Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtelu za 2010 rok

Wyniki Polkomtelu za 2010 rok

LuiN 6 Kwietnia 2011 10:32

0 0

W 2010 roku Polkomtel osiągnął przychody w wysokości 7,673 mld zł, co stanowi spadek o 1,3% w stosunku do roku 2009. Na koniec 2010 roku z usług sieci Plus korzystało 14,056 mln klientów.



Jako przyczynę spadku przychodu w 2010 roku Polkomtel wymienia politykę regulacyjną - dokonane w 2009 roku cięcia stawek MTR skutkujące również w pierwszej połowie roku 2010.

EBITDA w 2010 roku wyniosła 2 833 mln zł (wzrost o 6% rok-do-roku) i była najwyższa spośród osiągniętych przez operatorów telefonii mobilnej. Zysk netto za 2010 rok wyniósł 1,109 mld zł i był wyższy w stosunku do 2009 roku o 13,2%.




W 2010 roku Polkomtel pozostał liderem w segmencie klientów kontraktowych. Ich baza na koniec roku wynosiła 7,460 mln i była wyższa o 7% niż w Orange oraz o 10% większa niż w Erze. Udział Polkomtelu w rynku klientów kontraktowych wynosi 31,8%. Udział klientów kontraktowych w całości bazy wciąż rośnie i obecnie wynosi 53%.

Baza użytkowników korzystających z ofert pre-paid liczyła na koniec 2010 roku 6,596 mln i była mniejsza w stosunku do 2009 roku o 3%. Jako przyczynę zmniejszenia się bazy pre-paid operator wskazuje w swoim komunikacje prasowym racjonalizację bazy, czyli odłączanie klientów nieaktywnych, a także przechodzenia najbardziej wartościowych użytkowników pre-paid do segmentu klientów kontraktowych.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2011-04-06 11:00:45

    wg mnie lepiej brzmi Polkomtela

  • 0

    7. ~  2011-04-06 11:05:17  host: nat-bem2-84.aster.pl

    W dopełniaczu liczby pojedynczej rzeczowników męskich nieżywotnych, w tym także nazw własnych, stosowane są końcówki -a oraz ‑u, przy czym kryteria ich doboru są niejednoznaczne. W wypadku nazwy Polkomtel używane są dwie formy: Polkomtela i Polkomtelu. - Anna Marszałek, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

  • 0

    8.  2011-04-06 11:05:26

    LuiN - od czego skrótowiec? W nazwie są - i Polska, i komórki, i telefony, ale czy to jest skrótowiec czy zwykły rzeczownik? Ja nie wiem, bo nie jestem językoznawcą, jedynie staram się po polski mówić i pisać, ale może dr Katarzyna Kłosińska w Trójce by wytłumaczyła?

  • 0

    9.  2011-04-06 11:06:08

    http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=miejscowniku&od=60 - na tej stronie jest wyjaśnienie.

  • 0

    11.  2011-04-06 11:09:49

    Moim zdaniem lepiej brzmi Polkomtela, ale w jednym z newsów przyszło mi cytować wypowiedź członka zarządu spółki i tam jak byk było właśnie Polkomtelu. Ciężko polemizować co do pisowni z właścicielem, a dodatkowe potwierdzenie przyniosła poradnia PWN, do której link podałem wyżej.

  • -2

    13. ~  2011-04-06 11:35:06  host: z08-04.opera-mini.net

    Plus ma najlepszą ofertę prepaid pod marką "Sami Swoi" a nie żaden Simplus. Dodam że to nie jest oferta archiwalna. Wielu z niej korzysta i są bardzo szczęśliwi.

  • -1

    14. ~  2011-04-06 11:38:29  host: iri138.internetdsl.tpnet.pl

    Polkomtela lepiej!!!!!!!!!!!

  • 0

    15. ~krisboss  2011-04-06 11:46:22  host: 212.2.126.227

    Każdy wybiera co mu odpowiada, a dochodzeniesięjaka oferta to dziecinada,a tu jest mowa o zakończonym roku operatora

  • 0

    16. ~me  2011-04-06 11:52:02  host: 194.114.62.74

    Oczywiście, że PolkomtelA. Tak samo jak Intela, a nie Intelu.

  • -2

    17. ~ludzie to debile  2011-04-06 11:52:22  host: 77-253-148-238.adsl.inetia.pl

    Jak mogą odchodzić z najlepszego prepaid na rynku? Tak poważniej, to tłumaczenie Polkomtela to naprawdę szczyt naginania rzeczywistosci, ale trudno, żeby pisali prawdę - mamy beznadzieją ofertę i beznadziejnego prezesa. Maksymalizujemy strzyżenie klientów, aż nas ktoś nie kupi. Spadki w bazie nas nie obchodzą.

  • 0

    18.  2011-04-06 11:54:14

    Te ich przeszacowania to podejrzane są bardzo, wg mnie w ciągu 2 lat stracili 1,760 mln klientów prepaid. I to są fakty. Ale jak widać im się nie zgadzało i zaczęli kombinować z cyferkami;)

  • 0

    20. ~  2011-04-06 12:08:45  host: z26-10.opera-mini.net

    GaduAirowiec - znów się nabijasz z ofert prepaid a do nie dawna sam byłeś w Simplusie. Wiec o tym że GGAIR pogarsza ofertę bo niedługo Polkomtela przejmie inny operator a twoje młodzieżowe MVNO upadnie jak z bata strzelił. I na jaką nazwe nicka zmienisz jak GG UPADNIE? Może Tmobilowiec?

  • 0

    21. ~laki  2011-04-06 12:12:17  host: 77-254-94-237.adsl.inetia.pl

    @LuiN a nie możecie pisać tak jak ma to miejsce na stronie www.polkomtel.com.pl czyli po prostu Polskomtel S.A. bez żadnych dziwnych tworów typu Polkomtelu.?

  • 0

    23. ~  2011-04-06 12:18:33  host: aaxv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poprawny tytuł powinien brzmieć "Wyniki Polkomtel S.A ...". Skoro jednak w dopełniaczu końcówka powinna być -u to jak jest w miejscowniku?

  • 0

    24. ~  2011-04-06 12:29:53  host: aaxv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście każdy wie, że ani Centertel, a Polkomtel to nie skrótowce, a nazwy firm. Skrótowcem byłoby gdyby pisać zamiast PTK Centertel nazwać go Petkacentertelem.

  • 0

    25.  2011-04-06 12:48:21

    PolKomTel - to skrótowiec od Polskiej Komórkowej Telefonii

  • 2

    26. ~obserwator  2011-04-06 13:47:12  host: z13-03.opera-mini.net

    Kto umie liczyć zera, już uciekł z Polkomtela. Kto nie ma w życiu celu, to siedzi w Polkomtelu xD

  • 0

    27. ~Kandydat na papieża  2011-04-06 14:38:32  host: 178-37-11-227.adsl.inetia.pl

    Ja w Polkomtel-strututucośtam nie widzę żadnego skrótowca, chociaż bardzo się starałem. Amen.

  • 0

    28. ~Perla  2011-04-07 11:16:17  host: yun.lumenpolska.pl

    @16 i pewnie tak samo jak HotelA? czy raczej Hotelu?

  • 0

    29. ~QWERTY  2011-04-07 14:18:04  host: eug120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jak się czepiacie tak bardzo, to zmieńmy tytuł na "Wyniki sieci Plus za 2010 rok" i nie będzie spreczania się. Widze, że lubie się wszystkiego czepiać, nawet adminów.

Dodaj swoją opinię