Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki PTC w 1Q2011

Wyniki PTC w 1Q2011

WitekT 6 Maja 2011 07:51

0 0

W I kwartale PTC straciła 84 tys. aktywnych kart SIM. Co dziwne - kolejny kwartał z rzędu traciła klientów abonamentowych!

W pierwszych trzech miesiącach tego roku PTC straciła 5 tys. kart prepaid i aż 79 tys. kart abonamentowych.

Dla kart abonamentowych churn w stosunku do zeszłego kwartału pozostał na niezmienionym poziomie 1,1%, a w ujęciu rocznym wzrósł o 0,1 punkta procentowego.

Dla całej bazy wskaźnik ten w I kwartale wyniósł 3,0% (w ujęciu rocznym i kwartalnym urósł o 0,1 punkta).




Karty SIM Abonament Prepaid Łącznie
1Q10 6,722 mln 6,639 mln 13,361 mln
2Q10 6,763 mln 6,512 mln 13,276 mln
3Q10 6,814 mln 6,507 mln 13,321 mln
4Q10 6,796 mln 6,463 mln 13,259 mln
1Q11 6,717 mln 6,458 mln 13,175 mln

Przychody i EBIDTA:

Przychód od klientów Przychód całkowity EDIDTA Marża EBIDTA
1Q10 1,660 mld zł 1,756 mld zł 674 mln zł 38,3%
2Q10 1,743 mld zł 1,811 mld zł 707 mln zł 39,0%
3Q10 1,795 mld zł 1,891 mld zł 637 mln zł 33,7%
4Q10 1,781 mld zł 1,885 mld zł 738 mln zł 39,2%
1Q11 1,641 mld zł 1,736 mld zł 568 mln zł 32,7%

Wybrane dane:

Przychód na klienta Abonament Prepaid Łączny Procent przychodu z usług niegłosowych
1Q10 67 zł 15 zł 41 zł 25%
2Q10 68 zł 16 zł 44 zł 25%
3Q10 72 zł 20 zł 44 zł 26%
4Q10 71 zł 16 zł 43 zł 28%
1Q11 67 zł 16 zł 39 zł 27%

Koszt pozyskania klienta Abonament Prepaid Łączny Koszt utrzymania klienta (przedłużenie)
1Q10 337 zł 6 zł 82 zł 265 zł
2Q10 422 zł 8 zł 84 zł 325 zł
3Q10 509 zł 12 zł 96 zł 372 zł
4Q10 527 zł 8 zł 107 zł 325 zł
1Q11 501 zł 8 zł 95 zł 339 zł

Minuty na klienta Abonament Łączny
1Q10 200 125
2Q10 209 134
3Q10 210 136
4Q10 216 139
1Q11 211 135

Źródło tekstu: Deutsche Telekom, wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    49. ~Tom  2011-05-06 11:32:55  host: user-109-243-6-77.play-internet.pl

    Od lat miałem Tak-taka. Abym miał połączenia wychodzące musiałem co 30 dni doładować konto kuponem za 20 zł (mimo że na koncie miałem prawie 100 zł) Ale któregoś dnia ktoś mądry z Ery pomyślał żeby mieć połączenia wychodzące muszę doładowywać miesięcznie po 25 zł.......nie mogli się nachapać ? Teraz jestem w Play Za 5 zł mam rok na połączenia wychodzące ! Można ? MOŻNA !

  • 0

    50. ~DAD  2011-05-06 11:34:17  host: 178.183.134.161.dsl.dynamic.eranet.pl

    Macie dużo racji ale też wielw opinii jest błędnych.Faktem jest,że Era na własne życzenie traci klientów abonamentowych-dlaczego?-to zostało powiedziane w wielu Waszych opiniach.Korzystam z usług obu operatorow i wielu z Was się ze mną nie zgodzi(Wasz problem)ja licze"straty i zyski-prowadzę firmę"jak ktoś policzy i porówna"za i przeciw"to przekona się,że Play to badziew.Jeden przyklad:w TT jest obecnie oferta podwójne doładowanie z której skorzystałem-wydałem 25zł+era premia 2000pkt i dostałem 50zł+50zł od Ery=125zł+przedłużenie o 3 miesiące+dodatkowe minuty zamienne na SMS.Ile wydałem?TYLKO 25zł,a zyskałem 100zł(reszty nie liczę).Wykupuje 150 minut 5 razy i jeszcze pare groszy mi pozostaje.Ile mnie minuta kosztuje?-0,033...gr,a w Play 0,05gr jak wykupię za 5zł.Czy Play jest w stanie Wam dać taką ofertę?Można mix usług zrobić i Play odpada.

