Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtela w 1H2006

Wyniki Polkomtela w 1H2006

WitekT 21 Lipca 2006 10:51

0 0

W I półroczu 2005 roku przychody Polkomtela wyniosły 3,005 mld zł, a zysk netto 527,1 mln zł.

Pod względem przychodowym pierwsze półrocze tego roku jest lepsze o kilkanaście procent niż w ubiegłym roku, ale to się nie przekłada na wynik netto dlatego, że dość drastycznie na skutek oddziaływań konkurencyjnych spadła cena za nasze usługi. Dodatkowo, szybko rosnący ruch w sieci, ze względu na spadek cen, wymaga wyższych nakładów inwestycyjnych, znacznie zatem wyższe są koszty amortyzacji. Mówimy o pierwszym półroczu, ale nie sądzę, żeby się coś dramatycznie zmieniło do końca roku - powiedział Bauc.

Prezes ocenia, że zysk netto, jaki spółka osiągnęła w I półroczu, powinien być zbliżony do wyniku osiągniętego rok wcześniej. Myślę, że wynik netto będzie porównywalny do roku ubiegłego - powiedział Bauc.
W całym 2005 roku Polkomtel zanotował 1,067 mld zł zysku netto, a przychody wyniosły 6,496 mld zł.

Bauc powiedział również, że spółka odnotowuje szybszy przyrost klientów prepaidowych niż abonamentowych, niż w ubiegłym roku. Od 1,5-2 lat liczba klientów post-paidowych praktycznie się nie zmienia i można powiedzieć, że ten rynek jest już rozdany, natomiast szybko rosnącym segmentem jest rynek pre-paidowy - dodał.

Bauc poinformował, że na koniec czerwca liczba klientów Polkomtela przekroczyła 10,4 mln osób, a w całym 2006 roku spółka bez problemu osiągnie zakładany przyrost 2 mln osób wobec 9,05 mln na koniec 2005 roku i 9,786 mln na koniec I kwartału. Oznacza to ponownie duży przyrost – w I kwartale o 734,7 tys. klientów, a w II o 614 tys.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~kmis  2006-07-21 11:10:36  host: auw138.internetdsl.tpnet.pl

    kolejna awaria w Plusie, od kilku dni nie dochodzą MMSy wysyłane na adresy email, technicy pracują jeśli się nie mylę 3 dzień nad problemem :)

  • 0

    2. ~noname  2006-07-21 22:24:44  host: efc26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż chytry 2 razy traci. Mając środki finansowe należałoby wymienić platformę pre-paid. No ale lider technologiczny potrafi tylko maksymalizować zyski. Nie czekałem i zmieniłem sieć.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet