Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki PTC w 2Q2011

Wyniki PTC w 2Q2011

WitekT 4 Sierpnia 2011 08:30

0 0

Trzeci kwartał z rzędu PTC spadła ilość kart abonamentowych - w II kwartale o 19 tys. Liczba kart prepaid wzrosła o 46 tys. Widać wyraźny spadek kosztów pozyskania klientów po wzroście na przełomie roku.

Dla kart abonamentowych churn w stosunku do zeszłego kwartału spadł o 0,1 pkt. proc. do poziomu 1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 0,1 punkta procentowego.

Dla całej bazy wskaźnik ten w I kwartale wyniósł 2,7% (w ujęciu rocznym zmalał o 0,2 pkt. proc., a kwartalnym zmalazł o 0,3 pkt. proc.).




Karty SIM Abonament Prepaid Łącznie
1Q10 6,722 mln 6,639 mln 13,361 mln
2Q10 6,763 mln 6,512 mln 13,276 mln
3Q10 6,814 mln 6,507 mln 13,321 mln
4Q10 6,796 mln 6,463 mln 13,259 mln
1Q11 6,717 mln 6,458 mln 13,175 mln
2Q11 6,698 mln 6,504 mln 13,203 mln

Przychody i EBIDTA:

  Przychód od klientów Przychód całkowity EDIDTA Marża EBIDTA
1Q10 1,660 mld zł 1,756 mld zł 674 mln zł 38,3%
2Q10 1,743 mld zł 1,811 mld zł 707 mln zł 39,0%
3Q10 1,795 mld zł 1,891 mld zł 637 mln zł 33,7%
4Q10 1,781 mld zł 1,885 mld zł 738 mln zł 39,2%
1Q11 1,641 mld zł 1,736 mld zł 568 mln zł 32,7%
2Q11 1,695 mld zł 1,794 mld zł 697 mln zł 38,9%

Wybrane dane:

Przychód na klienta Abonament Prepaid Łączny Procent przychodu z usług niegłosowych
1Q10 67 zł 15 zł 41 zł 25%
2Q10 68 zł 16 zł 44 zł 25%
3Q10 72 zł 20 zł 44 zł 26%
4Q10 71 zł 16 zł 43 zł 28%
1Q11 67 zł 16 zł 39 zł 27%
2Q11 67 zł 16 zł 43 zł 27%

Koszt pozyskania klienta Abonament Prepaid Łączny Koszt utrzymania klienta (przedłużenie)
1Q10 337 zł 6 zł 82 zł 265 zł
2Q10 422 zł 8 zł 84 zł 325 zł
3Q10 509 zł 12 zł 96 zł 372 zł
4Q10 527 zł 8 zł 107 zł 325 zł
1Q11 501 zł 8 zł 95 zł 339 zł
2Q11 432 zł 4 zł 79 zł 293 zł

Minuty na klienta Abonament Łączny
1Q10 200 125
2Q10 209 134
3Q10 210 136
4Q10 216 139
1Q11 211 135
2Q11 219 140

Źródło tekstu: Deutsche Telekom, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    32.  2011-08-04 14:15:42

    Newsweeki były w 3Q2011, więc nie obejmuje ich zestawienie.

  • -1

    33. ~  2011-08-04 14:40:54  host: dcx77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    31. Idąc dalej twoim tokiem - skończy się Play -> zaczną się podwyżki -> nastąpi pogorszenie oferty W3. Z czego tu się cieszyć? Ty jesteś masochistą? A może FANATYKIEM W3?

  • 0

    34. ~dsa  2011-08-04 14:57:29  host: bp53.internetdsl.tpnet.pl

    @32: newsweeki ze starterami trafily do kioskow 20 czerwca wiec to jest 2Q, poucz sie chlopczyku o kwartalach bo widze ze jestes cienki z tego

  • 0

    35. ~  2011-08-04 15:16:13  host: t14-12.opera-mini.net

    Też przeniosłem numer do taktaka. Wątpie jednak bym używał, wróci się do play i tyle.

  • 0

    36. ~  2011-08-04 15:23:39  host: dcx77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W tym jest mój starter kupiony do odbierania rozmów w Teuer Mobile od delikwentów co to mają free rozmowy za 40 dyszki na miesiąc. :P jak go wyłączą to wyląduje w koszu. Z 5 zł zużyte 4,80 zł.