  • 0

    51. ~  2011-05-06 11:41:54  host: 87-205-165-67.adsl.inetia.pl

    @50. Nie rozśmieszaj ludzi z minutami z Era Premia. 2000 punktów przy średnich wydatkach wynoszących 67 złotych miesięcznie zbierane jest przez 12 miesięcy (804 + 2x600). Dzięki czemu dostajesz doładowanie za 50 złotych, czyli jedynie 6% wydatków w abonamencie. Większe oszczędności można osiągnąć przechodząc do innej sieci.

  • 0

    52. ~kasia  2011-05-06 11:47:44  host: ip-107-55.mofnet.gov.pl

    No i właśnie podziękowałam Pani za przedłużenie abonamentu w Erze. Zabieram ze sobą rodziców i syna.

  • 0

    54. ~  2011-05-06 11:56:25  host: z36-08.opera-mini.net

    50@ jak masz firmę to bierzesz w play na firmę abo bez tel. i za 37 zł masz darmo na stacjonarne i do play oraz dużo min do reszty i to bez kombinacji a w play ma coraz więcej osób ale widzę że masz wprawę w tych kombinacjach to plus dla ciebie. Mi by się juz nie chciało. Przedtem się w to bawiłem.

  • 0

    55. ~  2011-05-06 12:36:35  host: ddg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    50. Jakieś alpejskie kombinacje uskuteczniasz w obliczeniach, a podobno prowadzisz firmę.

  • 0

    56. ~  2011-05-06 12:39:21  host: v15-03.opera-mini.net

    @Tom 49. Zapewniam Cię że o takich jak Ty klientów Era się nie martwi jak rezygnują z jej usług. Mogłeś ładować co 3 miesiące po 50 byłoby taniej i nic by Ci nie zostawało. Twoje odejście i podobnych klientów poza statystykami nie mają znaczenia dla operatora. Ale abonamentowi to już owszem i to tylu w jeden kwartał.

  • 0

    57. ~  2011-05-06 12:40:30  host: ddg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najpierw Centertel, potem Era, Plus i teraz Play. Należy być mobilnym i koszty zmniejszać przez migracje. A Era durnymi pazernymi promocjami bez minut do Play oraz oszukańczymi konkursami zasłużyła na wynik jaki osiągnęła. Zasię Ery też nie jest rewelacyjny. Śmiać mi się chce z użytkownika Ery, który musi szukać zasięgu z Ery, a Play działa. :P No, ale to Play ma słaby zasięg. Tak mówią ludzie. hahahaha

  • 0

    58. ~xxxxxxxx  2011-05-06 13:01:18  host: bht130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nic sie nie zmieni w erze , co wy myslicie ze jak sie zmieni nazwa na T to bedzie super , przecie T-mobile jest wlascicielem ery od samego poczatku i nic nie robila do tej pory zeby przyciagnac klientow i nie bedzie robic

  • 0

    59.  2011-05-06 13:38:29

    Witku, czy możesz (za konkurencją potwierdzić), że T-Mobile oficjalnie startuje 1. czerwca? ;-)

  • 0

    61.  2011-05-06 22:03:12

    DanielR: żadnych oficjalnych informacji nie ma, są tylko pewne domniemania. Data 1. czerwca jest dla mnie trudna logicznie do przyjęcia, bo nie jest to piątek. Ja bym sklaniał się ku ostatniemu piątkowy maja bądź pierwszemu w czerwcu.

  • 0

    62. ~  2011-05-06 22:13:50  host: 31.41.144.41

    @61. 1 lipca pasowałby jak ulał :). Do tego dzięki obniżonemu do 15 groszy MTRowi od razu mogliby zaoferować stawkę 29groszy za minutę poza sieć w standardzie ;).

