Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtelu po 2Q2012

Wyniki Polkomtelu po 2Q2012

LuiN 31 Sierpnia 2012 11:21

0 0

Na koniec II kwartału sieć Plus miała 13,763 mln klientów, o 93 tys. mniej niż w I kwartale. Przychód wyniósł 1,807 mld zł i był wyższy o 48 mln zł niż w I kwartale oraz o 33 mln zł niższy niż w analogicznym okresie 2011 roku.

W II kwartale EBITDA Polkomtelu wyniosła 744 mln zł, a wskaźnik ARPU: 40,5 zł. Jak szacuje Plus, sieć w dalszym ciągu ma niezagrożoną pozycję lidera w kategorii klientów kontraktowych - swój udział Plus określa jako 30% całości polskiego rynku.

II kwartał stał u Plusa pod znakiem wprowadzania nowych ofert Bez limitu oraz zaostrzonej promocji oferty dostępu do Internetu, w tym wystartowaniem z najtańszym na rynku planem taryfowym za 14,90 zł.




Trwają też prace nad przyspieszeniem łączności w technologii LTE z dotychczasowych 100 MB/s do 150 Mb/s. W tym miesiącu sieć jako pierwsza na świecie zaprezentowała działające rozwiązanie LTE 150 Mb/s na częstotliwości 1800 MHz. Prowadzone są też testy smartfonów obsługujących LTE.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    24. ~  2012-08-31 16:11:17  host: z25-14.opera-mini.net

    @12 nie zrozumiales..karta iplusa logowala sie do aero2 po hspa,hsupa,hsdpa.takie byly wyswietlane.nawet na modemie z hspa+ gdzie bdi hula, iplus nie loguje do aero2..jednak wymienie sim.mirekb

  • 0

    25. ~  2012-08-31 16:28:20  host: z38-13.opera-mini.net

    polkomtel kolejny raz udowadnia, ze wie jak nalezy prowadzic telekoma. Pan Solorz to prawdziwy biznesmen a niektore tutaj siusiumajtki pisza, ze jest glupi. odniescie sukces chociaz w 1/1000 tego co on a wtedy mozesz pisac. No nic, wakacje sie koncza, to znawcy biznesu wroca do szkoly i moze skoncza sie pisane przez nich glupoty

  • 0

    26. ~  2012-08-31 18:20:46  host: 77-254-169-163.adsl.inetia.pl

    @25 widzisz, nie wszyscy zgodziliby się tak chętnie aby zostać słupem Putina, czyli nie bawiąc się w ładne słowa: zdrajcą. Bo to jest zdrajca i jak nadejdzie jakies tąpnięcie to trafi błyskawicznie na pierwszą lepsza gałąź. Historia kołem się toczy i nie są to puste słowa.

  • 0

    27. ~  2012-09-01 04:53:49  host: z55-15.opera-mini.net

    30 procent całego rynku to klienci kontraktowi? Nie wiem, czy się nie przeszacowali. . . Nie żyję na innej planecie, tylko w Polsce i wśród rodziny ,znajomych widzę tylko odpływ numerów od starych operatorów, . . . Może w segmencie taryf biznesowych dostępnych przez G300, plus zaczął dawać warunki podobne do play , bo jeśli chodzi o oferty salonowe, to naprawdę nie ma do czego wracać. . . Sam też odszedłem z trzema numerami firmowymi, a czwarty dokupiłem już w play. Rachunki spadły mi miesięcznie o 400 zł. To naprawdę dużo.

  • 0

    28. ~axel  2012-09-01 07:06:16  host: z38-13.opera-mini.net

    27, maja lacznie 30% rynku kontraktowych. Tak ja to rozumiem. Jak chcesz miec lepsza oferte to trzeba skladac wypowiedzenie. Tak jest w zasadzie u kazdego, no moze z wyjatkiem TM, gdzie wystarczy zadzwonic. G300 potrafi dac naprawde dobre oferty ale dbaja wyjatkowo o korporacje i firmy z xx SIM. Dziwne, ze Tobie nie zaproponowali nic ciekawego. Jezeli tyle oszczedzasz, to znaczy, ze decyzja byla sluszna o przeniesieniu

  • 0

    29.  2012-09-01 12:50:45

    27. - na 3 numerach zmalały Ci rachunki o 400 zł... No ciekaw jestem z jakich to usług korzystałeś albo ile minut wydzwaniałeś, że aż takie różnice udało Ci się uzyskać? Naprawdę jestem ciekawy. No i jakie dotychczas rachunki płaciłęś w związku z tym, ze o 400 zł spadły? Ile to jest te 400 zł? 10%? 25%? Może 50 albo 75%?

  • 0

    30.  2012-09-01 12:54:40

    Bo wiesz... Jeden mój kolega bez zmiany operatora o grubo ponad 50% mniej płaci po zmianie oferty. Nawet twórca programu do zabijania rachunkó potwierdził, ze niejednokrotnie optymalizacja oferty jest korzystniejsza niż zmiana operatora. A propos - coś cicho się zrobiło o tym super progmamie, którym niemal wszyscy się zachwycali, na Telepolis także.