  • 0

    37. ~tomek  2011-08-04 16:05:35  host: user-109-243-23-166.play-internet.pl

    ja też uciekam z tmobile. 5 letni mix a nic mnie nie zachęca u nich. w cenniku nokia 3110c którą wziąłem dwa lata temu za 149zł teraz kosztuje 49zł też na dwa lata, a kto teraz taki telefon kupi i to na umowę? i na mixach im chyba nie zależy, dzwoniła do mnie pani z bok z zaoferowaniem przedłużenia umowy, nie zgodziłem się i już prawie 2 miesiące nikt się ponownie nie odezwał. ;)

  • 0

    38. ~  2011-08-04 16:22:07  host: staticline22441.toya.net.pl

    a Ci specjaliści co piszą o 180 tys. dodanych kart to skąd mają takie dane? po ktoś tak powiedział? a poza tym proponuję fanatykom pseudo 4G aby zwrócili uwagę że jeśli karty były bezpłątne i ludzi z nich nie korzystali to i tak przychód wzrósł, więc proponuję żeby przestali szczekać i zaczęli pisać w temacie o sieci "4G" jaka jest super i nie zaczynali ciągle wojny na sieć... to jest żałosne (z jednej i drugiej strony)...

  • 0

    39.  2011-08-04 17:09:06

    @38: z dużą dozą prawdopodobieństwa można typować ilość dodanych kart do newsweeka na podstawie z informacji o średnim nakładzie tegoż czasopisma, które właśnie wynosi +- 180 tysięcy. Ciekawe skąd miałbym w takim przypadku jak opisujesz (nie skorzystania lub skorzystania do stanu środków) być wzrost przychodów, skoro były głównie koszty, w tym co najmniej dystrybucji, kart plus "salda" na nich.

  • 0

    40. ~  2011-08-04 17:23:06  host: dcx77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    38. Żałosne to są "free" rozmowy w sieci za 40 zł na miesiąc w Teuer Mobile. Przypominam, że kiedyś były za 20 zł. Poza tym zlikwidowali 2xTT, więc TT zrobił się delikatnie mówiąc denny.

  • 0

    41. ~  2011-08-04 18:20:45  host: staticline22441.toya.net.pl

    @39 - z tabelki przychód na klienta, wystarczy na wszystko patrzeć a nie na jedną rzecz (daj mi tabelki a pokażę Ci statystyki wg których jesteśmy najlepsi - ktoś kiedyś powiedział). @40a czy wszystko rozbija się o taktaka? zmień pieśń, bo mimo wszystko żaden z w/w postów nie odniósł się do tego o czym napisałem 1q przychód wynosił 1,736 mld zł, w 2q 1,794 mld zł, tak więc przyjmując wasz tor myślenia - zwiększyli liczbę aktywny kart które ich "kosztują" - kart na których nie zarabiają, a jednak przychód zwiększyli o 58 mld zł, tak więc to chyba znaczy że poszedł w górę? poza tym churn 1% to chyba nie dużo, tak więc jednak tak duże grono nie odeszło z T-Mobile. no i mimo wszystko wskaźnik ten spadł, mało bo mało, ale przynajmniej nie wzrósł. piszcie co chcecie o kartach sim ale jak widać przychody im wzrosły, liczby nie kłamią^^. tylko statystyki :P. (np. tak jak by to napisał @40 - "najszybciej" rozwijająca się sieć "4G" miała największy spadek inwestycji w rozbudowę sieci w 2010 roku:P)

