Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki PTC w 3Q2010

Wyniki PTC w 3Q2010

WitekT 4 Listopada 2010 10:31

0 0

30. września PTC miała 13,321 mln aktywnych kart SIM, czyli o 46 tys. kart więcej niż 30. czerwca - wynika z danych opublikowanych przez Deutsche Telekom.

W III kwartale PTC pozyskała 51 tys. kart abonamentowych (ma ich teraz ogółem 6,814 mln), ale straciła 5 tys. kart prepaid (6,507 mln).

Dla kart abonamentowych spadł churn - o 0,1 punkta procentowego w stosunku do zeszłego kwartału, a w ujęciu rocznym pozostał bez zmian i wyniósł 0,8%.

Dla całej bazy wskaźnik ten w 2009 roku wyniósł 2,8% (w ujęciu rocznym urósł o 0,2 punkta, w ujęciu kwartalnym zmalał o 0,1%).




Karty SIM Abonament Prepaid Łącznie
1Q09 6,363 mln 6,924 mln 13,287 mln
2Q09 6,477 mln 6,932 mln 13,409 mln
3Q09 6,577 mln 6,906 mln 13,482 mln
4Q09 6,656 mln 6,844 mln 13,500 mln
1Q10 6,722 mln 6,639 mln 13,361 mln
2Q10 6,763 mln 6,512 mln 13,276 mln
3Q10 6,814 mln 6,507 mln 13,321 mln

Przychody i EBIDTA:

Przychód od klientów Przychód całkowity EDIDTA Marża EBIDTA
3Q09 1,822 mld zł 1,889 mld zł 735 mln zł 38,9%
4Q09 1,809 mld zł 1,882 mld zł 674 mln zł 35,7%
1Q10 1,660 mld zł 1,756 mld zł 674 mln zł 38,3%
2Q10 1,743 mld zł 1,811 mld zł 707 mln zł 39,0%
3Q10 1,795 mld zł 1,891 mld zł 637 mln zł 33,7%

Wybrane dane:

Przychód na klienta Abonament Prepaid Łączny Procent przychodu z usług niegłosowych
3Q09 73 zł 18 zł 45 zł 23%
4Q09 72 zł 18 zł 45 zł 26%
1Q10 67 zł 15 zł 41 zł 25%
2Q10 68 zł 16 zł 44 zł 25%
3Q10 72 zł 20 zł 44 zł 26%

Koszt pozyskania klienta Abonament Prepaid Łączny Koszt utrzymania klienta (przedłużenie)
3Q09 364 zł 11 zł 82 zł 340 zł
4Q09 361 zł 11 zł 92 zł 296 zł
1Q10 337 zł 6 zł 82 zł 265 zł
2Q10 422 zł 8 zł 84 zł 325 zł
3Q10 509 zł 12 zł 96 zł 372 zł

Minuty na klienta Abonament Łączny
3Q09 198 124
4Q09 201 126
1Q10 200 125
2Q10 209 134
3Q10 210 136

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • -1

    30.  2010-11-04 13:55:01

    27. Wszyscy operatorzy postawili na obniżanie kosztów połączeń w sieci: sieć rodzinna, stan darmowy, bezlik rozmów i delfin w ofertach abonamentowych operatorów to podstawa. Czy to usługi skierowane dla garstki użytkowników, wątpię.

  • 0

    31.  2010-11-04 14:02:23

    #29 dokladnie, mam podobne zdanie. Nie zalezy mi na telefonie, poniewaz kupuje go osobno, a to czy bede mial abonament nizszy o 12 zl czy nie nie jest na tyle istotne zeby zmieniac siec jezeli po 5 latach jestem zadowolony. Oczywiscie 12 lz==zl to jakis pieniadz, ale w worku codziennych wydatkow bardzo niewielki i wydaje mi sie ze wiele osob nie zaryzykuje zmiany sprawdzonego operatora po to zeby oszczedzic 10 czy 12 zl, moze sie myle ale wydaje mi sie ze sporo osob do tego tak podchodzi

  • 0

    32. ~bartek  2010-11-04 14:05:14  host: public25874.cdma.centertel.pl

    Na telixie piszą o zmianach w Erze, mają w planach zmienić nazwę na T-Mobile. Tytuł mówi sam za siebie - Era pod nową marką będzie walczyć o klienta. Co to ma znaczyć do tej pory nie walczyli, co się dzieje?

  • 0

    33.  2010-11-04 14:16:55

    bartek (32), zdaje się, już parę lat temu było mówione, że jak tylko Deutsche Telekom przejmie w całości PTC, natychmiast dokonają rebrandingu Ery na T-Mobile. I teraz wydaje się, że jest to wreszcie możliwe. I to wygląda na to, że nawet w przeciągu najbliższych paru miesięcy.

  • 1

    34. ~blablabla  2010-11-04 14:26:54  host: 212.2.126.225

    @31 To wszystko zależy od punktu widzenia a ten zależy od punktu siedzenia. Ja sobie z nudów kiedyś liczyłem ile by mnie kosztowało gdybym zmienił sieć. Sprawdziłem biling z miesiąca i oczywiście złożyłem że znajomi z sieci również zmieniliby opa. Teraz wiadomo gdzie 30zł mi wystarcza na wszystko i wcale się nie ograniczam. W przypadku niektórych ofert płaciłbym ponad dwa razy tyle. I teraz najważniejsza rzecz. Te powiedzmy 200-400zł oszczędności rocznie na numer to dla mnie całkiem dużo. I rozumiem że jak ktoś zarabia 5,10 czy więcej tys miesięcznie to może myśleć inaczej. Dziwi mnie natomiast jedna rzecz. Często słyszę że te 10zł czy 20zł różnicy na miesiąc to bez znaczenia. Dziwi mnie to tym bardziej że słyszę to od osób zarabiających poniżej 2000zł. I jest to dla mnie naprawdę dziwne. Bo np w przy 3-4 numerach taka osoba musi w roku oddać pół pensji miesięcznej a w przypadku osób mniej zarabiających może to nawet oscylować w granicy miesięcznej pensji. Czy to jest niewiele? Moim zdaniem nie. Tym bardziej że wiadomo ile w Polsce zarabia statystyczny Kowalski i jak wygląda nasza klasa średnia. Chciałbym przy okazji przypomnieć że duża część z komentatorów na telepolis nie dożyje nawet 70 lat. Imo warto oszczędzać na rzeczach nieistotnych choćby po to żeby w kieszeni więcej zostawało na rzeczy ciekawsze/ważniejsze.

  • 0

    35.  2010-11-04 14:30:31

    @32 nie ma nikt poki co zandych planow, a to co tam jest napisane to domysly i analizy z pulsu biznesu. czytaj dokladnie... a ew. zmiana marki z pewnoscia beda poprzedzona badaniami - juz raz je robiono i okazalo sie, ze marka era jest tak silna i rozpoznawalna, ze nie oplacalo sie jej zmieniac. bylo to jednak, gdy pozycja play nie byla tak mocna (w ogole play wtedy nie bylo), a sama pozycja ery byla o wiele lepsza niz teraz.

  • 0

    36. ~dercos  2010-11-04 14:45:21  host: dqa58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @thonka wystarczy zwrócić uwagę na to, że Telekomunikacja Polska też miała całkowicie zniknąć ze świadomości ludzi na rzecz Orange, a nadal jest jak jest. Rebranding jest pracochłonnym i kosztownym procesem, którego nie podejmuje się od tak i to w ciągu miesiąca. Tmobile też nie będzie robić takich zmian na siłę.

  • 0

    37. ~Tacy są Polacy  2010-11-04 15:05:14  host: dcx54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @34.Znam rencistów co też nie zmienią opa. I nie są to renciści z pensją 2000PLN tylko mniejszą. Polak nie lubi zmian i na tym bazują operatorzy. Liczy się wydawana kwota na miesiąc. Jeżeli ją akceptują nie szukją lepszych czy tańszych rozwiązań, a przecież oszczędność np. tylko 20 zł to rocznie 240zł - starczy na 1 lub dwa rachunki za prąd.

  • 0

    38. ~sparxo  2010-11-04 15:55:25  host: public55947.xdsl.centertel.pl

    a wiecie ze dziala juz witryna t-systems.pl?

  • 0

    39. ~  2010-11-04 17:10:22  host: 154.etlink.pl

    @7 kiedys w szkołach uczono matematyki. Wyobraz sobie, ze PTC w kwartale pozyskalo TYLKO dwoch klientow. Jedno abonementowego za 507 zl i jednego pre paid za 12 zl. I teraz policz jaki byl sredni koszt pozyskania klienta w tym hipotetycznym kwartale. Potem policz to samo dla trzech: jeden abo i dwoch prepaid, potem dla czterech (1 abo, trzech prepaid). I koniecznie opublikuj tu wyniki swoich obliczen celem publicznego ich sprawdzenia.

  • 0

    40. ~Adaś  2010-11-04 17:29:36  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Widzę panowie się kłócą, a w sumie nie potrzebnie. Powiem tak, mają wzrost w abonamentach czyli w stałych przychodach co jest dobrą informacją. Lekki ubytek w ofercie na kartę raczej większość z W3 tak będzie miała bo tam rotacja jest także bardzo duża. łatwo przenieść numer więc ludzie migrują. Ogólnie wyniki złe nie są.

