Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtelu po 3Q2012

Wyniki Polkomtelu po 3Q2012

WitekT 30 Listopada 2012 14:37

0 0

Po trzech kwartałach 2012 roku, Polkomtel zanotował 5,358 mld zł przychodów oraz 2,173 mld zł wyniku EBITDA. Baza kart SIM w samym III kwartale zwiększyła się o 8 tys.

W samym III kwartale Polkomtel zanotował 1,791 mld zł przychodów (spadek o 3,8% w stosunku do III kwartału zeszłego roku) oraz 721 mln zł EBITDA (spadek również o 3,8%). Marża EBITDA utrzymała się na ym samym poziomie - 40,3%.

Na koniec września Polkomtel obsługiwał 13,771 mln aktywnych kart SIM. ARPU wyniosło 39,5 zł. Telekom szacuje, że na rynku kart abonamentowych ma największy, 30-procentowy udział.




Najwyższa na rynku EBITDA oraz bardzo wysoki cash flow pozwalają nam realizować jeden z głównych celów, czyli pozostanie najbardziej rentownym operatorem komórkowym w kraju oraz szybsze oddłużenie spółki - powiedziała Joanna Nieckarz, członek zarządu Polkomtelu ds. finansowych.

Nieckarz dodała, że trwają rozmowy z bankami w sprawie zmniejszenia zadłużenia i spłacie dodatkowych 800 mln zł w grudniu.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • -1

    18. ~  2012-12-01 09:54:09  host: ip-37-209-135-173.free.aero2.net.pl

    Jak operator ma najwyższą marżę to chyba klienci nie mają się z czego cieszyć ? Wniosek można wysnuć jeden. Najdrożej jest w Plusie.

  • 1

    19. ~marian_wielki  2012-12-01 10:50:35  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    nie chodzi o marże tylko o wysokość abonamentów, w dzisiejszych czasach to już ciężko przekroczyś abo.

  • 1

    20. ~  2012-12-01 10:53:30  host: apn-77-114-101-57.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie chodzi tylko o abonament, ale cały kompleks usług dodatkowych. Jeśli operator potrafi zachęcić użytkowników w pełni do korzystania ze wszystkich usług dodatkowych typu: pakiety internetowe, muzodajnie itd. to tylko na jego korzyść.

  • -1

    21. ~adi  2012-12-01 13:40:57  host: aghx89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plus jest śmieszny . Jako jedyna sieć nie wprowadziła oferty świątecznej , a dla przedłużających umowe telefony są droższe niż dla nowych klientów . W pre-paidzie w najniższym doładowaniu dają tylko słabego Galaxy mini 2 i cegłowate nokie Asha za 1zł .

  • 1

    22.  2012-12-01 15:21:31

    Niestety nikt nie jest w stanie przedstawić mi oferty bez tel. lepszej niż w Play

  • 1

    23. ~  2012-12-01 19:15:36  host: v55-16.opera-mini.net

    22, tak napisales jakbys nie byl zadowolony, ze to play ma dla ciebie najlepsza oferte. Jak dla mnie to Plus ma zblizona oferte i to raczej ich wybralbym gdybym mial dokonywac dzisiaj wyboru.

  • 3

    24. ~  2012-12-01 19:26:03  host: v02-10.opera-mini.net

    ad.22 oraz ad.23 Panowie zalosni jestescie. Obydwaj. Kazdy ma tam telefon gdzie mu pasuje. Ludzie przestancie sie sprzeczac bo to juz nawet nie jest smieszne. Dobrze komus w Plusie ? Ok! Niech tam siedzi. Buzi w czulko i krzyz na droge. Aby oceniac kogos po tym w jakiej jest sieci to dziecinada. Jest kilku opow i kilkunastu wirtualnych. Kazdy niech idzie tam gdzie mu pasuje. To co dla mnie jest dobre nie zawsze jest dobre dla kogos innego i odwrotnie. Proste. Pozdrawiam normalnych ludzi i Redakcje Telepolis.

  • -3

    25. ~  2012-12-01 19:50:05  host: v55-16.opera-mini.net

    24, Pani jest nie mniej zalosna i czytac nie potrafi chyba, bo nikt z w/w wymieninych nie ocenia po tym z jakiego operatora korzysta

  • -1

    26.  2012-12-01 21:09:12

    24. ~: Buziaczki, a najlepszą ofertę ma ... (to tajemnica ;).. nie powiem nikomu :P bo wszyscy by chcieli :D:D:D:D:D a tak to mam tylko ja ;) i jest "git" :P

  • -1

    27.  2012-12-01 21:11:31

    22. Rogi : Ja jestem w stanie... ale nie przedstawię, po co masz mieć tak samo tanio jak ja... :)

  • 0

    28. ~dies  2012-12-01 21:39:03  host: 89-74-4-99.dynamic.chello.pl

    Polacy nie są nauczeni do tego aby kupowac w polskich firmach dlatego jesteśmy cały czas daleko za... PTC ostatni wyprowadziła ładną kwotkę...

  • -1

    29. ~  2012-12-01 21:43:01  host: 89-74-4-99.dynamic.chello.pl

    bede w plusie do puki jest w polskich rekach :)

  • 2

    30.  2012-12-01 21:53:28

    29. ~: no to już powinieneś zmienić sieć... zagapiłeś się...

  • 1

    32. ~  2012-12-02 05:39:04  host: ip-93-154-142-35.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Cash flow. Hahaha, dobre. Wysłać tych wszystkich menedżerków i rzeczniczków na wyspy, już tak dobrze opracowali kretyńską firmomowę :D

  • 0

    33. ~  2012-12-02 22:15:39  host: 89-70-32-47.dynamic.chello.pl

    jakie jest ARPU Play per sim?

  • 0

    34. ~  2012-12-02 23:06:19  host: v30-16.opera-mini.net

    @33 jakies 1,6 mld podzielic na 7,8 miliona podzielic na 6 = 34 zł.

  • 0

    35. ~  2012-12-02 23:25:57  host: v30-16.opera-mini.net

    @31 a kto jest włascicielem ? Tak ogolnie trochę kultury dzieciaku !

  • 0

    36. ~  2012-12-03 07:38:41  host: public-gprs260374.centertel.pl

    Dzieci neo się tu wpowiadaja i tyle. żal.pl

  • 0

    37. ~konrado7  2012-12-04 01:11:36  host: staticline-31-182-149-106.toya.net.pl

    @31 Plus to polska sieć. To, że sam Solorz płaci podatkj na Cyprze, to Polkomtel, którego właścicielem jest Spartan Captital Holdings) płaci podatki w Polsce, w Warszawie, pracuja tam Polacy, więc dla mnie to nadal polska sieć.

  • 0

    38. ~  2012-12-04 01:18:28  host: staticline-31-182-149-106.toya.net.pl

    @18 Wniosek można wysnuć jeden - na Telepolis można tylko krytykować Plusa. Jak zarabia - to niedobrze, bo to na pewno klienci przepłacają, choć w każdej innej firmie duży zysk to sukces. Jak traci - to na pewno ma kiepską ofertę i jest najgorszy - czyli też źle. @17 Tak, cieszymy się, że nasza sieć ma dobre wyniki i mam nadzieję, że będzie miała coraz lepsze. @16 Nie, nie wszyscy maja PLAYa. O wiele więcej ma Plusa i jest zadowolona.

Dodaj swoją opinię