  • 0

    42.  2011-08-04 18:20:50

    Chcąc, niechcąc, muszę przyznać, że Orange, jako jedyny oferuje zestawy z telefonem na warunkach prepaid, poza przelewem sms. Nikt, nawet Play , nie daje takich warunków. Nie jest to oferta dla mnie i ma też swoje wady, jak np. simlock, czy orange menu, ale warto to obiektywnie odnotować. T- Mobile ma ogromny, a niewykorzystany potencjał. Oferuje najwyższą jakość rozmów, o czym mogę się przekonać teraz, będąc na urlopie. Play wysiada. Jestem zalogowa ręcznie do Plusa, a jakość rozmów jest tragiczna- tak wąskie pasmo akustyczne, że z trudem można zrozumiać słowa. Przesiadka na T-T zmienia sytuację radykalnie, a muszę dodać, że dzwonię na ten sam numer i z tej samej komórki. Piszę to z ogromnym smutkiem, bo sporo komentarzy podobnej treści, traktowałem jako próbę zdyskredytowania P4. Test praktyczny dowiódł prawdziwości tych opinii. Chcąc, niechcąc, muszę przyznać, że Orange, jako jedyny oferuje zestawy z telefonem na warunkach prepaid, poza przelewem sms. Nikt, nawet Play , nie daje takich warunków. Nie jest to oferta dla mnie i ma też swoje wady, jak np. simlock, czy orange menu, ale warto to obiektywnie odnotować. T- Mobile ma ogromny, a niewykorzystany potencjał. Oferuje najwyższą jakość rozmów, o czym mogę się przekonać teraz, będąc na urlopie. Play wysiada. Jestem zalogowa ręcznie do Plusa, a jakość rozmów jest tragiczna- tak wąskie pasmo akustyczne, że z trudem można zrozumiać słowa. Przesiadka na T-T zmienia sytuację radykalnie, a muszę dodać, że dzwonię na ten sam numer i z tej samej komórki. Piszę to z ogromnym smutkiem, bo sporo komentarzy podobnej treści, traktowałem jako próbę zdyskredytowania P4. Test praktyczny dowiódł prawdziwości tych opinii.

  • 0

    43.  2011-08-04 19:32:46

    @41: Te ~180 tysięcy to około / poniżej 3% całej puli kart prepaid T, więc spokojnie może ich wpływ (lub brak wpływu)"siedzieć w zaokrągleniu" w najlepsze. Gdyby dane były podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, a to co innego, wtedy byśmy mogli w oparciu o to analizować sytuację. Co do przychodu, w 2Q11 były najniższe wydatki od trzech kwartałów na pozyskanie i utrzymanie klienta abonamentowego, a więc to musiało mieć odbicie w całości bilansu :P

  • 0

    47. ~  2011-08-04 19:47:06  host: v01-09.opera-mini.net

    toms, wspolczuje bo wiem, co to znaczy. To ja czesto pisalem o zlej jakosci play na plusie. Oczywiscie to nie regula w calej Polsce ale jak siec Plusa jest obciazona to mozna zapomniec o normalnej rozmowie, bo czesto rozlacza rozmowy a potem juz nie mozna wykonac polaczenia bo siec zajeta. Plus dobrze sie zabezpieczyl przed zbyt duzym ruchem Play na swojej sieci. Sprawdzales moze jak jest np z plusa albo jakiegos mvno mbank czy ga? Takze uwazam, ze jakosc rozmow najlepsza jest w tmobile. Poprostu czysto i ostro.

  • 0

    48. ~Karlos20  2011-08-04 19:49:32  host: v07-16.opera-mini.net

    Ale T-Mobile nie dają za darmo nic tak jak mi w sieci Play.

  • 0

    49. ~ot co  2011-08-04 21:11:29  host: afgh203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @43 a co ma do przychodów wysokość kosztów czy liczba kart sim? wiesz co jest przychód? podpowiem, nie mylić z zyskiem...

  • 0

    50.  2011-08-05 00:16:59

    @49, fakt, pomyliłem przychód z dochodem, mój błąd, którego popełnić nie powinienem. To jednak nie zmienia faktu że podtrzymuje swoją uwagę dotycząca kwestii kart prepaid wyrażonej @43

  • -1

    51. ~KUPA  2011-08-05 00:17:31  host: user-46-113-79-207.play-internet.pl

    masakra ;) wy naprawdę jesteście tam gdzie NOREk pracuje

  • 0

    52. ~  2011-08-05 18:51:54  host: ip-89-174-120-227.multimo.pl

    A co to "churn"? Wiem, że mogę w Google sprawdzić, ale trochę szacunku dla czytelnika.

  • 0

    53.  2011-08-17 22:07:25

    @48. w Heyah masz zawsze darmowe smsy w sieci i darmowe nielimitowane po doładowaniach. W T-Mobile masz darmowe połączenia przez rok między dwoma numerami i roczną ważność konta bez doładowania w usłudze Między Nami. Jakieś darmowe się znajdą ;)

  • 0

    54. ~beq  2011-08-31 22:48:28  host: 87-205-27-99.ip.netia.com.pl

    pablo - te usługi można też kupić. Między Nami w T-Mobile kosztuje 14,5 za numer, a nielimitowane połączenia w sieci w Heyah to 9zł miesięcznie.

Dodaj swoją opinię