Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtela w 2007 roku

Wyniki Polkomtela w 2007 roku

LuiN 29 Lutego 2008 09:35

0 0
W czwartym kwartale 2007 roku Polkomtel osiągnął 340,4 mln zł zysku netto w stosunku do 284,9 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie 2006 roku, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,04 mld zł wobec 1,9 mld zł przed rokiem - podał KGHM w skonsolidowanym raporcie kwartalnym.

EBITDA wyniosła w 4Q 2007 roku 697 mln zł wobec 619,7 mln zł. Zysk netto po czterech kwartałach 2007 roku wzrósł o 21%, do 1,4 mld zł z 1,1 mld zł.

Narastająco po czterech kwartałach 2007 roku przychody Polkomtela wzrosły o 6% do 7,8 mld zł z 7,4 mld zł, EBITDA zwiększyła się do 2,8 mld zł z 2,5 mld zł.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2008-02-29 10:53:25

    papszmir: z angielskiego Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization, czyli zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją.

  • 0

    5.  2008-02-29 11:48:40

    ah so dzięki :D

  • 0

    6. ~tizi  2008-02-29 13:14:51  host: aavi108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i pogratulować tylko, plus cały czas trzyma prym. ciesze sie że płącąc abo wspieram siaktarzy naszych, po części to też nasze sukcesy. coraz to nowe nowosci plus daje a to zartofon a to czasoumilacz. widać że VAS robią u nich furore. no ale oby tak dalej + ciągłe sie polepszanie!

  • 0

    7. ~jarekt  2008-02-29 13:29:35  host: eaw252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jesli chodzi o czasoumilacz to konkurencja miala juz to w ofercie lata temu a Plus jest chyba ostatni, ktory to wprowadzil. Zartofon testowalem w Orange cos 4 lata temu... Jesli reszta rzeczy ktore wymieniles sa rownie spektakularne to ja podziekuje...

  • 0

    8.  2008-02-29 14:18:09

    no od paru lat oręcz też wyłącza darmowe pakiety na święta, o tym już nie wspomniałeś?

  • 0

    9.  2008-02-29 14:18:31

    i także oręcz wiedzie prym w wysokich cenach łącznie z erą

  • 0

    10. ~hehe  2008-02-29 15:06:57  host: dnj103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jasne, w temacie "dzień kobiet" ktoś ci pokazał jak te ceny wyglądają...przy abo 45 w Plusie k1 za 169 i 60 minu darmowych, w Erze k1 za 1pln w promocji i od 120 do 320 minut (w zależności od pory dzwonienia)...rzeczywiście mega sukces Plusa ;)

  • 0

    11.  2008-02-29 15:13:47

    tylko nikt nie mowie że w erze masz 1 min za 72 gr a w + mniej, w erze masz 1 min wymienna na 4 sms a w plusie - 5.

  • 0

    12. ~hehe  2008-02-29 15:24:14  host: dnj103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    smsy zgoda, minuta taniej w Plusie o 12 groszy - przy zaoszczędzeniu 168 pln na telefonie oraz posiadaniu minimum 60 minut darmowych więcej (dzwoniąc tylko w szczycie)a pewnei ok. 110 - średnio licząc , bo przecież wieczorami i w weekendy też sie dzwoni - ta różnica dla mnie jest zniwelowana z nawiązką na rzecz Ery. np. za wydane 100 pln w Plusie masz 20 minut więcej niż w Erze, ale pamiętaj,że w Erze masz minimum 60 darmowych więcej, a zatem i tak niejako "zostaję " się minimum 40 minut więcej na korzyśc Ery...

  • 0

    13. ~  2008-02-29 15:29:11  host: nat-tar.aster.pl

    Plus bedzie coraz lepszy , wystarczy spojrzec na promocje w mixie -mixuj z mixem czy w simplusie zeby zobaczyc ze taka oferta przyciaga kazdego.

  • 0

    14.  2008-02-29 15:38:00

    Ja mam dwa abonamenty, jeden w Plusie a drugi w Orange. Powiem tak - Plus jest pod każdym względem lepszy od Orange. Takie rzeczy jak czasoumilacze itp. dla mnie nie mają żadnego znaczenia jak dla niektórych powyżej. Jedno co mnie martwi, że Plus wzoruje się na Orange i wprowadza gorsze oferty na rynek. Przykład to fatalne taryfy Kubali, w których zlikwidowano pakiety na numery stacjonarne oraz zmniejszono minuty w pakietach do Plusa. Mam nadzieję, że nowy prezes pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi nowe lepsze taryfy, bo do tej pory najlepsze były taryfy Godziny.

  • 0

    15.  2008-02-29 15:38:50

    Zapomniałem dodać, że z Ery nie skorzystam, gdyż ma ona w mojej okolicy duże dziury w zasięgu. Pozdrawiam.

  • 0

    16.  2008-02-29 16:33:48

    ~~stz dla sprostowania "czasoumilacz" taki jak w PLUSIE też jest w Orange nazywa się "Halo Granie". Orange jest dobre dla tych co dużo gadają w sieci. W każdej sieci są atrakcyjne oferty i złe oferty to zależy od gustu kupującego. ;)

  • 0

    17. ~ksad  2008-02-29 16:48:56  host: dynamic-78-8-86-96.ssp.dialog.net.pl

    Panowie! O jakim nowym prezesie Wy piszecie? Pozostał stary i długo nim jeszcze pobędzie. Po drugie, od kiedy to prezesi mają wpływ na taryfy. Pewnie ich nawet nie znają...; jestem w Plusie od 10 lat i jeśli mam jakąś sprawę do wywalczenia w BOK, to zawsze to przeprowadzam przez zaprzyjaźnionych specjalistów, bo inaczej mógłbym to sobie od razu darować. Ostatnio wymieniałem kartę sim; w salonie otworzyli mi nowiutką, która - uwaga! - zamiast kartą postpaidową okazała się kartą Miksa, a także - uwaga! - była już kartą aktywną z przypisanym jakimś innym numerem telefonu. Nie pisałbym o ty, gdyby nie fakt, że w Polkomtelu to zagminne. Niestety. Zadowolony z Plusa jest tylko ten, kto ogranicza aktywność w sieci do dzwonienia, sms'ów i mms'ów. Wszystko inne jest dnem dna.

  • 0

    18. ~  2008-02-29 19:00:22  host: aajc171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jak jest tak zle to czemu nie pojdziesz do innej sieci. Co za plaża!

  • 0

    19. ~rocky  2008-02-29 20:26:46  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    z tego co widze to i tak nie ida tak do przodu jak ptc i dobrze bo oni jako jedyni chyba teraz najlepiej poszli do przodu z zasiegami

  • 0

    20.  2008-03-01 11:34:32

    ksad: A nie lepiej było przenieść numer do innej lepszej sieci niż wymieniać kartę? Po co się męczysz? Masochistą jesteś czy co?

  • 0

    21.  2008-03-01 15:08:06

    ~ksad - może masz pecha? Ja kartę wymieniam zawsze kiedy mogę - czyli za darmo przy podpisywaniu umów w PWA np. A i czasem poza tym - ostatnio masowo powymieniałem w simplusach. W sklepie firmowym gdzie to robiłem, nie zdarzyło mi się to co Tobie. Nie słyszałem nawet o takim problemie. Owszem - na numerze który aktywowałem chyba 3 lata temu była sytuacja, że nie można było zarejestrować się w 5Plus - nie usunęli poprzedniego właściciela numeru... Kiedyś na jednym z numerów siostry (jej córki dokładnie) był aktywny plusnet po poprzednim właścicielu... Ale wystarczyły standardowe czynności i bez problemu sprawę załatwili. Inne rzeczy... Jakie? I jeśli tak, to dziwię się że mogłeś 10 lat w takiej dziadowskiej sieci wytrzymać - czyżbyś tylko dzwonił esemesował i ememesował? Jeśli tak, to nie widziałeś dna - nagle je ujrzałeś?

  • 0

    22. ~vito  2008-03-03 05:53:21  host: dkr185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, ze siec sie rozwija. Sam mam komorke w plusie i jeszcze paru krewnych ma simplusa. Polaczenia w sieci sa chyba najtansze, a ogolnie i tak wychodzi niedrogo.

  • 0

    23. ~kasper  2008-03-07 15:40:14  host: aaxn139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to tylko pogratulować, ja się dołożyłem swoim abonentem jakieś 700-800 zł:) a do tego najwięcej klientów abonamentowych

Dodaj swoją opinię