  • 0

    63.  2011-05-06 22:15:44

    WitekT (61), tak też myślałem, dlatego wolałem się upewnić. Osobiście aż tak bardzo mi się nie śpieszy. I tak jest już bliżej niż dalej. Tydzień w tą, czy tamtą... Wiadomość zaciekawiła mnie tylko dlatego, że pasjonaci podpierają się jakimiś jakimiś zdobytymi z "własnego źródła" informacjami. ;-)

  • 0

    64.  2011-05-06 22:20:22

    62: stawki MTR maja bardzo niewiele wspólnego z cenami detalicznymi... 1. lipca to IMHO za późno, bo to trochę sezon ogórkowy jest w telekomunikacji. Ludzie jeżdżą na wakacje, mniej czytają gazet i mniej telewizji. Ogłosić to trzeba wcześniej, a w wakacje twórczo rozwinąć.

  • 0

    65. ~westu  2011-05-06 22:52:55  host: ip-62-69-236-74.globalconnect.pl

    jak t-mobile wprowadzi tanie rozmowy za granicę to przeniosę do nich swój numer.Kupa znajomych wyjechało z "zielonej wyspy" Donalda T...Jeśli wprowadzą tanie połączenia za granicę będzie super.

  • 0

    66. ~  2011-05-07 00:38:35  host: afgx112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zdaje się, że już w Barcelonie obiecywali secjalne oferty roamingowe, więc pewnie je wprowadzą. A tanie rozmowy za granicę, w ramach abo, to zdaje się już są w wybranych abo, choć może tylko dla biznesu, aż tak dobrze nie znam oferty

  • 0

    67. ~  2011-05-07 03:28:56  host: V35-04.opera-mini.net

    A skąd to zdziwienie ? Ostatnio reklamę Ery na abonament widziałem w zimę, więc jak klient ma się tym zaciekawić ? Najwięcej na łańcuchu ma Orange, bo ich reklamy w tv są emitowane średnio co 76 minut. Myślę, że jak wejdzie T-Mobile to wezmą się za zasięg sieci. To mnie najbardziej interesi, bo mam nr w Popie i Heyah. Era z tego co wiem najlepiej wypada w biznesie, bo każdy mądry przedsiębiorca lubi mniej zapłacić za rozmowy, często dzwonić. Tego nie dostaną w Plusie, który ma najgorszą ofertę biznesową i do tego mało profesjonalnych dkb (doradców klienta biznesowego), a to istotne przy zabieganych szefach firm.

  • 0

    68.  2011-05-07 22:01:40

    Jeździłęm dzisiaj trochę i muszę potwierdzić przykrą informację - w moim mieście Era nie udostępnia tylko transmisję GPRS albo 3G (mam nadzieję, ze HSPA - nie sprawdzałem bo mi nie zależy - kartę TT mam nie do korzystania tylko do odbierania ;-)). Nie ma EDGE! I pewnie nigdy nie było, co potwierdza niechęć nawet sprzedawców Ery do sprzedaży Blueconnecta jeszcze niedawno (kiedy nie było 3G, a jest od niedawna, konkurencja iała kilka tat wcześniej) i polecanie innych ofert - Orange i Plusa ;-)

  • 0

    69. ~?  2011-05-07 23:22:01  host: btw44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam taryfę tak tak fon w Erze. Płacę 49 groszy za minutę. Żeby mieć jakikolwiek normalny telefon musisz podpisać umowę na ttf na 36 m-cy. Jestem w tej sieci tylko dla zasięgu i dlatego że nie opłaca mi się nic innego niż 50zł raz na 3 m-ce bo jeszcze nigdy się nie zdarzyło żebym wykorzystał całe 50zł. Binzes w Erze się nie opłaca. Uciekłem z niego po paruletniej współpracy z wszystkimi numerami. Jedyny plus zasięg i obsługa klienta. Reszta do wiadomo czego.

  • 0

    70. ~a-go  2011-05-13 16:14:45  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    @67 "Tego nie dostaną w Plusie, który ma najgorszą ofertę biznesową". Dziwne, bo przytlaczajaca wiekszosc moich kontaktow zawodowych, to telefony wlasnie w Plusie. Trudno jest oceniac oferty biznesowe poszczegolnych operatorow skierowane do duzych firm, gdyz sa one przygotowywane pod konkretnego klienta. Oferty dla firm, ktore sa publikowane, przeznaczone sa dla firm mniejszych do samozatrudnienia wlacznie. Duzym proponuje sie cos wiecej niz tylko stawki za minute. Sa to zazwyczaj rozwiazania kompleksowe obejmujace np. darmowe rozmowy na terenie firmy, skrocone wybieranie numerow "wewnetrznych", zastapienie lokalnych central stacjonarnych itd.

Dodaj swoją opinię