  • 0

    31. ~  2012-09-01 13:56:12  host: abye84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28 29 30 śmiesza mnie wasze optymalizacje i oferty utrzymaniowe dla jeleniów i łosiów nie wiem czy was niestać czy żebractwo macie w krwi wydzwanianie do operatora i zebrane o znizki byłoby poniżej mojej godności

  • 0

    32.  2012-09-01 14:15:58

    31. - Ty śmieszny jesteś w takim razie ;-) Nie wiesz czy ja żebrzę, powiemCi, ze nie. Ale nie musisz wierzyć. Natomiast nie jest poniżej mojej godności rozmowa z konsultantką na temat możliwie korzystnej dla mnie oferty. Jeśli jest poniżej Twojej - nie mój problem i zapewne nikogo tutaj to nie interesuje, tak samo jak mnie nie interesuje czego ktokolwiek tu piszący używa, albo jak sądzę Ciebie mało obchodzi czego ja używam. A od optymalizacji do żebractwa daleka droga. Wczoraj miałem np. rozmowę z człowiekiem, który u mojego klienta - sporej, dużej nawet bym powiedział - w skali kraju to "lider" w swojej branży a i w Europie nie jest daleko od czołówki... Wiesz jakie ma stanowisko? Inżyniera optymalizacji procesów ;-) No ale chyba mu powiem, że zajmuje się żabractwem w imieniu swojej firmy...

  • 0

    33. ~  2012-09-01 20:19:08  host: acfd193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    32 wlo ośmieszyłes sie totalnie od stosowanych przez ciebie eufemizmów juz tylko krok do wizualizacji , wielokrotnie opowiadałes ze masz tanio że taniej to już byłby dumping i relacja cena/jakość jest satysfakconująca ico się nagle zmieniało że zamarzyła ci się optymalizacja(żebranie o zniżke)

  • 0

    34. ~hahaha  2012-09-01 20:41:29  host: z47-16.opera-mini.net

    to w plusie już roaming za darmo? Bo teraz to mam za darmo tylko krajowe: i rozmowy, i sms, i internet.

  • 0

    35. ~Janes  2012-09-03 12:57:28  host: user-164-127-217-60.play-internet.pl

    25 A co twoim zdaniem jest lepsza dla Ciebie jako Polaka ? Pompowanie kasy w jakieś międzynarodowe twory typu Play,Orange czy T-Mobile gdzie większość udziałów mają niemcy inną farncuzi czy tez jakiś inny zachodni kraj I popmu7ją to co zarobia w Polsce do firm matek na zachodzie Czy Plus którego 100% udziałów ma Polak i większośc tej kasy wypracowuje kolejne zyski i zarabia na podatki w naszym kraju ???

  • 0

    36. ~  2012-09-03 14:34:07  host: aets233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jak wybór miedzy mercedesem(play) za 100tys a polonezem(plus) za 200tys

  • 0

    37. ~ttt  2012-09-03 15:50:28  host: 92.60.132.22

    Wszystkich Playowców serdecznie pozdrawiam, w Plusie przy abo za 79 dostałem 800 minut do wszystkich, do plusa bez limitu i xperie u za 1zł :)

  • 0

    39.  2012-09-03 16:06:29

    33. - nie rozumiem... Mnie nie obchodzi interes tego kto mi świadczy usługę, więc na pewno nie przejmowałem się czy już mają ceny dumpingowe czy jeszcze nie. Na pewno w jakiejś dyskusji mogłem powiedzieć o cenach "granicznych" ale na pewno nie w kontekście do jakiego nawiązujesz. A optymalizowałem (żebrałam) od zawsze, odkąd korzystam czy z komórki czy z jakiejkoleiwk innej usługi, gdzie mam możliwość optymalizowania (gdzie da się żebrać) - bo w wielu przypadkach to niemożliwe, trudne, albo nie warte zachodu.

  • 0

    40.  2012-09-03 16:08:18

    Dla Twojej radości, od dzisiaj będę użwał terminu żebrać zawsze kiedy będę mówił co dostałem, upsss... wyżebrałem u operatora. Niedawno wyżebrałem taryfę bez limitu na przykłąd...

  • 0

    41. ~  2012-09-03 18:08:37  host: aets233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37 a abonament na ile lat 5 czy 7?

  • 0

    42. ~Janes  2012-09-03 20:17:17  host: chj223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36 Chyba pomyliłeś kolejność bo z Playa taki mercedes jak z syrenki limuzyna

  • 0

    43. ~ttt  2012-09-04 09:16:28  host: 92.60.132.22

    w ofercie dla klienta który przedłuża umowę ;)

  • 0

    44. ~konrado7  2012-09-09 00:27:38  host: systemy130.toya.net.pl

    Ja 800 minut przy 79,90 sprzedaję klientom na codzień - jest taka oferta i wiele innych, tylko playowcom się wydaje, ze jest 2x drożej niże jest naprawę. Umowa na 24 mies. 300 minut taryfa+ 50 stażowe + doadatkowe 450 do wszystkich= 800 minut do tego 5 numerów Plus i stacjonarne. Jest taka oferta dla stałych w sdalonach Plusa i ja ją sprzdaję na 24 miesiące z telefonem dla przedłużających, więc wiem, że to prawda, ale tu zawsze piszą, że w Plusie jest 2x drożej niż jest naprawdę, ale nie sposób napisać sprostowania pod każdym komentarzem.

Dodaj swoją opinię