli wziaść na siebie te koszty...

  • 0

    16.  2015-07-31 09:16:20

    Android niestety wykańcza producentów i wcale nie jest dobrym systemem. No może dla garstki co się bawi we w alternatywne wersje, ale nawet to się po jakimś czasie nudzi. Zapychanie niestety to typowy mankament tego systemu i nie jest to tylko kwestia braku cleanerów tylko złej optymalizacji. najbardziej zauważyłam szkodzą aktualizacje aplikacji, często nawet tych preinstalowanych, które rozrastają się zastraszającym tempie. Jeśli ktoś mi nie wierzy niech weźmie używany smartfon babci, która ma wyłączony Internet i tylko dzwoni i smsuje,, taki android działa tak samo jak pierwszego dnia.

  • 0

    17. ~Titi  2015-07-31 09:43:12  host: 212.2.126.216

    Niestety android z pamięcią 4MB to totalna porażka. 2MB zajmuje system. Karta pamięci prawie nic nie daje. Wiele aplikacji instaluje się w pamięci wewnętrznej zapychajac ją. Np. Każde zainstalowanie języka offline w tłumaczu zabiera ok. 150MB. Zainstalowanie 5 języków to ok. 800MB. Na zainstalowanie map offline o wielkości 2GB brak miejsca. A tych aplikacji nie można przenieść na kartę pamięci co powoduje że taki telefon jest mało użyteczny. Przy takich ograniczeniach minimum to 16 GB. A to kosztuje.

  • 0

    18.  2015-07-31 11:56:32

    I niech im spadają wyniki. Dla mnie ta firma może i nawet światło zgasić

  • 0