Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyniki Polkomtela po 3Q2010

Wyniki Polkomtela po 3Q2010

WitekT 9 Listopada 2010 12:46

0 0
30. września Polkomtel miał 13,698 mln aktywnych kart SIM w swojej sieci, czyli o 11 tys. mniej niż kwartał wcześniej - wynika z danych opublikowanych przez Vodafone.

Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że na koniec września Polkomtel miał 7,451 mln aktywnych kart abonamentowych (wzrost w III kwartale o 29 tys.) oraz 6,247 mln kart prepaid (spadek o 40 tys.).

Dane Vodafone ciągle znacząco mijają się z danymi podawanymi przez Polkomtel, najprawdopodobniej ze względu na różną klasyfikację kart typu mix - Polkomtel zalicza je od niedawna w całości do kart abonamentowych - wcześniej uzależniał to od trwania kontraktu.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~Play wprowadzi świąteczne  2010-11-09 12:48:31  host: adkl190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play wprowadzi świąteczne promocje to odejdzie jeszcze z Plusa kilkaset tysięcy abonentów

  • 0

    6. ~  2010-11-09 12:48:53  host: t12-08.opera-mini.net

    Czyli sieć Plus jest liderem w abonamentach.

  • 0

    7.  2010-11-09 12:49:00

    Ad.3 Właśnie sumy kart i abo się nie zgadzają z danymi z pierwszego zdania, ale co tam te 6mln;)

  • 0

    8. ~Adaś  2010-11-09 12:52:05  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    To fakt, klienci odchodzą z Plusa. I to o dziwno najwięcej z ofert post-paid. Stracić przez kwartał ponad 200k abonamentów to niezły wyczyn. Orange jest na plusie ale w segmencie post troszkę lepsze wyniki zdobycia nowych klientów ma Era.

  • 0

    9. ~AB  2010-11-09 12:53:04  host: amanda.radom.net

    ubędzie im i to sporo. Z mojej książki tel. ok. 200 numerów przeniosło sie 10 osób - do Play.

  • 0

    10.  2010-11-09 13:05:33

    a jak w tym rankingu wypada net? bo przecież też działa na Karcie SIM?

  • 0

    11. ~exSimplusowiec  2010-11-09 13:06:53  host: 130.138.227.40

    Prepaidów to im ubywa od dawna. Przez 1,5 roku chyba prawie 1,5 miliona uciekło, deaktywowało numer czy przestało zasilać;) Niestety liczba abonamentowców nie rośnie tak szybko aby pokryć uciekających prepaidowców. Tu nawet bezliku nie pomoże w simplusie czy 36.6. Nie te czasy. Trzeba pomyśleć o voipie, tanich połączeniach na stacjonarki-5gr/min a nie walić głupie reklamy z turbodynamomenem - reaktywacją;)

  • 0

    12. ~APEL DO PANA GRUSZKI !  2010-11-09 13:08:52  host: dynamic-78-8-157-174.ssp.dialog.net.pl

    Prosimy o podobny wykaz tzn ile abo ile prep. ! nie moge sie doczekać...stawiam na 0,6 mln abo reszta prep.

  • 0

    13.  2010-11-09 13:09:22

    Jak widać Plus to kura znoszące złote jaja, a oni chcą go sprzedać. Lepiej, żeby Plus został w polskich rękach.

  • 0

    14. ~ONA  2010-11-09 13:20:18  host: 093105003159.radomsko.vectranet.pl

    Prawie 20 mln aktywnych kart SIM? Jeżeli to prawda - mamy informację roku.

  • 0

    15.  2010-11-09 13:20:49

    Oczywiście 13, a nie 19 mln - już poprawione. :-)

  • 0

    16. ~Sig  2010-11-09 13:50:10  host: 77-255-19-194.adsl.inetia.pl

    @13 - w polskich, znaczy w czyich? Orlenu? KGHM? Te spółki chcą sprzedać Polkomtel, bo zaczynają go traktować jak balast, tzn. jego wartość znacząco nie wzrośnie (powiem więcej, po kryzysie i wejściu Play spadła), a środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczą na coś, z lepszą stopą zwrotu, lub mieszczącego się w ich branży. Oczywiście, nadal jest ryzyko jakiejś pseudo politycznej inwestycji (choć już inny Prezydent) Możejki II, ale nie ma takiej gwarancji. Pisanie o 'polskich rękach' to zwyczajny populizm, bardziej należałoby pisać - w rękach akcjonariuszy, akcjonariuszy Polkomtela, a ci są przecież różni. Więcej rozsądku, mniej pustych haseł - chociaż na tym portalu...

  • 0

    17. ~  2010-11-09 13:59:18  host: 154.etlink.pl

    Rożnica jest w kwalifikowaniu klientow mix i postpaid, ktorym skonczyla sie umowa.

  • 0

    18.  2010-11-09 14:34:54

    ja też z plusa uciekam - jeden nr już przeniosłem a drugi już jest zaakceptowany i gotowy do przejscia do konca roku. to co mi zaoferowali na przedłużenie umowy to woła o pomstę do nieba (20 min do wszystkich, bez zniżki na telefon - przy wysokich rachunkach i abonamencie)- nie zależy im aby klienta abo utrzymać i widać znaczący spadek jakości usług(zrywa połączenia i zasięg gubi itp) wiec bez wyrzutów sumienia mówie bye,bye i hello PLAY

  • 0

    19. ~  2010-11-09 14:42:09  host: ssi-r.3s.pl

    Przeniosłem dwa numery z plusa do play w tym jeden abonamentowy, powód zero oferty lojalnościowej ;)

  • 0

    20. ~  2010-11-09 17:01:23  host: ddf189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z 7 kart w Plusie zotała 1 sztuka i tak naprawdę wynika to z niechęci do zmian osoby, która ją posiada oraz z braku telefonów w Play.:P

  • 0

    21. ~kolo  2010-11-09 20:03:35  host: apn-95-41-152-254.dynamic.gprs.plus.pl

    @18 haha jak się przeniesiesz do dziadów z pleja to dopiero zobaczysz co to znaczy niska jakość usług:) wiem to po sobie, byłem w plaju 2lata i były to niezłe męki:)) zatęsknisz jeszcze:D

  • 0

    22. ~  2010-11-09 20:17:32  host: p14-06.opera-mini.net

    21 pamiętaj że wszystko zależy od miejsca zamieszkania. Nie uważam że play jest męka ale ja migracje do nich porównał bym do przesiadki np z bmw7 do poloneza. Jechać się da... i tanio! Choć czasem zawodzi i komfort użytkowania gorszy

  • 0

    23. ~chilly  2010-11-10 19:41:40  host: chello089074230228.chello.pl

    @21, 22 ludziom to odpowiada i to ich sprawa krótko mówiąc, jak mają problemy to wiedzą dlaczego. Play idzie na 5 milionów i chyba do końca roku nie zawaha się przyciągnąć klientów wszystkim czym się da. A co będzie potem w Play, jak stawki mtr się zrównają, nie wiadomo.

  • 0

    24.  2010-11-10 20:04:53

    @21 - napisałem przecież że zauważyłem znaczący spadek jakości usług - z tego wynika że odnoszę się do czasu kiedy plus miał wysoką jakość usług - teraz mogę porównać tą jakość do play - ale jestem w play dlatego że warunki jakie dostałem ilość min/zł i cena telefonów spowodowała że podjąłem własnie taką a nie inną decyzję.

Dodaj swoją opinię