  • 0

    41. ~tl111  2010-11-04 19:05:03  host: smrw-91-193-86-157.smrw.lodz.pl

    22-thonka - Każdy dobiera sobie znajomych podług siebie. Zapewne Twoi są błyskotliwi w myśli i mowie oraz wyborze operatora. Ja zostanę przy swoim opie i moich znajomych bo ciężko mi pomyśleć i zrozumieć jak można bardziej dbać o kieszeń obcej firmy niż o swoją. A dyskusję ja rozpocząłem więc była o wynikach Ery i jak to się bezpośrednio przekładało na propozycje konkurencji. Ty się do niej dołączyłeś. Ciężko to zrozumieć i zauważyć ?

  • 0

    42.  2010-11-04 20:19:51

    Ja także nie wyobrażam sobie przenoszenie siebie i rodziny a także znajomych żeby mieć trochę taniej. Więcej z tym zachodu niż to warte. Mam znajomego w Play który ciągle się zali że co i raz musi latać i szukać wybranego telefonu. A rachunki mu przysyłają mega wysokie. Ja to się śmieje że przecież masz tam tak tanio a płacisz tyle :D Wyniki Ery są ok, są na plusie a co do analogicznego roku spadki były ale to nie tylko w Erze. Ale teraz najwidoczniej wszyscy odrabiają straty.

  • 0

    43.  2010-11-04 20:32:03

    niutas (42), "Ja także nie wyobrażam sobie przenoszenie siebie i rodziny a także znajomych żeby mieć trochę taniej. Więcej z tym zachodu niż to warte." Najgorzej, gdy o sprawie wypowiadają się osoby nie mające o niej zielonego pojęcia. Rozsądne osoby dokonują MNP jedynie w przypadku znacznej oszczędności, nie po to by mieć "trochę taniej". A chyba nie widziałem prostszej procedury niż właśnie MNP .

  • 0

    44.  2010-11-04 20:37:50

    W ujęciu rocznym liczba klientów Ery spadła, dla Orange wzrosła.

  • 0

    45.  2010-11-04 22:28:53

    #34 oczywiscie masz racje,ja podalem to na swoim przypadku gdzie miesiecznie wydaje 64 zl i mam w tym rodzinna, 100 mb neta + edge bez limitu po przekroczeniu, + 270 min (zaznaczam ze mam w ksiaze 2 osoby w play). Wiec 64 zl to nie jest kwota z ktorej mozna bardzo duzo zejsc. Oczywiscie nie mam kilku telefonow, tylko jeden swoj itp, ale jak masz rodzine i masz 4 fony gdzie na kazdym oszczedzasz 20zl to miesiecznie jest prawie 100 to mysle ze warto. Wiec przejscie na play gdzie zaoszczedze te 100-150 zl rocznie nie wydaje mi sie oplacalne, poniewaz czsto jezdze pociagiem na trasie warszawa-gdansk, warszawa krakow, warszawa -lodz i z ery moge sobie prawie caly czas korzystac zarowno z glosu jak i data, natomiast internet w play na tych odcinkach duzo gorzej - wiem poniewaz jezdze z osoba majaca prywatny tel w play. Natomiast ja lubie niestety poprzegladac sobie www czy poczte na telefonie wiec dla mnie te 100-150 zl wiecej jest gwarancja ze na tychtrasach moge sobie swobodnie z tego korzystac

  • -1

    46.  2010-11-04 22:59:57

    @41 kto dal Ci prawo, o oswiecony, obrazania mnie i moich znajomych w tak drwiacy z nas sposob? boli Cie, ze korzystamy z innej sieci niz play? masz z tym jakis problem? place mniej w erze niz bylbym w play - dlatego nie dbam o swoja kieszen? spojrz po orostu czasem szerzej niz z poziomu swojego profilu uzytkowanai telefonu, bo ja za 50zl przegaduje w erze ok. 500-600 minut i wykorzystuje srednio ok 300mb danych. bedac w play musialbym zaplacic za to przynajmniej polowe wiecej. dalej uwazasz, o znawco, ze dbam o kieszen operatora? nie dla kazdego play jest wybawca Polski i Swiata, a widze, ze coraz wiecej osob nie jest w stanie tego pojac slepo wierzac, ze play jest the best.

  • 1

    47. ~tl111  2010-11-05 07:11:09  host: smrw-91-193-86-157.smrw.lodz.pl

    46 - Kto ? Ty swoją wypowiedzią nr 22 skierowaną personalnie do mnie. I nie uważam aby moja odpowiedź była obraźliwa. Użyłem jedynie dokładnie Twoich słów.EOT

  • 0

    48.  2010-11-05 17:17:10

    Co ciekawe wyczytałem na parkiecie o wynikach Ery i rentowność Ery była wyższa niż rentowność Orange i to o 3% więc wyniki mają bardzo dobre.

  • 0

    49.  2010-11-07 22:02:50

    @48 w abo i w biznesie Era dobrze prosperuje, mimo turbulencji, zobaczymy jakie efekty przyniesie nowy rok z nowym prezesem, kiedy wszystko się uspokoi. Wg pulsu biznesu era powalczy o klienta, no to zobaczymy.

Dodaj swoją opinię